Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki azt állítja, hogy az...

Aki azt állítja, hogy az Index nem független, az mire alapozza ezt?

Figyelt kérdés

Teljesen korrekt módon beszámolnak a Fideszes eseményekről is, a gazdasági sikereket is leközlik, stb..


Kormánykritikus portál, de ami független, annak nyílván meg kell említse a kormány botrányait is amellett hogy a Jobbikos vagy LMP-s belső viszájokról is beszámol.


Az Indexen nem jelennek meg nap mint nap gyűlöletet keltő, félrevezető, hazug, lejárató cikkek, mint pl. az Origón: [link] . Ezek a cikkek kb. egy 14 éves gyűlölködő gyerek gondolataira vallanak. Nincs forrása az állításoknak, elfogultak, az információk felét elhallgatják, és már-már obszcén jelzőket használ illetve logikátlan és nem koherens az egész íromány.



Szerintem azok, akik azt állítják, hogy az Index az ellenzéket kiszolgálja, annak az az egyetlen oka, hogy a Fidesz közeli sajtó ezt így próbálja beállítani. És ők pont azért próbálják ezt közölni, mert Fideszes körökben is népszerű az Index.



Most így röptében megnéztem kíváncsiságból, hogy az ismerőseim közül van-e átfedés a Fidesz szimpatizánsok és az Index olvasók között. Mint kiderült, több Fidesz szimpatizáns ismerősöm olvassa az Indexet, mint az Origót, 888-at, Ripostot stb... együttvéve.



Szóval, aki azt állítja, hogy az Index nem független, az alátámasztaná ezt valamivel?



2018. okt. 27. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Akkor ezek szerint az origót főleg ellenzéki szimpatizánsok olvassák, másképp hogy jönne ki a két hasonló nagyságú olvasottság... :)))


Azért a Simcska-csicska portálról függetlenséget hazudni elég durva dolog. Igaz, amióta a kenyéradó gazdi lelépett, zavar van az erőben, még senki sem tudja legközelebb merre hajlik a "független" index.

2018. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Hagyjuk már ezt a hülyeséget.

Tipikus, örök példa, amikor a Gárda még létezett, aztán nem tudom hány száz fő elment Edelénybe a gátra pakolni a zsákokat.

Az Index is lent volt aztán felsoroltak, beszámoltak mindenről, de ez nem csak hogy kimaradt, még a fényképek is úgy lettek leválogatva, hogy nehogy látszódjanak a gárdisták.

Ha ez neked független, akkor te nagyon el vagy tévedve.

2018. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy tipikus fideszes butaság, erre nem lehet mást mondani. Szerintük mindenki libsi és elfogult aki megírja a kormány bűnügyeit, mintha nem a kormány lenne a hibás azért, hogy sajnos minden napra jut egy bűncselekmény a Fidesz háza tájáról. Sajnos az eddigi legtermékenyebb kormányunk ilyen ügyek tekintetében. Ez a sok "libsi" sajtóorgánum, mint pl. az Index ugyanúgy megírja ám a baloldal és a Jobbik ügyeit is és megírta az előző kormányokét is 2010 előtt. Ja, hogy nem volt ekkora szeméttenger amiről írni lehetett? Hát kérem szépen megint csak a Fidesz termékenységének köszönhető nem a sajtóknak akik írnak róluk.
2018. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

Az index minden csak nem független.

A legkeményebb és legnagyobb balliberális oszlop.

A másik az RTL Klub.

2018. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az nem érv, hogy Simicska tulajdona volt, attól a szerkesztőség független munkát végzett...


Másrészt aktuális példákat szeretnék, illetve kicsit egyértelműbb érvelést.


Az nem érv, hogy hááá hháááá hülye vagy, az Index libsi mocsok....


Illetve egy eset, hogy pl. 10 évvel ezelőtt valakiket lehagytak a fotókról, az se érv szerintem. Arról, hogy az Origó az utóbbi évben nem független munkát végzett, akár 100 linket is tudnák nyomni.


Viszont arról, hogy az Index pártérdekeket szolgálna ki, arról egyet sem.

2018. okt. 27. 17:50
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Jó, én most írtam valamit.

Ne menjünk bele abba, hogy tudnám folytatni a sort(pl Fradi meccsen van egy cirkusz, címlapon van, de bezzeg az nincs, hogy a szendrőládi roma fiatalok úgy nyertek bajnokságot, hogy nem kellett focizniuk, mert az ellenfél nem ment el idegenbe hozzájuk, mert simán megkéselték a játékost és már féltek lemenni) , de leírhattad volna már az elején is, hogy leszarod mindenki véleményét és érveit, csak helyeselni lehet.

2018. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

# 6/6 Időpont ma 17:59


Nem igaz, hogy nem olvasom el, amit írsz... Csak nem tudom hova tenni, illetve nem értek egyet a mércéddel.


Egyrészt amiket írsz, nem egy kategória azzal, mint ami a Fideszhez köthető médiafelületeken megy. Ott konkrétan a politika rovatnak az egyetlen célja, hogy minél obszcénabb stílusban lejárassák az ellenzéket, és a Fidesz összes kudarchát elhallgatattva fényezzék Orbánt.


Tökéletes hírportál nyílván nem létezik, cikkírók hibáznak, sokszor elfogultak, viszont ennek a mértékét szerintem a többi portálhoz viszonyítva érdemes megbecsülni. És a viszonyítási alaphoz képest (szerintem) az Index korrekt. Más szemszögből azt is lehet mondani, hogy xar, de jelenleg nincs jobb.


Másrészt én a függetlenség alatt nem teljesen azt értettem, hogy tárgyilagosak, és hogy elfogulatlanok minden esetben. Hanem azt, hogy nem politikai célokat szolgálnak ki. Nem úgy mutatják be a dolgokat, ahogy xy elvárja.


#1 nem teljesen érted, amit mondani akarok. Attól, hogy valaki mondjuk a HVG-t olvassa, nem biztos, hogy nem olvas azon kívül egy másik hírportált is. És én is ellenzékiként néha belenézek az Origóba, hogy nehogy abba a csabdába essek, hogy csak az egyik fél véleménye alapján alkossak véleményt. Nyílván a konkurencia ismeretében alakult ki bennem az a kép, hogy az Index minden szempontból a legjobb a választékból jelenleg.

2018. okt. 27. 18:13
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem független de kevésbé elfogult mint a 444 stb
2018. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

# 9/9 Időpont ma 18:19


1) Ezt a stílust tartsd meg magadnak, megértem, hogy te azt a társadalmi réteget képviseled, ahol ez a megszokott hangnem, viszont itt (szerintem) úgy illene vitatkozni, ahogy mindenkinek megfelel.


2) Ha elolvastad és értelmezted volna, amit írtam, akkor leesett volna, hogy amit mondasz, már rég kiveséztem. Szerintem az, hogy mennyire jók, az relatív, és amit viszonyítási alapul érdemes választani, az szerintem a konkurencia.

2018. okt. 27. 18:39
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes, hogy láthatóan nem tudjátok mi az, hogy független, szóval független sajtó:


Ami nincs benne egyik pártnak a fenekében sem!


-ez a független! Nem az MSZP a Jobbik a Fidesz pénzeli.


Ami itt páran reklamálnak az az objektivitás! A kettő nagyon nem ugyanaz, igen az Index nem teljesen objektív, alapvetően inkább húz a liberális oldalra, de független. Akárhogy rúgkapálnak a fideszesek ez így van.

Én inkább azt nem értem, hogy hová lett ez a jobboldalról? Régebben voltak olyan újságok, amiről tudtad, hogy ellenzéki (most a 2002-2010 közötti időszakra gondolok), de nem csorgott belőle éjjel nappal Viktorka. Most Ugyanezt nem-nagyon találsz van az utolsó töltényig fideszes portál, TV, újság és semmi más, meg mindenki, aki nem ilyen az rögtön balliberálisnak van címkézve.

2018. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!