Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Wikipédiát meghekkelték,...

A Wikipédiát meghekkelték, fake news, vagy tényleg igaz az állítása, mely szerint Orbán Viktor gimnáziumi alapszervezeti KISZ-titkár volt?

Figyelt kérdés

2018. okt. 24. 18:58
1 2 3
 11/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%
Aki a rendszerváltás előtt politikával foglalkozott, az vagy KISZ-es volt, vagy börtönben. Semmi meglepő nincs abban, hogy a Fideszben is lehet találni KISZ/MSZMP extagokat, mindenféle tisztséggel. A meglepőbb az, hogy ők kommunistáznak. Azok, akik építették azt a rendszert is.
2018. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
32%

#7 most vagy nagyon fiatal vagy és tájékozatlan, vagy szándékosan játszod a hülyét hogy provokálhass.

a rendszerváltás előtt kötelező volt a politizálni akaró embereknek valamilyen (az akkori igényeknek megfelelően) párttagságot betölteni.

javaslom tájékozódj még, vagy ha tisztában vagy ezekkel a tényekkel akkor provokálj tovább, úgy tűnik máris találtál "elvtársakat" a kérdés alatt.

2018. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Én sem akarom ezért börtönbe zárni... És az emberi nagyságát is elismerem, hogy tudott változtatni az életben, felismerni a jó és rossz közötti különbséget.
2018. okt. 24. 19:29
 14/29 anonim ***** válasza:
80%

Igaz. A fideszbe kb belépő a kisz, MSZMP tagság, és sok ex ügynök is van ott.


Már akkor látták az elvtársak, hogy ez így nem fog menni tovább, ki kell képezni egy új generációt, akik segítik hogy átmenthesség vagyonukat, ne legyenek leszámolások, de amennyire lehet maradjon olyan, mint előtte. Az elvtársak most építik is a kádár rendszer 2.0-t, másnéven az orbán rendszert.

2018. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%
Mért hekkelték volna? Az egész család kommunista volt. Mikor letartóztatták, apja Orbán Győző párttitkár a párt közbenjárásával hozatta ki.
2018. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
80%

"Merkel is KISZ titkár volt az NDK-ban."


Kasner Stasi ügynök volt.

2018. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk ez a kiszesdi a gimiben úgy működött, hogy elsőben az osztályfőnök tájékoztatott bennünket, hogy van ez a KISZ, be lehet lépni, nem kötelező, de az iskola történetében nem volt még olyan, hogy valaki nem lépett volna be. Ezt olyan különös hangsúllyal mondta, hogy eszünkbe sem jutott, hogy ne lépjünk be. Jóval az iskola után, jobban megismerve ezt a tanárnőt jöttem rá, hogy nem meggyőződésből ösztönzött minket a tagságra, hanem mert nem hiányzott egy raport amiatt, hogy néhány renitens tanulója kilóg a sorból. Ez ilyen világ volt, és ez már a 80-as évek, aki ma diktatúrázik, azt az 50-esbe irányítanám vissza egy kis tanulmányútra.

Arra is megkért bennünket, hogy válasszunk magunk közül egy kisz-titkárt. Volt az osztályban egy falusi, kálvinista, templomba járó lány, okos, jó tanuló, mindenkivel mindig barátságos, őt szemeltük ki a nem túl népszerű feladatra, egy darabig szabadkozott, aztán elvállalta. Akkor se , meg így utólag se tartom őt emiatt a rendszer kiszolgálójának.

A kisz-gyűlésekről meg gyakorlatilag semmi emlékem nincs, eleinte 1-2 alkalommal elmentem, rohadtul untam, aztán rendszeresen szabotáltam a megjelenést. Néha utólag aláírattak velem valami jelenléti ívet, aztán azt sem, vagy aláírták helyettem, vagy papíron is hiányzó voltam, nem tudom.

2018. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
35%

Én már többször is leírtam, de leírom neked ismét kérdező: AKKOR a kisz a középiskolában ugyanolyan volt és ugyanazt csinálta, mint most a DÖK, vagyis a diák önkormányzat.

A kisz-titkár éppen olyan volt és ugyanazt csinálta, mint most a DÖK vezető. Egy olyan diák, aki jól tanul ÉS hajlandó is a közösségi munkára. Ezért képviselni is képes a tanárokkal szemben a többi diákot, meg dolgozni is hajlandó értük.

Én jóval Orbán után kezdtem a középiskolát, de nálunk nem is kérdezték, hogy akarunk-e kisz-tagok lenni, egyszerűen azok lettünk. Iskolánként más volt a rendszer. Volt osztálytársam aki elintézte, hogy NE legyen kisz-tag, nekem az csak annyit jelentett, hogy megy tovább ami az általánosban volt. Felavattak elsősként kisdobosnak. Minden elsőst. Aztán ötödikben felavattak úttörőnek. Akkor már nem mindenkit, mert az iskola pár legrosszabb gyereke nem lehetett úttörő büntetésképpen. Voltak örsi gyűléseink, ahol ostoba feladatokat, meg tisztségeket kellett kiosztani, írtunk naplót, meg behazudtunk gyűléseket és beírtuk, pedig csak ketten voltunk, az őrsvezető, meg én az írnok, egyszer, a játszótéren. Vicces örsi indulónk volt, meg rajzoltunk hozzá - éééés, ennyi.

Kiszesként ezt folytattuk, csak hülye gyűlések meg napló nélkül. Az osztályból csak 4-5-en voltunk hajlandóak dolgozni ha bulit kellett szervezni vagy bármit csinálni. A többi hasonló, "aktív" kiszessel díszítettük az ebédlőt, csináltuk a büfét és megszerveztük a következő évben a gólyáknak a vetélkedőjét.

A kisz-titkár az az osztálytársunk lett, akit mi tudtunk erre rábeszélni, mert ő jó tanuló volt és nem tudták bosszúból megszivatni a tanárok, ha valamiben ellenük szólt a mi érdekünkben.

Ezen felül "mozgalmi" dolog annyi volt, hogy a rendszerváltáskor mi csináltuk meg az iskola részéről a diák önkormányzatokhoz kért javaslatokat, a tervezeteket a DÖK-ök működéséről.

Aztaaaa, hogy én mennyire komcsi lettem ettől.

Pont annyira, mint mostanában egy gimis HÖK elnök fideszes.

2018. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Lazy Lover ***** válasza:
60%

nincs meg hekkelve a fidesz régi komcsik mind


[link]

2018. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%

Hát váltani azt tudott.

Azt még ki lehet magyarázni, hogy az átkosban kötelező volt a KISZ, meg gyerek volt, stb. stb.

Az azonban furcsa, hogy a Liberális Internacionálé alelnöki tisztét is betöltötte 8 éven át...

2018. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!