Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz arról, hogy a...

Mit gondolsz arról, hogy a Fidesz előnyben részesíti a külföldi egyetemistákat, mint a magyarokat?

Figyelt kérdés
A külföldi egyetemisták ingyen szállást kapnak, ingyenes az oktatásuk, valamint havi több tízezer forintos költő pénzt kapnak plusz ingyenes orvosi ellátást. Eközben a magyarokat kiszorítják az állami rendszerből és nem ingyenes nekik a kollégium.

2018. okt. 18. 15:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%
6 év óta a legmagasabb számú, 75 ezer diák kezdhette meg most tanulmányait, ennyit vettek fel. Ez egy hatalmas szám a fiatalok 90-100 ezres korosztályi létszámához képest.
2018. okt. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
54%

"Szerintem sincs semmi gond azzal, ha a fiatalok külföldre költöznek a rossz környezet, lehetőségek és életszínvonal miatt. Csak a Fidesz hisztizik az elvándorlás miatt, meg mert a fiatalok nem hazafiak."


villamos mérnök és gépészmérnök ismerősöm 40-45 ezer forintos napibérben dolgozik, 30 és 31 évesek.

eszük ágában sincs elhagyni az országot mert simán megélnek belőle, persze ennek ára is volt mert keményen tanulniuk kellett (még a mai napig is)

akikről te beszélsz fiatalokról, ők egy álomvilágban élnek. évről évre egyre nagyobb hangsúlyt vagy ha úgy tetszik hájpot kerítenek ennek a külföldi habzsidőzsinek, és belemagyarázzák az emberek az agyukba hogy németbe kolbászból van a kerítés, és a két szép szeméért már euró ezreket vágnak majd hozzá.

érdekes akiket én ismerek épphogy csak érettségivel mentek nyugatra és ahogy mesélni szokták egyáltalán nem úgy mennek a dolgok ahogy itt nálunk a legendák terjengenek.

csak tudod a magyar már azt is egy presztízsnek veszi, hogy ő Angliában minimálbérért árufeltöltő.

valamiért kényszeres felsőbbrendűség érzés van a legtöbb magyarban ha kimennek külföldre melózni.

ez olyan mikor valaki vesz a kuporgatott külföldön összeszedett pénzéből 1,5 millióért egy 10 éves benzin temető BMW-t, akkor már ő a környék nagymenője mert elmondhatja, hogy bejött az élet neki németbe.

2018. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%

#10

"Nem azzal van gondom, hogy külföldiek tanulnak Magyarországon, hanem azzal, hogy egyre kevesebb magyar fiatal tud állami oktatási rendszerbe kerülni, mert egyre kevesebb pénzt szán erre a kormány.

"

Csak ez nem igaz.

A válságot követően valóban kevesebb pénz jutott a felsőoktatásra, de az elmúlt években már jócskán több ment rá.

év GDP [millió Ft] GDP %-a felsőoktatásra fordított millió Ft

2010 27 224 599 0,97 264 079

2011 28 304 938 0,97 274 558

2012 28 781 064 0,88 253 273

2013 30 248 235 0,84 254 085

2014 32 583 424 0,79 257 409

2015 34 378 594 0,77 264 715

2016 35 474 186 0,85 301 531

2017 38 355 115 0,85 326 018

2010-től KSH adatok, de 2017-es felsőoktatási GDP%-ra csak egy cikket találtam, ami bírálta a költségvetést, abban szerepelt a 0,9%-os adat. Ezt én kerekítésnek vettem és az előző évi 0,85-tel számoltam. Mindeközben az érettségiző fiatalok száma erőteljesen csökkent.

[link]

[link]

2018. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
62%

#14

" A fiatalok többsége érettségi után egyetemre szeretne menni."

Igen. Meg autót szeretne és azonnal lakást és minimum fél milliós fizetést, irodai munkával. Csak kevesen tesznek is érte, hogy ezt el tudják érni.

Sajnos a tény az, hogy amikor tettekre van szükség - vagyis tanulni kell azért az egyetemi fevételért, majd a diplomáért, akkor már nem teszi meg a fiatalok többsége. Ahogyan az is tény, hogy az elvégzendő feladatot kis része az amit irodában, könnyű munkával és magas fizetésért lehet csinálni. Vagyis az is értékes, amihez nem diploma, nem egyetemi végzettség kell, hanem kitartás, fizikai erő vagy ügyesség és munka, szakértelem.

Ha mindenki diplomás lesz - akkor ki fog dolgozni?

2018. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
43%

#15 kérdező

"Amúgy azt olvastam, hogy 700 ezer magyar fiatal költözne külföldre. "

Megkérdezték a fiatalokat, hogy vállalnának-e külföldön munkát, foglalkoztak-e ezzel a gondolattal. ERRE válaszolták azt, hogy igen. Nem arra, hogy valóban ki is akarnak menni.

Nem hiszti, csupán nem ez volt a feltett kérdés. A rendszerváltás óta azért erősítették meg az idegen nyelv oktatást, főleg az angolt és azért léptünk be az EU-ba, hogy a fiataljaink MEGTEHESSÉK, hogy kimennek HA AKARNAK és kint IS tanulhassanak, kint IS dolgozhassanak. Hogy képesek legyenek rá és választhassanak.

Sikerült, pontosan ezért gondolkodnak rajta a legtöbben, mert már nem korlátozza őket sem az országhatár, sem a nyelvtudásuk. EZ JÓ DOLOG!

Menjenek ki, tanuljanak, szerezzenek tapasztalatokat és pénzt ha tudnak ráadásképpen, majd amikor családok akarnak alapítani, akkor jöjjenek haza. Miért lenne az baj, ha egy fiatal nem elégszik meg az országhatáron belüli dolgokkal, ha világot is akarna látni, mást is ki akarna próbálni? Ne szavazd vissza a ballibeket újra kormányra és akkor nem fogják tudni megint lerontani a gazdaságot és megnövelni az államadósságot, akkor majd szívesen haza fognak jönni akik most kimennek!

2018. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"majd amikor családok akarnak alapítani, akkor jöjjenek haza."


Nem tudom milyen fideszes agymenés az, hogy aki már megalapozza odakint az életét, az majd visszajön ide családot alapítani... Erre igen kicsi az esély, ha minden jól megy neki. Húgom is külföldön ment férjhez egy angol pasashoz és a gyerekét is ott szüli, Londonban fognak élni.

2018. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!