Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politika miért nem lép fel...

A politika miért nem lép fel a légszennyezés ellen?

Figyelt kérdés

Itt az ősz és rengetegen elkezdtek fűteni műanyaggal, festet lécekkel, lakkozott bútor darabokkal. A levegő minősége kritikán aluli.

Ez nem a megfagyásról szól hiszen elmúlt éjszaka is 14 fok volt, ez szimplán igénytlenség.

A magyarnak a vérében van a környezetszennyezés, és a más kárán való spórolás.

Mikor vet véget a kormányzat ennek a fajta öncélú környezetszennyezésnek?



2018. okt. 12. 21:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Van igazság abban, amit előző írt. Mindenki részéről alapvetőnek kellene lennie, hogy amennyire lehet, csökkenti az ökológiai lábnyomát. Sajnos nagyon sokan sz*nak bele, pedig ez tényleg fontos dolog.
2018. okt. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ideje lenne mer ez a föld már tényleg megérett a pusztulásra
2018. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Nos Kérdező, hiszed vagy sem, iszonyú sok embernek (több mint 4 milliónak) a mindennapi kenyér előteremtése is komoly kihívást jelent. Rengeteg családba nincs bevezetve a villany, a víz, a gáz, vagy egyik sem, mert nem tudják fizetni. Viszont főzniük kell, és valamivel fűteniük is.

Fel kéne már fogni, hogy senki nem brahiból éget műanyagot meg gumit, mert ez akkora marhajó király poén, hanem mert nincs pénzük se gázra, se tűzifára. Ha meg elkezdenek fákat kivágni, mehetnek a sittre a germók közé (az adófizetők pénzén, többek közt a tiéden is, melegedni).

A kormányzat miért szüntetné meg ezt az állapotot? Ők juttatták mélynyomorba a lakosság ezen részét, eszük ágában sincs segíteni rajtuk. A karitatív szervezetek próbálnak, de egyre több a szegény és egyre kevesebb az aki adakozni tudna.

Ezzel hogy mindenkit sittre vágatnál,aki szeméttel tüzel meg fát lop, pont hogy a fordíottját fogod elérni: majd melegszenek bent egész télen a fűtött börtönben, te meg csengeted szépen a gázfütésüket. Igazi magyar megoldás, szarva közt a tőgyit.

2018. okt. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Globális problémák vannak, és nemzeti politikák.
2018. okt. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 tgt ***** válasza:
Nehéz elítélni azt az embert, akinek döntenie kell, télen vagy megfagy, vagy szeméttel tüzel. Viszont vannak helyek, ahol az egész fűtési szezonban égett műanyagszag van a levegőben, ami ki tudja, hány embert betegít meg, és hány ember életét teszi rövidebbé. Én nagyon sajnálom, hogy vannak szegény emberek, de nem fogadom el, hogy emiatt én tüdőrákot kapjak. Szóval ez a diszkrét félrenézés, hogy hát szegény nem tud mivel fűteni, nem maradhat így. Ha valaki szegény, kapjon annyi tüzelőt, hogy ne fagyjon meg télen. Ha ennek ellenére mégis szeméttel fűt, nagyon meg kell büntetni.
2018. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Többféle fűtéskorszerűsítése program volt már.

Az ellenőröket nem mindenki engedi be a lakásba, mert ő saját maga "meg tudja azt csináni".

Nemmindenkinek van lehetősége fejleszteni a kazánjai.

2018. okt. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 tgt ***** válasza:

Minden program annyit ér, amennyit meg lehet valósítani belőle. Az Lmp-nek volt egy javaslata, a háztartási tüzelés által okozott levegőszennyezés csökkentésére, ezt a Levegő Munkacsoport is támogatta, de az Országgyűlés Fenntartó Fejlődés Bizottsága leszavazta. Nem tudom, van-e a kormánynak programja erről. Majd megérezzük a levegőben.


[link]

2018. okt. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

minden kormány csak a rövidtávú érdekeket nézi


a cél a következő ciklusban való nyerés és a 2 ciklus közötti harácsolás és hatalommegerősítés


ez kb 4 éves tervet jelent


ebben nem fér bele a környezetvédelem, sőt, azzal ellentétes lenne

2018. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Tudod #9, nekem még 200e-be sem jön. Pedig most is fűtök. Szeretem a meleget, szeretem a kényelmet, szeretem a normalitást. Csak hát... - a megfelelő hőmérséglet biztosítása nagyon sokféle módon lehetséges. Nekem így.



Kérdező! Sajnálom, hogy boldog tudatlanságodat kell szétrombolnom. Az állam a legnagyobb légszennyező. Nem, nema gyárakra gondolok, azok nem államiak. De a törvény, ahogy működni kénytelenek, az állami.

Szelektív gyűjtés. Az állam másik nagy blöffje. Persze, lehet azt jól csinálni, de ahhoz pénz kell. Jól szervezett infrastruktúra, eszközök, technológia. Néhány derék becsületes ember a szakmában megszakad, hogy eredményt érjen el. Néhány gazember meg tönkretesz mindent. Vannak szelektívhulladék feldolgozó cégek. Haverok tulajdonában. A profittermelés lényege: leírjuk, mennyi sok költséggel vesződséggel jár. Beadjuk a havernak. Az fizet rendesen. Duplán néha. A sok hulladékot meg összelapátolják és viszik egy bányagödörbe. Nme baj, ha veszélyes, nem baj, ha betegít, a nép úgy se tudja kideríteni. Mert kopaszok őrsége az van ám rendesen. A mai magyar szelektív hulladékgazdálkodás - néhány ember erőfeszítései ellenére - gyakorlatilag nem létezik. A pazarlás annál inkább.

2018. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Fellép az! Bedobtak egy papírt, amennyiben környezetszennyező anyaggal fűtök becsuknak. Igaz 30 éve gázzal fűtök, de a szomszéd cigány ő 360 tonna traktorgumival fűt és száll a kátrány az utcában, de ő nem kapott... Lehet a " hé more, megbassszlak az anyád hátán" ilyen hatékony érv?
2018. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!