Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olyan pozíciót betölteni,...

Olyan pozíciót betölteni, mint Áder János, akárki képes, aki a nevét le tudja írni a megjelölt helyre?

Figyelt kérdés
Tekintve, hogy kb. csak annyi a feladata a milliós fizetésért, hogy a papírt, amit a fidesz odatol a bajsza alá, aláírja, ezért gondolom nem kell sem komoly végzettség, sem hatalmas tudás.
2018. nov. 17. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%

8 általánossal meg valami OKJ-s képzéssel bárki lehet köztársasági elnök.

de azért megnyugtatlak, te soha nem fogsz életed során ilyen pozíció közelébe kerülni :)

2018. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Áder mióta politizál mindig a fidesz tagja volt, ő egy fidesz pártkatona, azorbán és a fidesz tolta be mindenféle manipulációkkal a köztársaság nélküli Magyarország köztársasági elnöki poziciójába. Mindent aláír amit azorbán elé tesz.

A világon csak a diktatúrákban van ilyenre példa.

2018. nov. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, nincs meg az ehhez szükséges 3 tulajdonságom:

-Gerinctelenség

-Empátia teljes hiánya

-Irdatlan hosszú nyelv (és bajusz)

2018. nov. 17. 11:18
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Tudtommal nincs iskolai végzettséghez kötve, szóval a válasz igen.
2018. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Tulajdonképpen inkább azt soroljuk fel, hogy melyik poziciók vannak végzettséghez kötve.


Én nem tudom, de ezen már sokat gondolkoztam, Wiki-n meg egyéb helyen nem találta.

2018. nov. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
"Smitt" Pál óta tudjuk, hogy a nevét se kell tudni leírni.
2018. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Igen, lásd K-Áder jani!
2018. nov. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb egy kérdést kiírni mint utána járni ki lehet köztársasági elnök mi?:D
2018. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utánajártam időközben. Gyakorlatilag akárki lehet az, aki politikai körökben mozog, egy analfabéta is.
2018. nov. 17. 12:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: A wiki annyit ír a köztársasági elnöki posztról hogy "Köztársasági elnökké megválasztható minden magyar állampolgár, aki a választás napjáig a 35. életévét betöltötte."


Ezek után az emberben felmerül a kérdés, hogy az érettségi nélküli segédmunkás aki a betonkeverőt támasztja, lehet-e 35 éves korában köztársasági elnök.


Engem például érdekelne hogy kell e beszélnie nyelvet? Hisz minden nemzetközi találkozón ő képviseli Magyarországot, legutóbb azt hiszem egy globális klímaváltozással kapcsolatos találkozón volt kinn Áder Jani.

Vagy pl elvileg a köztársasági elnök a főparancsnoka a hadseregnek. Nem kell semmilyen hadászati ismeretnek a birtokában lennie?


A kérdések szerintem jogosak.

2018. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!