Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar életszínvonal mikor...

A magyar életszínvonal mikor lesz olyan, vagy hasonló szinten mint Svájc és Luxemburg?

Figyelt kérdés

2018. nov. 14. 20:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%
Ne aggódj, míg Orbán Viktor a Miniszterelnök úr, addig nem fogunk ezek szintjére sűlyedni. Csak annyi a dolgod hogy a Fideszre szavazol minden választásnál!
2018. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
40%
Vicces kérdés.
2018. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha törpe megdöglik.
2018. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Kiszámolom: Format C:/S, majd utána talán 2107-ben.
2018. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Domokos J válasza:
79%

A világ összes (mosott, elcsalt, rabolt) pénze ott van. Pénzmosoda. A legnagyobb fehérgalléros bűnözők lerakata. Nemhiába nem gázoltak ott tankok sosem. Ne is hozzájuk hasonlítsuk magunkat. Viszont azért tarthatnánk ott, mint pl. a Lengyelek..

Egyébként nem értem pontosan mit értesz életszínvonal alatt. Ott is a kisember éjjel-nappal gürizik, hogy fizesse a fél milliós egyszobás albiját...

2018. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
SOHA! A magyar mentalitas merföldekre van a svajcitol.
2018. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Ne is hozzájuk hasonlítsuk magunkat."


Szerintem se, Svájcnak mondjuk van ipara, nekünk meg... :D

2018. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 tambi3 ***** válasza:

Kedves Fórumtársak!


A legendás hírű Magyar nemzet fennállásának 1100 évéből az utóbbi 500-at ilyen-olyan elnyomás alatt töltötte. Volt itt török, osztrák, francia, német, orosz, még szerencse, hogy nem Szolnokon van a magyar-román határ... Ezek mindent elhordtak, amit a magyar föld termett, és a termésnek a hasznát is. Ha minden visszakerülne oda, ahová való, nagyon sok bécsi palota indulna el az Alföldre...


Nem leszünk ipari ország, mert nincs alapanyagunk. Most már semmilyen. Van viszont Európában szinte egyedülálló adottságú termőterületünk, tudomásul kellene végre vennünk, hogy EBBŐL KELL MEGÉLNÜNK.


A gazdákat kötelezni kellene az öntözésre, nem pénzt kérni a vízért. Feldolgozatlan terméket, gabonát, elő vagy félig feldolgozott állatot nem lenne szabad kivinni az országból. Rengeteg munkahely lenne, és jól meg is tudnák fizetni őket a dolgozókat. Hogy harc van a világpiacon? Persze, a piac már csak ilyen. "Harcolj, vagy menekülj..." Külföldre mosogatni? Nem! "én sziken születtem, és azt hiszem meg is fogok élni belőle..." ezt nem én mondom, hanem a példaképem Piros Góz József.


Az igaz, hogy én sem a mezőgazdaságból élek, de büszke vagyok rá, hogy az embereimnek tudok annyit fizetni, mintha Németországban dolgoznának. Az egész szerény kisvállalkozás dolgozói közül csak egyetlen embernek van állásban a felesége (hivatása az egészségügy), az meg én vagyok, a tulajdonos. A többi mind el tudja tartani asszonyát, családját.


Hogy ilyen kormány, meg olyan kormány? Ugyan már... Dolgozni kell! Sokat! És minél jobban nyúznak, annál jobban kell akarni. Láttál már olyat, hogy a kutyától elveszik a csontot? Mert én még nem. Kezdjél magaddal valamit, és akkor élhetsz úgy, mint egy svájci.


Persze lehet hazamenni négykor, megkaparintani a tévékapcsolót, és nézni egyik "okosító" sorozatot a másik után... De akkor ne hőzöngjél, hogy soha nem fogunk így meg-úgy élni.

2018. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
A svájcinak 4kor kiesik a kezéből a munka. Akkor ezek szerint erre nekünk esélyünk sincs? :D
2018. nov. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
58%
Ha mexűnik a dolláralapú pénzvilág, és elhullanak azok irányítói, a gyíkámbërëk.
2018. nov. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!