Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel nagyon egészségtelen...

Mivel nagyon egészségtelen Budapesten (is) a levegő, ezért nem lenne már időszerű végre az autók legalább felét kitiltani addig, amíg nem tisztul meg a levegő?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy kényelem, de nem hiszem, hogy annak fontosabbnak kéne lenni, mint a légúti megbetegedések elkerülése.
2018. nov. 11. 00:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Hasznos lenne! Dizeleket is kitiltani. Nagyon nagy a por es legszennyezettseg sajnos
2018. nov. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Inkább a valós alacsony emissziós normákat kéne számonkérni az autókon, lehet, hogy egy új autó 10-ed annyi szennyezést bocsát ki, mint egy 30 éves roncs. No meg persze ha az autók nagy része nem a dugókban állna, hanem normál tempóban tudna haladni, az is sokat segítene. A légszennyezés többségét amúgy sem az autók produkálják.
2018. nov. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

A mostani légszennyezettségért kevésbé az autók a felelősek, jobbára a tüzelés, így az autók kitiltása nem jelentene megoldást.

Nem kellene mindenkinek fával tüzelnie ha van kandallója, kályhája is a gázfűtése mellett és javulna a helyzet.

2018. nov. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Budapest az én szememben mindig egy nagy és béna tervezés volt. A lakók lelki állapota módosodik és nem épp jó irányba. Idegen mindenki és képzelegnek hogy milyen lehet a másik de félnek megismerni a másikat ezért inkább maguknak hisznek. Egymás nyakában, tömegben élnek. Az ott élőkkel nincs bajom de a város a parlamentben ténykedők akik elvileg több iskolás emberek nagyon gagyik nekem.
2018. nov. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Alex Fly ***** válasza:
49%
Már régen meg kellett volna tenni. De nem igen találni olyan városvezetést, amelyik ezt be merné vállalni...
2018. nov. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Inkább a BKV-t kellene gatyába rázni, hogy alternatívát kínáljon az autó helyett. Ezeréves, életveszélyes járművek lecserélése, katasztrofális állapotú metró- és villamosvonalak felújítása, járatsűrítés minden vonalon minimum kétszeresére.
2018. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem az autókat kell kitiltani, hanem azokat akik gumival, ruhával, PET-palackkal, parkettával és nedves dzsuvás fával tüzelnek. Menj el egy ilyen ház mellett és érezni fogod, hogy többet szennyez, mint 100 autó.
2018. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bár valóban sok az autó és javulna a helyzet ha pl. páros-páratlan rendszerben járnának addig amíg nem javul a levegő, de nem csak az autók tehetnek a magas szállópor koncentrációról, hanem a rengeteg építkezés, csatornázás, útfeltúrás is. Az egész város fel van túrva.

De ahogy azt már előttem is írták, így a választásokhoz közeledve nem fogják korlátozni az autósokat, nem lenne túl népszerű. Tarlós egyébként is nagy autósbarát, szóval nem fog történni semmi, max. amikor már a határértéket meghaladja a koncentráció, akkor a legrosszabb állapotú autókat kitiltják, de ez nem sokat fog változtatni a helyzeten, mert a közlekedőknek csak kis része ilyen.

2018. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem kellene mindenkinek fával tüzelnie ha van kandallója, kályhája is a gázfűtése mellett és javulna a helyzet"


Szerintem meg ingyen kellene osztani a fullos kazánokat, ami napi egy bálával elmegy.

Jah, az nem jó, mert túl jó lenne.

Sorry.

2018. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak meg kéne szigorítani a műszakit, egyik-másik autó olyan füstfelhőt húz maga után...
2018. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!