Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a három csapás törvénye...

Mi az a három csapás törvénye és miért hívják így?

Figyelt kérdés

2018. nov. 15. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Halmazati vagy visszaeső büntetések esetén ha legalább három erőszakos cselekményről van szó, akkor a büntetés mértéke duplázódik. Plusz ha ez azt jelentené hogy a letöltendő idő meghaladná a 20 évet, akkor kapásból jár az életfogytiglan.
2018. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ilyen törvény nincs. Ezt a Btk. tarlalmazza. Többszörös erőszakos visszaesőkre vonatkozik, a büntetési tétel felső határa duplázódik, bár ez még nem jelenti a büntetés duplázódását. Ha ez a 20 évet meghaladja, a szándékos erőszakos büncselekmény elkövetőinek kötelező a tényleges életfogytiglan kiszabása.

Azért tegyük hozzá, hogy visszaesőket a világon mindenhol, a történelemben mindig is különösebben szankcionálták.

2018. nov. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Mert jól hangzik, ha Amcsi kifejezésekkel tűzdelünk valamit. Hú de komolyak leszünk tőle!
2018. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Az olyan, ha felaprítassz egy 90 éves öregasszonyt 38 forintért cigányként akkor kapsz 5 évet, ha átméssz a piroson meg 7-et.
2018. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Az erőszakos többszörös visszaeső fogalmát a 2009. évi LXXX. törvény vezette be a régi Btk.-ba. A módosítás szerint erőszakos többszörös visszaesőnek minősül az a többszörös visszaeső, aki legalább három alkalommal személy elleni erőszakos bűncselekményt követett el. Meghatározták azt is, hogy mik minősülnek személy elleni erőszakos bűncselekményeknek [1978. évi IV. tv. (továbbiakban: régi Btk.) 137. § 17.], valamint az ilyen elkövetők ellen megemelték az erőszakos többszörös visszaesés alapjául szolgáló bűncselekmény büntetési tételének alsó határát. E módosítás tekinthető a három csapás előfutárának, mivel itt határozták meg először az erőszakos többszörös visszaeső fogalmát, valamint itt sorolták fel a személy elleni erőszakos bűncselekményeket. A szűkebb értelemben vett három csapást a 2010. évi LVI. törvény vezette be. Ekkor már az erőszakos többszörös visszaesés alapjául szolgáló bűncselekmény büntetési tételének felső határát emelték kétszeresére. Ha ez a kétszeresre emelt felső határ meghaladja a 20 évet, vagy a bűncselekmény életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető, kötelező az életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabása (régi Btk. 97/A. §). Az új Büntető Törvénykönyv még tovább szigorította az erőszakos többszörös visszaesőkkel szembeni szankciókat azzal, hogy kimondta: ilyen elkövetők esetén kötelező kizárni a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét az életfogytig tartó szabadságvesztés esetén, azaz kötelező kiszabni a tényleges életfogytig tartó szabadságvesztést [Btk. 44. § (2) a)]."
2020. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!