Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz így a magyar egészségü...

Mi lesz így a magyar egészségüggyel hosszú távon?

Figyelt kérdés
Már a honvéd kórházban is fenntarthatatlan az ellátás, a többi kórházról ne is beszéljünk...
2018. nov. 4. 16:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már ő is elhiszi ezeket a polgárpukkasztó dolgait.
2018. nov. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
93%

"Remélem egy életmentő műtétednél olyan orvost kapsz, akinél kikapcsolták előző nap a villanyt és sík ideg"


Orvost? Lassan már nem orvost kapsz, hanem műtőt, hogy most van november, 2019. augusztusban valamikor kiadják neked fél órára, oldd meg magad. XD

2018. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Igen, lassan be kell vezetni az önmentő operáció fogalmát. Mivel nem lesz orvos, ezért saját magad kell elvégezzed az operációt magadon, és magadnak kell beszerezned a szükséges felszerelést. Műtőt lehet bérelni (pénzért persze)
2018. nov. 5. 11:15
 24/28 anonim ***** válasza:

"a többi kórházról ne is beszéljünk."

Pedig érdemes lenne beszélni. Nekem úgy tűnik, hogy főleg csak a budapesti kórházakkal van gond, vidéken sokkal színvonalasabbak a kórházak (azt nem tudom, miért). Debrecenben pl. a Klinika is és a másik kórház is tök színvonalas minden téren. A szülészeten pl. pelenkát biztosítanak a babáknak mindkét helyen.

2018. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, úgy hittem hogy Pesten kívül már mindenhol pokoli állapotok uralkodnak
2018. nov. 17. 14:32
 26/28 anonim ***** válasza:

"úgy hittem hogy Pesten kívül már mindenhol pokoli állapotok uralkodnak"

Én meg nem értettem, miért szidják annyira a magyar egészségügyet, én külföldről hazajárok kezeltetni magam (és szülni is), és nagyon jó tapasztalatom van. Debrecenbe járok, és azt hittem, mindenütt hasonló a helyzet. Itt a gyakorin szembesültem vele, hogy Pesten eléggé áldatlan állapotok vannak a kórházakban (úgy higiénia mint lepukkantság stb. téren). Talán ez is hozzájárul ahhoz, hogy több Fidesz-szavazó van vidéken? Merthogy ott nem biztos, hogy annyira bejönnek az egészségügyet ócsárló szlogenek. Bár nyilván a várólista ott is jelen van.

2018. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#26

Pesten sem mind ilyen. Van amelyik kórház tényleg nagyon régi és rendezetlen, mint a János kórház, de ott a személyzet, az orvosok és ápolók nagy szakértelemmel dolgoznak az áldatlan állapotok ellenére. Két közeli rokonom is volt ott nem egyszerű műtéten, kezelésen az elmúlt évben és mindkét esetben nagyon jól ellátták, egy harmadiknak pár éve végeztek el olyan baleseti műtétét ami igen kockázatos volt, nagy szakértelmet igényelt, hogy ne maradjon maradandó károsodása a balesetének és mégis sikeresen megoldották. Csak utána a kórházi szoba volt rendkívül lepukkant és általánosan igénytelen a környezet.

De más kórházakban, pl. a szent Imrében, ahová egyik rokonomat átvitték és hónapokig kezelték tavaly, ott 1 ágyastól 2-4-6 ágyas, kórtermekben vannak a betegek, saját fűrdőszobás szobákban stb. Sokat kell még Budapesten dolgozni a kórházakon, de most legalább történnek nagy ütemben a fejlesztések.

2018. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"de most legalább történnek nagy ütemben a fejlesztések."

Ezt örömmel hallom. A magyar orvosok (és ápolók) szaktudásához egyébként szerintem nem fér kétség. Én most egy olyan országban vagyok, hogy nagyon jól felszerelt kórházak vannak, higiénia, minden szuper, de az orvosok szaktudásában nem tudnék megbízni (nem Európa). Emellett itt nincs olyan, hogy TB külföldieknek, akkor sem, ha itt dolgoznak, mindenért fizetni kell. Nagyobb kezelésekre inkább hazajárok Magyarországra, nem a pénz miatt, mivel a repülőjeggyel árban ugyanott vagyok, mintha itt kezelnének, hanem pont az orvosok szaktudása miatt (szerintem akkor is hazamennék, ha pesti lepukkant kórházba kéne mennem).

Egyébként az angliai magyarok nagy része is inkább Magyarországon kezeltetné magát, ha tehetné, annyira csapnivaló az angol egészségügy. Sőt, most még olyan ikrekkel terhes magyar kismamáról is tudok, aki Németországból kénytelen hazajönni orvoshoz, mert annyira félvállról veszik a terhességi problémáit (pedig a német egészségügy elvileg jobb, mint a magyar, de úgy látszik, ott is vannak kivételek).

2018. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!