Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Régen mikor volt vizitdíj,...

Régen mikor volt vizitdíj, hogyan tudtam 5 perc alatt végezni a háziorvosnál? Akkor hirtelen nem volt beteg senki?

Figyelt kérdés

Amúgy megnéztem, és a legtöbb fejlett Európai országban van vizitdíj.

Szóval akkor se értettem ezt a felháborodást, de miután ezt megtudtam, azóta végképp nem értem miért zavarta az embereket a 300 forint.


2018. nov. 15. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Pont ez volt a cél. Hogy a sok álbeteg, jellemzően a magányos, beszélgetni vágyó öregek ne üljenek az orvosnál feleslegesen.
2018. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom milyen orvosnál végeztél akkor 5 perc alatt, de éppen úgy volt akkor is hogy sok beteg volt és sokat kellett várni, meg az is hogy nincs beteg és bemehetsz szinte azonnal - ahogyan most is. Csak akkor még bent az is sorra kellett kerüljön a többi között, hogy kifizeted a vizitdíjat - vagy ha úgy szervezték, akkor előtte intézted a rendelőben, kórház bejáratánál.

A kérdésed olyan, mintha megkérdezném, hogy régen hogy lehet, hogy 3 perc alatt elértem a villamost, ma meg, hogy EU tagok vagyunk meg nem értem el. Akkor korábban senki nem járt az utcákon? - értelmetlen.

2018. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Takács egész egyszerűen hazudsz.
2018. nov. 15. 14:33
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Kár erről vitázni. Ha normális ellátást kivizsgálást akar az ember belátható időn belül akkor úgyis magánba kell menni. Persze tb alapon is ellátnak és van rendes orvos bőven. De vannak dolgok amit tb alapon ki se tudnak vizsgálni. Egyébként én is leszavaztam én azt tartottam gusztustalannak hogy nálunk a háziorvosnál fel is fordulhattam volna míg nem perkálok. Mondtam volna a panaszom meg se hallgatták míg nem csengettem ki a 300-at.
2018. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van aki tényleg szocializálódni jár orvoshoz, de azért ne általánosítsunk. Biztos volt olyan öreg is, aki érezte, hogy nem jól van, mégis úgy volt vele, hogy kibírja inkább, mert a kis nyugdíjából inkább kiflit vett. Ez is szomorú. Tudom, hogy most azt gondoljátok, hogy ha tényleg rosszul van valaki, akkor elmegy az orvoshoz, nem számolgat, de akkor ebből a gondolkodásból egyenesen következik az, hogy aki csak kicsit van rosszul, az várja meg, amíg nagyon rosszul lesz, aztán menjen csak orvoshoz.

Máskülönben meg a vizitdíjas rendszer is adott okot visszaélésekre. Tudok olyan fogászati ellátásról, ahol a nem sürgősnek vélt beavatkozás miatt ügyeleten 4000 Ft-ot kellett volna fizetnie az illetőnek, de a doki javaslatára csak 2000 Ft-ot fizetett, azzal, hogy ha kérdezik, nem is találkoztak.

2018. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

#3

Hülye vagy?

Mégis miben és mit is hazudtam volna?

2018. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

"Régen mikor volt vizitdíj, hogyan tudtam 5 perc alatt végezni a háziorvosnál?"


én 5 perc alatt akkor se végeztem, ha nem volt előttem senki. más kérdés ha receptet íratni mentem, mert olyankor volt annyi eszem (ami az emberek 80%-ának nincs) hogy betelefonáltam és kértem időpontot recept írásra.

így valóban 5 perc alatt végzek még most is.

egyébként ez a nyugger fóbia kezd már nevetséges lenni, ne felejtsétek el hogy egyszer ti is megöregedtek, és nem biztos hogy lesz már GYIK akkor, ahol a "szociális életeteket" élhetitek.

2018. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ma is nyugodtan adhatsz 500 Ft-ot az orvosnak, ma kb ennyi a 300 Ft nem fog megharagudni érte.

Amúgy nem a vizitdíj volt a lényeges bevétel, hanem a legnyomorultabbak nem vizsgáltatták ki magukat, és az így nem végrehajtott vizsgálatok költségei jelentették a megtakarítást. Általában egy panasz kivizsgálása során több helyre elküldik az embert, nemcsak egyszer kellett kidizetni a vizitdíjat, hanem akár napi 3-szor is.

Mi tényleg jobban jártunk, mert a kisnyugdíjasok, kisebb jövedelműek nem mentek el a vizsgálatokra, kisebbek voltak a várólisták, az orvosok is több pénzhez jutottak, az állam kevesebbet költött, az pedig, hogy a legnyomrultabb 10 % megpusztult e miatt nem érdekelt senkit.

2018. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

"az pedig, hogy a legnyomrultabb 10 % megpusztult e miatt nem érdekelt senkit."

De, érdekelt. Éppen elég embert ahhoz, hogy el kelljen törölni.

2018. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kreténpali ***** válasza:
63%

Múltkor voltam kórházban, 6 ágyra 3 beteg. Jaj de jó, az egészségügyben már nincsenek problémák!


Hagyni kellene a anekdotákat, mert azt bármire lehet mondani, de annak ellenkezőjére is.

2018. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!