Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell nekem a szociális...

Miért kell nekem a szociális rendszeren keresztül még 6 embert eltartanom?

Figyelt kérdés
2018. okt. 24. 18:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Így működik a társadalombiztosítás meg a szolidaritás. Amúgy ez a 6 hogy jött ki?
2018. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Há minek csinátá 6 gyereket hm ?
2018. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A szolidaritás az nem az, amikor önként segítünk másokon?
2018. okt. 24. 18:46
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Egy nem dolgozó feleség, plusz 5 gyereked?

Te akartad így!

2018. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondold, hogy a te adód annyit számít. A költségvetésnek csak töredéke az, amit a dolgozók befizetnek. Legalább annyi jön be ÁFÁ-ból és sokkal több a vállalti adókból.
2018. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát 650 a bruttóm, ebből 215 kb a bruttó-nettó különbsége, meg a munkáltatóm még fizet efölött legalább 430 adót ami az én munkám után számolódik. Szerintem simán eltartok 6 embert.
2018. okt. 24. 19:14
 7/26 anonim ***** válasza:
23%

Ilyenkor mindig megakarják a naplopók magyarázni, hogy az ő segélyüket nem te fizeted.

Nem tudom mit szólnának hozzá, ha holnaptól nem adózna a dolgos réteg.

Lehet beszarnának, hogy nem jön a segílyke.

2018. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
Ez a társadalom lényege, rokkantakat, nyugdíjasokat egyéb rászorulókat fenntartani azoknak akik szerencsések és dolgozhatnak. Igazi baloldali és nem mellesleg keresztényi hozzáállás. Persze mindenki ismer olyanokat akit nem akar eltartani, például a börtönben ülő gyilkost senki nem akarja. De ezt nem lehet szelektálni, sajnos nem megy.
2018. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg trollkodsz, ekkora hülye nem lehetsz, ha ennyit keresel, bár ha apu-anyu cégénél dolgozol, akkor lehet....


ui. arra célzok, hogy elég nagy kretén az, aki szerint például a nyugdíjjárulék vagy a társadalombiztosítás vagy általában az SZJA az úgy tokkal vonóval a szociális rendszer része :-D

majd menj oda holnap mondjuk hat TEK-eshez és mond neki: Maguk az én adómból élősködnek, miért kell nekem magukat eltartani?

Aztán meséld el a reakciókat!

2018. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%

Nem a szolidaritással lenne a baj,hanem a határaival.


Ha valaki beteg,munkaképtelen azon segítünk.

Ha valaki a 6.gyereket csinálja,és direkt élősködik a többin,az nem beteg,hanem élősködő.


Sajnos pontosan azokkal szemben működik a szolidaritás,akik nem érdemlik meg.


Ráadásul nálunk a szociális rendszer sem a szegényebbeket támogatja a fidesz óta...

2018. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!