Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ami a Magyar Úszó Szövetség...

Ami a Magyar Úszó Szövetség körül zajlik, az még a sportról szól, vagy már inkább a politikáról?

Figyelt kérdés

2016. nov. 17. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

Akinek semmije sincs, nem marad más neki mint bámulja a TV-ben, ahogy más ember sportol, és ez az élete. És rengeteg ilyen tartalmatlan életű szegény csóró él Magyarországon, szóval ami tömegeket vonz, azt fel lehet használni politikai célokra.

Érdekes módon Ausztriában nem szoktak érmeket nyerni az olimpián, de egy átlag osztráknak nem is ez az élete, hogy nézze ahogy más sportol, hanem ők maguk sportosak, sokkal kevesebb az elhízott, egészségtelen ember ott például. Továbbá van pénzük tartalmasabb életet élni, mint a TV bámulás.

2016. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1-es, saját tapasztalatom alapján semmi összefüggés nincsen a kettő dolog között.


A kérdésre visszatérve, szerintem a sportolók akarnak megszabadulni a politikától.

2016. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Mégtöbb pénzért hisztiznek, ennyi.

Pedig már így is Magyarországon kerednek a legjobban az egyéni sportolók az egész világon!

2016. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

"Mégtöbb pénzért hisztiznek, ennyi. "


Megmutatnád, hogy hol jelentik ezt ki.

2016. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
tobas-nak mindkét dologban igaza van (2. válaszában) csatlakozom a véleményéhez.
2016. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes módon Ausztriában nem szoktak érmeket nyerni az olimpián"


Haha -) A téli és nyári olimpiákat összesítve Ausztria nyerte a legtöbbet 1 főre levetítve...

2016. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Politika. Elég sokat olvastam a témában, de azért nem tekintem magam szakértőnek, úgy vedd a válaszom:


Azontúl hogy politika (Gyárfás személye a FIDESZ-hez is köthető, bár azért nem annyira egyertelmu a viszonyuk, sőt), szerintem több sebből vérzik egyébként a dolog. Katinka utalt arra több interjú alkalmával, hogy miLyen a viszonya a MÚSZ-szal és pl. Gyárfással. Gondolom még korábban összeszólalkoztak, es miután Katinka "név" lett a szakmában, a szava sokat ér, így vág vissza. A nagy vita akkor pattant ki, amikor Katinka csak abban az eesetben promotalta volna az olimpiát, ha fizetnek neki. Nos, ezt a MÚSZ elutasította, Katinka pedig kiteregette a szennyest. Szóval a politikan túl ez is benne van szerintem.


Plusz sokak mondják, hogy Tusup kavar a háttérben, hogy ő akarja Gyárfás helyét. Hát, nem tudom, ennek mennyi alapja tud lenni, de ki tudja.


Fura ez az egész és nagyon szomorú. Katinkanak most a felújítás alatt álló uszoda, illetve a sokszor 0fokban való edzés a gondja (ezek valós gondok, nem becsmerlem). Előtte az volt a gond, hogy nincs elemző rendszer, nincsenek biztosított körülmények és kevés a pénz, nincs masszőr. Utóbbiakat egyébként a MÚSZ teljesítette, saját kocsi is rendelkezesre áll az úszóknak, nehezményezte a MÚSZ azt továbbá, hogy hiába az elemző rendszer, Katinka egyetlen egyszer sem használta. Nos, amit Katinka felvetett, azok nagy hányadát a MÚSZ teljesítette, legalábbis a kiadványukban ez áll - hogy ez igaz-e vagy sem, azt nem tudhatjuk persze. De bennem éppen emiatt az fogalmazódott meg, hogy ezek ürügyek... Valós problémák és hiányosságok, ez nem vitás, de ürügyek.


Az is furcsa, hogy senki nem áll ki egyértelműen Katinka mellé. Tegnap Gyurta pl. visszavonta a nyilatkozatát, azt mondta, hogy kiforgattak a szavait. Kapás pedig Gyurtaval ért egyet, tehát ő sem áll ki Katinka mellé. Miért? Mert félnek? Vagy mert Katinka felvetéseivel nem értenek egyet ilyen formában? Szerintem inkább utóbbi, de kevés vagyok ennek a megítéléséhez.


Szóval ezek jutottak eszembe még azon kívül, hogy itt bőven ott van a politika is.

2016. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően a nyilatkozatok alapján legalábbis az a "probléma", hogy a mai nemzetközi környezetben már nem lehet a mai olimpikonok torkán lenyomni a magyar viszonyokat. Az ő hozzáállásuk egyre inkább profi, hiszen ezt tapasztalják nyugati edzéseiken, és a bátrabbak hangot is mernek adni neki, hogy a MÚSZ egyáltalán nem biztosítja nekik ezeket a feltételeket.


Azt viszont nem gondolom, hogy emiatt kifejezetten Gyárfást kéne támadni. Persze ki tudja mi megy a háttérben. Ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy nem ez az egyetlen fő prioritása a MÚSZ-nak, sőt talán a versenyzők felkészülési körülményei kevésbé számítanak, mint egyéb dolgok. Gondolok itt a sportdiplomáciai kérdésekre. Mert azt nem lehet tagadni, hogy közben orrba-szája nyerjük a különféle nemzetközi versenyek rendezésének jogát, a jó viszonyt kormánnyal... stb.


Szóval ezt igazán csak Gyárfás tudná megmondani, de ugye ismerjük a magyar közéletet, senki nem hajlandó nyíltan és őszintén beszélni. Merné azt mondani, hogy leszrom Katinkát, hosszabb távon az ő személye nem olyan fontos? Merné azt mondani, hogy nem érdekelnek Kiss László bűntettei, mert eredményes edző évtizedek óta? És az úszók mernék azt mondani, hogy leszrjuk a jövőt, mi csak profi körülményeket szeretnénk, de azonnal?

2016. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:

"Pedig már így is Magyarországon kerednek a legjobban az egyéni sportolók az egész világon!"


Tudsz olyan magyar sportolót mondani, aki 30 millió dollárt keresett? (És ezzel nem mondtam nagyon nagyot).

2016. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

# 7


"Gyárfás személye a FIDESZ-hez is köthető, bár azért nem annyira egyertelmu a viszonyuk, sőt"


Sőt, olyannyira nem, hogy kezdettől a végéig (1989-2009) Gyárfás Tamás volt a Párt-kelte gúnynevű Napkeltének a producere, amelyik erősen ballib beállítottságú volt. (Bánó, Aczél, Juszt, csak néhány név a kollégái közül, ha még emlékszünk rá.) Egy idő után ezt a műsort a Fidesz bojkottálta is, nem fogadták el a meghívást, ha hívták őket a műsorba.


Aztán 2009-ben anyagi okokból megszűnt a műsor, 2010-ben 2/3-al nyert a Fidesz, Gyárfás persze hogy átállt. A Fidesz meg az ölébe szakadt lojalitásért cserébe nem túrta ki a sportvezetésből, de azért az elmúlt húsz év tévézés nincs neki elfelejtve.

2016. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!