Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges lenne a budapesti...

Lehetséges lenne a budapesti autonómia?

Figyelt kérdés

Budapest szavazóköreinek 2/3 részében az ellenzék győzött, miközben a vidék fideszes. Ebből is kitűnik, hogy Budapest egy nyugatos, modern város, miközben a magyar vidék inkább keletre és a múltba húz a jelenlegi kormánypárttal karöltve.

Budapest adja a magyar GDP közel 40%-át, miközben a lakosságnak csak a 20%-a lakik itt! Miért nekünk kell eltartani másokat, olyan embereket, akik a mi fejlődési lehetőségeinket is bekorlátozzák? Miért ne költhetnénk a saját pénzünket csak magunkra?



2018. nov. 2. 06:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

" Ebből is kitűnik, hogy Budapest egy nyugatos, modern város-"


--> Azért nyugatos mivel a baloldaliak nagy fölénybe nyerték? Ne felejtsük el, hogy valószínűleg a fideszes Tarlós István marad a polgármester. Azzal egyet értek, hogy Budapesten sokkal több a liberális mint vidéken, de egyáltalán nem emiatt modern a város.


"a magyar vidék inkább keletre és a múltba húz a jelenlegi kormánypárttal karöltve."


--> A vidékiek főleg a fideszre szavaznak, miért élnének ettől a múltban? Miért gondolod, hogy keletiesen gondolkodnak? (Bár nyugatnak, keletnek megvannak a saját előnyei/hátrányai)


Bár lehet, hogy nem szándékosan tetted, és talán csak én képzelem be, úgy érzem, hogy lenézed a vidékieket.


"Budapest adja a magyar GDP közel 40%-át, miközben a lakosságnak csak a 20%-a lakik itt!"


--> Budapestre rengeteg turista jön, sokkal több mint például Debrecenben, emellett sokkal több pénzt kap az államtól mint bármelyik vidéki település, és ezeket a támogatásokban bizony benne van a vidékiek adója is.


"Miért nekünk kell eltartani másokat?"

--> Te nem tartasz el senkit, legfeljebb magad és a családodat, az adód egy részét Budapest fejlesztésére megy (fontos, hogy a főváros turista csalogató legyen)


Akik a mi fejlődési lehetőségeinket is bekorlátozzák?

--> Mégis mivel? Azzal talán, hogy a fideszre szavaztak? Hiszen erről szól a demokrácia nem? (bár, a liberálisoknak néha csak akkor számít a demokrácia, ha ők nyerik a választást, emiatt szavaztatták meg x3 is az ír b* házasságot)


Miért ne költhetnénk a saját pénzünket csak magunkra?

--> Ide is jut, oda is jut. Ezt nevezik köztársaságnak. A jobb létet élő lakók támogatják a kevésbé jól élőket. Mi ezzel a probléma? Emellett az adód egy része Budapest fejlesztésére megy, általában Budapesten költöd el munkában szerzett pénzedet, így ezzel a budapesti cégeket (multikat) támogatod.


................


Budapest Magyarország fővárosa, Magyarország nélkül nincs Budapest, Budapest nélkül nincs Magyarország. Felesleges az autonómia. Alapból jobb életút áll előtted mint egy vidéki magyar előtt, aki sokat kell küzdjön, hogy egyetemre mehessen, hogy tanulhasson.

2018. nov. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

#1

Ha nem vagy járatos a magyar politikában, akkor miért válaszolsz? A Fidesz keletimádó, folyamatosan keleti diktátorokkal pacsiznak, Orbán kijelenti a kazahoknál, hogy keleten sokkal otthonosabban érzi magát, mint nyugaton, keleten van a jövő, a kapitalistaimperialista nyugat haldoklik, fúj-fúj Brüsszel, szemét Brüsszel, stb.

Mondd, te a füleiden ültél az utóbbi nyolc évben?


A vidékieket pedig persze, hogy lenézem, mivel tisztában vagyok vele, hogy milyenek. Én is falusi származású vagyok és úgy kerültem fel Budapestre 22 évesen. Látom, hogy az emberek fejében milyen minőségbeli különbségek vannak, mennyire nem értik a körülöttük lévő világot és köszönöm szépen, de nem kérek többet a vidéki Magyarországból. Ha a vidéknek parancsuralom és nyomor kell, akkor egész nyugodtan éljenek benne, de minket hagyjanak ki az igénytelen életükből. Budapest autonóm területté válna, az EU része maradna, ha nagyon akarnának a vidékiek, akkor nyugodtan idejöhetnének lakni. De azt senki ne várja el tőlünk, hogy önállóan életképtelen falvacskákat pénzeljünk, amiknek a fenntartása a sokszorosába kerül, mint amennyi a saját bevételük. Ennek semmi értelme és ezt az amerikaiak már nagyon szépen meg is oldották, ott nincsenek is falvak, a kisvárosokat alatt egyből farmok vannak. Miért? Mert egy kisvárost még fenn lehet tartani gazdaságosan, a falvakat pedig már nem és ez így nagyon helyes.

2018. nov. 2. 07:08
 3/25 anonim ***** válasza:
24%
Budapest mint modern város? Haha.
2018. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Hát ezt benézted mert született pesti vagyok. Viszont bejártam Európát és a modern város nálam egész más kategória.
2018. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

modern varos aszondja.



aha,jajajaja.


a 40 eves Ikarusokkal,meg a hulladek utakkal,amik ugy neznek ki mint a kockasfulu nyul.


tudod mi egy modern varos?


Tokyo peldaul...


na az modern.


attol hogy te elajultal,mert valamivel jobb mint egy szeged,vagy debrecen,attol meg nem lesz egy Tokyo.

2018. nov. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

Hahha " ha nem vagy jártas a Magyar politikában "


Ezek szerint te pedig nem vagy járatos a politikában úgy általában.

Engem mindig ledöbbent az hogy mennyi tudatlan ember van azzal kapcsolatban hogy mi van keleten, és hogy van még ember aki azt gondolja hogy nyugatnak van hosszútávú jövője :D

Nem vagyok se fideszes, se mszp, dk, azt sem tudom kik vannak, de hogy keleten mi van, és mi lesz azt látom. Érdemes lenne 1-2 pakisztáni, orosz, felnőtt, értelmes emberrel neked is beszélgetned ahol kicsit másképpen megy a mainstream mint európában, mert akkor nem mondanál ilyen hülyeségeket hogy ki miért húz keletre, vagy mit lát keletben, azaz hogy mi is történik aktuálisan keleten. Ja hogy magyar tv-t, indexet, origot nézel és budapesti vagy? Gratulálok :D

2018. nov. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Tehát azzal van bajotok, hogy Budapest fejlődését támogatom, miközben lenézitek Budapestet, mert nem elég fejlett?

Itt eléggé összekeveredtek a dolgok a fejekben. Mit gondoltok, mikor éri el Budapest előbb a mai Bécs színvonalát? Ha megmarad a pénze, amit saját maga megtermel vagy ha a Budapestet lehúzó vidékre költjük? Szerintem egyértelmű a válasz, csak azt nem értem, hogy másnak miért nem.

2018. nov. 2. 07:29
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Csak hogy egy kicsit támogassam az elsőt. Te egy olyan ember vagy, mármint a kérdező, aki úgy szívja a saját fingját, mint más a levegőt. Budapest az egy főváros, méghozzá Magyarország fővárosa. Tudom ezt nehéz lesz feldolgozni, de a főváros az egy piaci, gazdasági, infrastruktúrális központ. Valóban amit mond az első ténylegesen a fővárost is támogatják az adóval.



Hadd osszak meg egy történetet. Ismerősöm bent sétált az Örsön. Találkozik egy szép jó magyar nővel, aki épp sétáltatta a kutyáját. Megsícsérte milyen azép kutya. Utána az a kis kutya egy magánál jóval nagyobb adag kulát dobott a betonozott járdára. Szóvá tette, hogy felkéne szedni. A nő elszörnyűlködött és flegmán visszaszólt, majd elment.


Ez a fővárosi felaőbbrendűség, vagy az, hogy bent este mentem a vonatomhoz. Az ország rejtett erőforrásába tartozó egyén beszólt egy négernem, utána kisétál a zebrára, piros lámpánál, int egy kocsinak, hogy álljon meg, nem állt meg, tovább megy majd az ország rejtett erőtartaléka lecaapja a tükröt. A soför nem jött visszagonsolom, ha elütné mint ahogy tettem volna én, még a csatornákból is azok ugranának ki.


Mellesleg ha tényleg annyira liberális vagy, akkormenj ki este 9 után a blahára, garantáltan mire kijössz rasszista leszel, de úgy se csinálod meg, mert itt az internet óvó karjaiban, az anonimitást kiélvezve osztod az észt!

2018. nov. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
*vagy ha Budapest pénzét a lehúzó vidékre költjük?
2018. nov. 2. 07:31
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

" a mi fejlődési lehetőségeinket is bekorlátozzák"


Nem így van ez barátom...ezt a szellemi szintet már nem lehet jobban bekorlátozni.

2018. nov. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!