Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006-ban a szociális népszavaz...

2006-ban a szociális népszavazáson a Magyar Nép kinyilvánította akaratát, hogy ne legyen tandíj felsőoktatásban, ami mellett a Fidesz akkor hangosan kiállt, most mégis bevezeti az általános tandíjat az egyetemeken főiskolákban a Fidesz?

Figyelt kérdés
Ez következetes magatartás és nem elárulása a szavazóknak, az emberek akaratának?

2018. okt. 24. 09:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Hol lehet olvasni hiteles forrásból erről az "általános tandijról"? Szerintem ez csak a szokásos kacsa, amit minden évben bedobnak, de eddig mindig hazugságnak bizonyult.
2018. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

#1! "szokásos kacsa, amit minden évben bedobnak"

Hol lehet olvasni hiteles forrásból erről?

2018. okt. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
A kacsák ilyen és hasonló posztokban, kérdéskben, de talán nem ezzel kéne foglalkozni, hanem hiteles forrásokkal.
2018. okt. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%

Csodálkozol? Mikor volt a Fidesz egyenes? Mikor érdekelte őket, hogy a nép mit akar? Soha!

Az oktatás nem hoz nekik pénzt, ezért nem akarnak rá költeni. Nekik buta emberek kellenek, akiket tudnak irányítani.

2018. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
15%

Még ha igaz is volna a hír, de nem az.

Mutass egyetlen olyan pártot, amelynek 12 év alatt nem változtak az elvei, felfogása!

Szerintem furán vigyorognál, ha a 12 évvel ezelőtti, mára megváltozott nézeteiddel szembesítene téged valaki.

2018. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Akkora kacsának nem nevezném mert pl. mára a diákok kb. több mint 2/3 fizet tandíjat a felsőoktatásban. Olvass utána. Ez is Fidesz vívmány.

A tandíj csúszó sub rosa bevezetése. De mivel nem volt felháborodás (miért is lenne bármiért!?) ezért már előálltak vele még nem törvényi szinten. Ezek amolyan finom tesztek a társadalom felé mint az internetadó ötlete.

Ha nincs belőle 100ezres tüntetés mehet. Ez a komoly államférfi hozzáállás.


Ez sajnos nem álláspont-változás, hanem politikai érdek:


Amúgy már 2010-óta a Fidesz van hatalmon és azóta folyamatosan csökkenti az államilag finanszírozott helyeket. Tehát 4 év alatt változott ellenzékből - kormánypártivá válva az álláspontja.


Csak az a baj hogyha újra ellenzékbe kerülne ismét a tandíj ellen kampányolna - így egy elvtelen érdekpárt gúnyáját mutatja.

2018. okt. 24. 09:56
 7/24 anonim ***** válasza:
61%

Én a 2000-es évek elején voltam egyetemista, és mégis fizettem tandíjat. Szóval nem a Fidesz találmánya :D

Mindig is voltak olyan szakok, ahol kellett. Nem újdonság.

2018. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%
Értem, tehát nincs semmiféle hiteles forrás, a szokásos kacsa, köszi.
2018. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyenek 99%-ban nem kacsák. Azt is folyton tagadták a Fidesz hívők, hogy az LTP-t meg akarnák nyirbálni, aztán hopp, 2 nap alatt kinyírták.
2018. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
16%

Én ezt nem értem.

Mi ez a ne legyen tandíj a felsőoktatásban?


Van államilag finanszírozott hely és fizetős.

A fizetősért fizethet, aki érdemjegyei alapján, vagy korábban kihasznált állami finanszírozásután továbbra is tanulna.

Mi itt a gond?



A másik az, hogy miért nem 1996 os vagy 1986 os dolgot veszel elő :)

2018. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!