Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még a Horthy-korszakban is...

Még a Horthy-korszakban is több szociális bérlakás épült, mint Orbán alatt?

Figyelt kérdés

Arányosan érdekelne természetesen. A Hős-utca történet kapcsán merül fel bennem, hogy ezeket az épületeket akkor építették, és ahogy ma kinéznek, azóta nem is nagyon nyúltak hozzá. Most pedig ahelyett, hogy felújítanák, lebontják őket drága pénzen, azaz nem hogy épülnek, hanem eltüntetik a szociális bérlakásokat.

Tudja valaki, mi az elmúlt 8 év mérlege? Mennyi volt 2010-ben, és mennyi van most/lesz a Hős utca szanálása után?



2018. okt. 31. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Migráns Soros Gyurcsány
2018. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ebben az önkormányzati lakásállomány ARÁNYA van az összes lakáshoz képest.

2010-ben 3,1% volt, most 2,7%. Vagyis az önkormányzati lakások aránya az összesen belül 0,4%-kal csökkent.

Ahogyan 2004-ben még 3,7% volt és 2010-re csökkent 0,6%-t.

Nem azért mert darabra kevesebb az önkormányzati lakás, hanem mert annyi más lakás épült pluszban, hogy az arányuk csökkent.

A Hős-utcai házat le kellett bontani, mert lakhatatlan volt. Sok más hasonló épületet ugyanígy le kellett idővel bontani. Amikor a lakók nem végeznek el semmiféle felújítási munkát, hanem rombolják az épület állagát, akkor ez történik egy házzal.

2018. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Nem azért mert darabra kevesebb az önkormányzati lakás, hanem mert annyi más lakás épült pluszban, hogy az arányuk csökkent."

Ezt mondjuk nem tudom, honnan vetted, mert az általad megadott adatokból nem következik. Szóval jó lenne tudni, konkrétan hány darab is épült az elmúlt 8 évben konkrétan. És az országos statisztika helyett viszont a budapesti mérvadóbb, ugyanis a szociális bérlakásra urbánus közegben van főleg igény.

"A Hős-utcai házat le kellett bontani, mert lakhatatlan volt. Sok más hasonló épületet ugyanígy le kellett idővel bontani. Amikor a lakók nem végeznek el semmiféle felújítási munkát, hanem rombolják az épület állagát, akkor ez történik egy házzal."

1.) A Hős-utcát még nem bontották le, majd csak jövőre tervezik, addig az önkormányzat ~150 millió forintot tervez rákölteni. Na nem a házra, hanem kerítésre, kamerarendszerre, meg portaszolgálatra...

2.) Nem a lakók, hanem egyes rongálók rongáltak (ha egyáltalán), az önkormányzatnak kutya kötelessége lett volna ezeket azonnal helyreállítani (biztosítva az eredeti, vállalt szolgáltatási színvonalat). Nyilván nem történt meg.

3.) Lakhatatlanná nem az összefirkált faltól, letört csempétől válik egy épület, hanem hosszú évtizedek alatt elhanyagolt felújítások okán. Ezért viszont nem a lakók, hanem az önkormányzat (mint tulajdonos) a felelős. Nevetséges rájuk mutogatni, itt csak a Hős utcában milliárdos ingatlanvagyont herdált el az önkormányzat.

4.) A kérdés viszont áll, hogy a most csak a Hős utcában megszűnő 300 önkormányzati lakás pótlására épült-e bármi is az elmúlt években (a polgármester szerint 8 éve szeretnék lebontani), vagy ennyivel csökkenni fog az önkormányzati bérlakások száma a lakhatási válság közepén?

2018. nov. 1. 13:12
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Mivel itt vagy az interneten mégis miért várod el, hogy más keressen neked elő adatokat? Ott van a link, ott láthatod a budapesti adatokat - ebből látszik, hogy meg sem nézted. Keress, gugli a barátod! Olvasd el amiket felkínál és találd meg azokat a számokat amiket keresel.

A Hős utcában nem csak az az egy lakótömb áll,, érdekes módon a többivel nincsen hasonló probléma. Attól, hogy önkormányzati bérlakás, még nem lesz minden költség azonnal az önkormányzat felelőssége - főleg nem akkor, ha a lakók semmit nem tesznek a ház állagmegóvásának érdekében.

Könnyű mindig mástól elvárni hogy rendben legyen a környezet, tiszta, élhető egyen a lakás, a ház. De mit tettek az ott lakók érte? És ne gyere a pénzzel, mert fehér festéket és tisztító szereket olcsón lehet venni, takarítani, kifesteni pedig bárki tudna. HA akarná.

2018. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Neked nem tűnt fel, hogy ez egy olyan oldal, ahol az emberek kérdésekre keresnek válaszokat? Te minek vagy itt egyáltalán? Amit küldtél, az nem az, amire kíváncsi voltam, a hozzáfűzött mondandód meg még csak nem is következik belőlük. Erre reagáltam.

A feudális nézetrendszered meg nagyon gáz. Döbbenetes, hogy képes vagy a lakókat hibáztatni azért is, amiért az önkormányzat az elemi kötelességét is elmulasztotta teljesíteni, hagyva lepusztulni az adófizetők milliárdos ingatlanvagyonát. Ezt most azzal fejelik meg, hogy az adófizetők 2,1 milliárd forintjából hajléktalanná tesznek rengeteg családot.

2018. nov. 1. 16:34
 6/16 anonim ***** válasza:

Összegezzük akkor.

Feltettél egy kamu kérdést, mert nem vagy hajlandó utánanézni magad az adatoknak és gondoltad más sem teszi meg, így be tudsz nyomni kérdésnek beállítva valami állítást az adott önkormányzattal szemben.

Nem írtad le mit akarsz pontosan, amit meg a kérdésre válaszoltam azt fikázod. A válaszodból kiderül, hogy te nagyon is tudod mi van a háttérben - szerinted - csak ugyebár itt kérdéseknek kell lenni.

Minek is vagy itt akkor tulajdonképpen? Egy hivatalos oldalon ott vannak azok az adatok, amiket én megtaláltam. Tudod van a normál mód, amikor ha nem ezt kerested akkor leírod, hogy OK, de neked nem ez kell, meg van a bunkó mód, amit csináltál.

2018. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ne röhögtess már, te kezdtél el bunkózni, miután nem tetszett az amúgy tök civilizált reakcióm a kéretlen politizálásodra. Teljesen egyértelmű a kérdésem: mennyit változott a szociális bérlakások száma az elmúlt 8 évben. Sajnálom, hogy ezt képtelen vagy értelmezni.
2018. nov. 1. 21:30
 8/16 anonim ***** válasza:

A legtöbb szoc. bérlakás Kádár idejében épült!

Gyakorlatilag az összes magyarországi lakótelep akkor épült - és nem is voltak hajléktalanok!

2018. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8

A lakótelepek azért épültek mert nem voltak lakások a háború után és a "házgyári" lakások voltak a leggyorsabban és legolcsóbban felhúzhatóak.

Amiket amúgy 50 éves élettartamúnak terveztek, hogy annyi idő alatt majd épül helyettük rendes lakás, ház az embereknek.

Nem épültek.

A lakótelepek pedig nem önkormányzati vagy állami bérlakásoknak épültek, hanem saját tulajdonnak. Meg kellett venni őket, bár tagadhatatlan, hogy alacsony kamatú és kis törlesztő részletű, nagyon hosszú lejáratú hitelre. A szüleim 1973-ban vettek így lakást, de 1990-ben, vagyis 17 évvel később még nem volt kifizetve a lakás árának harmada. Azért kellett a '90-es évek elején az OTP tartozásokról törvényt hozni és megemelni a kamatokat, mert az infláció már úgy elment, hogy havi 350Ft-t kellett volna törleszteni, mikor a minimálbér is már majdnem 15000Ft volt.

2018. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9: De direkt terjesztesz ál-információkat? A panellakások tanácsi lakásokként épültek: szóval de, állami pénzből, bérlakásnak, nem magántulajdonnak. Csak a 90-es években privatizálták az önkormányzatok, hogy az esedékes felújítással ne nekik kelljen vesződni.

Másrészről már a háború előtt sem voltak lakások, azt enyhítendő épült például a Hős utcai épületegyüttes is, állami pénzből. Csak az a kérdés, most miért nem épülnek?

2018. nov. 2. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!