Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még a Horthy-korszakban is...

Még a Horthy-korszakban is több szociális bérlakás épült, mint Orbán alatt?

Figyelt kérdés

Arányosan érdekelne természetesen. A Hős-utca történet kapcsán merül fel bennem, hogy ezeket az épületeket akkor építették, és ahogy ma kinéznek, azóta nem is nagyon nyúltak hozzá. Most pedig ahelyett, hogy felújítanák, lebontják őket drága pénzen, azaz nem hogy épülnek, hanem eltüntetik a szociális bérlakásokat.

Tudja valaki, mi az elmúlt 8 év mérlege? Mennyi volt 2010-ben, és mennyi van most/lesz a Hős utca szanálása után?



2018. okt. 31. 17:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A Takács nevű hozzászóló válaszainak (legalább) a 90%-a hamis, az ellenkezője az igaz!

Kádár idején a lakótelepek legnagyobb százaléka un. "tanácsi lakás" volt, amiért a helyi ingatlankezelőnek lakbért kellett fizetnie a lakónak!

Igaz, a jó kommunistáknak volt lehetőségük saját lakást venniük - bagóért! Mint Takács szüleinek...

2018. nov. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#10

Most komolyan ki akarod jelenteni, hogy az a lakótelep, amelyiken 1973-ban az elsők között költözhettek be a szüleim a saját lakásukba, az nem saját lakásuk volt hanem bérlakás? Komolyan ki akarod jelenteni, hogy nem fizettek OTP hitelt minden hónapban, nem volt a nevükön a lakás a földhivatali nyilvántartásban már 1973 óta, ugyanúgy, mint a másik ezer lakás tulajdonosáé azon a lakótelepen, Hogy az összes többi lakótelep amiben ismerőseink VETTEK lakást, az nem is vétel volt, hanem bérelték?

Ennyire nem lehetsz komolytalan, hogy azt hidd az OTP-nek fizettek az emberek havonta bérleti díjat évtizedeken keresztül és voilá, egyszer csak bent volt a tulajdoni lapon a nevük évtizedekkel korábbi dátummal.Igazad van abban, hogy 1990-ig majdnem 50% volt a budapesti lakásoknál önkormányzati bérlakás. De ettől még nem volt ez igaz minden lakótelepi lakásra.

2018. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#11

Most kivételesen eltaláltad, apám valóban párt vonalon szerzett lakást, mert 1 gyerekkel még nem lettek volna amúgy a lista élén. Neki az mszmp jó életet hozott, falusi szegény család gyerekeként a háború után nem lett volna lehetősége a fővárosban diplomát szerezni egyetemen,ha nincsen a szoci rendszer. Az állampártnak azonban nem elkötelezett híve volt, csupán használója annak a rendszernek, ami akkor egyedül létezett. Én megértem őt és elfogadom, hogy számára teljesen mást jelentett az a rendszer, mint nekem, aki már sokkal később született. Nem is egyezett soha a politikai nézetünk, nem voltunk és nem is leszünk egy oldalon a politikában. És? Sem én nem vagyok olyan mint ő, sem te nem vagy olyan, mint az apád. Vagy igen?

2018. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#11

"A Takács nevű hozzászóló válaszainak (legalább) a 90%-a hamis, az ellenkezője az igaz!"

megtennéd hogy felsorolsz párat? Csak a példa kedvéért, ha olyan sok van belőle, akkor nyilván nem okoz nehézséget.

Előre szólok azonban, hogy attól, mert te kijelented róla, hogy nem úgy van, még nem lesz hamis - csak neked nem tetszik.

2018. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"De ettől még nem volt ez igaz minden lakótelepi lakásra."

Hát te viszont pont ezt állítottad, úgyhogy messzire nem kellett menni a példáért. :D

Egyébként amin most el gondolkodtam, hogy vajon van olyan jobboldali, aki nem volt a Kádár-rendszer bennfentes kegyeltje?

2018. nov. 3. 12:34
 16/16 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!

Nincs olyan jobboldali, aki nem a Kádár tányérjából evett: Antall, Boros, Torgyán és az összes fidióta ugyanúgy Kádár-fattyú, mint Pozsgai, Horn, Lendvai stb.!

2018. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!