Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem nincs szükség...

Csak szerintem nincs szükség konzervativizmusra és nacionalizmusra?

Figyelt kérdés

Ezek az eszmék nem támogatják a fejlődést, minden újításba devianciát látnak, élzárkózóak és rasszisták is. Nem tök mindegy, hogy milyen zászló lobog ebben az országban, mikor ennél vannak sokkal fontosabb dolgok? Először is legyen egy normális kormányunk ami nem korrupt, nem felesleges dolgokba veri el a pénzt hanem változtat az oktatáson, fejleszti az egészségügyet, a hajléktalanoknak lakhatást ad és az alapjövedelem bevezetésén dolgozik.

Nem értem a nacionalizmusból minek kell politikai programokat csinálni. Ugyan ez a véleményem a konzervativizmusról is, akik inkább a visszafejlődésben látják az irányvonalat, mintha vissza akarnának térni a rendi feudalista társadalomhoz, ahol mindenkinek meg van a maga helye. Szükség van erre?

Amúgy nem vagyok liberális se, nem csak az a kettő létezik.


2018. nov. 11. 10:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%

Én egyetértek veled kérdező,sajnos 10-ből 7 magyarnak sokkal fontosabb az,hogy valami eszméhez ragaszkodjon,mint a saját élete,megélhetése ne adj ég jóléte.


A konzervatívizmus mindig arra ösztönöz,hogy add le az igényeidet.

Látod nyomatják ezt a "csinál gyereket" propagandát is,meg kijelentik,hogy olyan fiatalok kellenek "akik a jég hátán is megélnek"

Tehát nélkülözzél,robotoljál a semmiért,azért,hogy abból a kevésből is jó sok adót levonjanak és egy szűk réteg jól eldőzsöljön a pénzükön.

Szerintük csak ez létezik.

Másrészt félnek,ha a nép megszokja a jólétet,akkor már nem fog róla lemondani.

2018. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%
Kis nacionalizmus azért kell, de csak egy kevés. Komzervatívizmus az nem kell, az a múlt, és a kádár rendszer már megbukott, ne akarjuk újra vissza.
2018. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem csak szerinted, van több ilyen elmebeteg.
2018. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Komolyan mondom az ilyen hülye kérdésektől szoktam lefordulni a székről. Na meg azért, mert összemossák Kádárt a konzervativizmussal. Anyám borogass!
2018. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Fogalmad sincs alapvető történelmi fogalmakkal... Visszafejlődést támogató politikai irányzat... Nem tudok róla, de sem a konzervativizmus, sem a nacionalizmus nem ezt jelenti
2018. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

A 19. század 4 nagy ideológiája, amitől ma sem tudunk szabadulni: nacionalizmus, konzervativizmus, liberalizmus, szocializmus.

Ezek mind valami fontosat képviseltek, fontos igényt elégítettek ki. A nacionalizmus az identitást, a konzervativizmus a rendet, a liberalizmus a szabadságot, a szocializmus az egyenlőséget. A XXI. században viszont egyik ideológia SE tud választ adni a klímaváltozásra, mesterséges intelligenciára, esetleges atomháborúra, stb.


Mindeközben olyan folyamat is lezajlott a XX. században hogy 1938-ban 3 "mese" közül választhattál (fasizmus, kommunizmus, liberalizmus), 1968-ban már 2 közül, 1998-ban meg úgy tűnt hogy a liberalizmus győzött, a történelem elérte végkifejletét, a nyugati típusú berendezkedésé a jövő. Persze vannak különböző politikai oldalak, de egy szociáldemokrata meg egy konzervatív is tágabb értelemben a liberalizmust képviselik (emberi jogokban, demokráciában, és szabad piacban hisznek).

Ma viszont azért elég naivnak tűnik pl. amikor Bill Clinton elnökként azt mondta hogy a Kína a történelem rossz oldalán áll! A nyugati országok polgárai egyre kevésbé bíznak a liberális világrendben, lásd Brexit, Trump, Putyin, Duterte, Bolsonaro, vagy akár Orbán.

Új és tartalmas politikai ideológia nincsen, hiszen Kína nem képvisel igazán ideológiát (elvileg kommunista, gyakorlatilag kapitalista). A radikális iszlám nem irányt mutat, inkább csak lehorgonyozza a hajót. Putyin az orosz nacionalizmust képviseli, de én magyarként nem tudok ezzel mit kezdeni, ez nekem nem nyújt alternatívát. Kérdés tehát továbbre is hogy mi jön...


1) Lehetséges kimenetel hogy most az következik hogy az országok befelé fordulnak, és minden ország a saját nemzeti "meséiben" fürdőzik. Csak az a baj ezzel hogy a fent említett (klímaváltozás, mesterséges intelligencia, atomháború megelőzése) mind globális problémák, amiken épp hogy a bezárkózás nem segít.

2) Az is lehetséges hogy az inga majd visszaleng, és megint a liberalizmus győz. Volt már a történelem során nagyobb válságban is a liberalizmus, pl. az 50-es, 60-as években a volt gyarmatok India kivételével mind szocialisták vagy banánköztársaságok lettek. A nyugati országok szövetségesei pedig Franco és Pinochet voltak, akik szintén nem túl liberális emberek. Akkor úgy tűnt hogy a liberális demokrácia az pár öltönyös, szivarozó öregembernek a hóbortja, aminek majd vége lesz. Közben pedig a döntések szabadságára építő kapitalizmus győzött a központosított szocializmus felett.

3) Az is lehetséges hogy valami teljesen új és megjósolhatatlan jön. Abban a vilgában amikor a Facebook meg Google jobban ismer téged mint te saját magadat, hosszú távon egész biztosan nem az egyéni döntésekre építkező liberális demokrácia lesz az a befutó.

2018. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%

#4 problem? A konzervatívizmus a múltba való révedés irányzata, ez a múlt magyarországon a kádár rendszert jelenti, amit a fidesz építget vissza, hiszen a kádári agymosásban nevelkedett szavazói ezt kívánják.


Régebben megpróbálta a nemzeti jobboldalibb módszert is, de 2002-ben, és 2006-ban is belebukott, és rájött látva haverja fletó működését, hogy kádárisztánban, a kádári elvekhez kell visszatérni, kis nemzethy "konzervatív" színezékkel, mert a kádáristák szégyellik felvállalni nevesítve a kádárizmusukat, komcsiságukat.

Így viszont nemzethy, konzervatív, jobboldali köpönyeg alól ápolhatják a szovjet-magyar barátságot, küzdhetnek a hanyatló nyugat mételye ellen, bözsi utalvánnyal, és krumplival a paneljukban.

2018. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
"nincs szükség konzervativizmusra és nacionalizmusra" - ezt kizárólag magadra nézve jelentheted ki. Hogy másnak mire van, legyen szüksége, ahhoz egyszerűen semmi közöd. Mindenkinek saját jogam hogy neki mire van szüksége, majd a hasonlók szövetkeznek - ha akarnak (ez is joguk, amibe szintén nem szólhatsz bele). Amikor aztán kialakulnak a szövetségek, táborok, akkor csak nézel, hogy szép számmal vannak, akiknek másra van szükségük, mint neked, de ezt kénytelen vagy elviselni, nem tehetsz mást.
2018. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Tudtad, hogy lehetséges egyszerre konzervatívnak lenni, és fejleszteni az oktatást, meg az egészségügyet? Olyan dolgokat mosol össze, amiknek semmi köze egymáshoz.
2018. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

"Visszafejlődést támogató politikai irányzat... Nem tudok róla, de sem a konzervativizmus, sem a nacionalizmus nem ezt jelenti"


Pedig akárhogy nézed a nacionalizmus erőltetése visszafejlődés.

Az emberiség hajnalán kialakultak törzsek,majd később népek,nemzetek,amik egymással háborúztak,versengtek.


Később jött szóba a kommunikáció,diplomácia.

Gyakorlatilag az emberiség célja a Földön az egységesülés,összefogás.Persze ehhez még évszázadok kellenek,de az biztos,hogy elindult a globalizáció és a vége az lesz,hogy ha nem is egy egységbe fog tartozni az emberiség,de biztosan nem lesz 190 országból álló Föld.


Ez csak idő kérdése.

2018. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!