Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyhogy nem a CEU vezeti az...

Hogyhogy nem a CEU vezeti az ellenzéki elfogultságú HVG felsőoktatási rangsorát? És hogyhogy nem kerültek a top 9-be?

Figyelt kérdés
[link]
2018. nov. 25. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

mert annyira azért a hvg-s firkászok sem hülyék, hogy a ceu-val égessék magukat a toplistájukban.

uszításra jó a ceu.

2018. nov. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké oké, de visszanéztem 2015-ig, amikor még nem volt CEU ügy. Egyszer sem fértek bele a top10-be.
2018. nov. 25. 12:44
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Elég tudatlan vagy, ha nem tudod, hogy a CEU soron kívüli örökös TOP 1. Úgy is mondhatnánk, hogy TOP 0! Annyira jó, hogy fölösleges külön vizsgálni!
2018. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

A CEU nem magyar egyetem, csak a Közép Európai Egyetem. "A HVG felsőoktatási rangsorának készítői számos szempontot figyelembe vettek: az elsőhelyes jelentkezők számát, a felvett hallgatók pontátlagát, a nyelvvizsgával felvettek arányát, a középiskolai tanulmányi versenyen helyezettek számát, a tudományos fokozattal rendelkező oktatók számát és arányát, az egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó hallgatók számát, valamint az MTA-címmel rendelkező oktatók arányát. "

Ha a világrangsort kérdezed, ahol 6 magyar egyetem van az első százban, de másik 5 még bekerült a listába és azok között sincsen a KEE (CEU párja):

"A 300 felsőoktatási intézményt értékelő rangsorban 10 indikátort súlyoznak a lista készítői. Ilyen tényező többek között az akadémiai tekintély, a munkáltatói elismertség, az egyetemi kar/hallgatói arány és a karra eső publikációk száma és a webes megjelenések száma is. Ezenkívül számításba veszik a PhD-fokozattal rendelkezőket, a publikációk idézettségét és a webes befolyást is, valamint a külföldi oktatók és a külföldi hallgatók aránya is számít."

Nyilván nem felelt meg ezeknek a szempontoknak.

2018. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Esetleg azért, mert a CEU mester- és doktori képzést nyújt, alapképzést nem?
2018. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem miért fáj bárkinek a CEU. Mindenkinek magánügye, hogy milyen egyetemre jár, legyen az bármilyen szar is.


Egyébként meg a Times Higher Education felsőoktatás rangsorában, amelyben ötven "fejlődő, feltörekvő" ország felsőoktatási intézményeit értékelték a szakemberek, a 300-as listára összesen 41 országból kerültek egyetemek. A sort két kínai és egy orosz egyetem vezette, de magyar is befért a top 20-ba. Jelesül épp a CEU, amely a 16. helyet kapta. A Semmelweis Egyetem a 65., a Pécsi Tudományegyetem a 122., az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 123., a Szegedi Tudományegyetem a 129., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 154. szerezte meg, míg a Debreceni Egyetemet a 201-250. helyre sorolták.


a Quacquarelli Symonds tematikus felsőoktatási rangsorában a CEU politikatudomány és nemzetközi tanulmányok programja a világon a 42. helyet érte el. Más magyar egyetem, vagy képzés a top 500-ba sem tudta beverekedni magát. A Szegedi Tudományegyetem a QS-rangsorban az 501-550. helyen szerepel. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 601-650. helyen, a Debreceni Egyetemet a 651-700., a Budapesti Corvinus Egyetemet a 701+ kategóriába sorolták a QS-rangsor készítői. Új magyar szereplő a listán a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem, mindkettő a 701+ kategóriában szerepel.


És még biztosan van több rangsor is ha már a rangsorok ennyire fontosak a kérdezőnek. Persze tudom, ezeket a rangsorokat Soros állította össze...

2018. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ok a CEU nem magyar. De a KEE sincs a listán.


Ha annyira jók, akkor annak a felvételi pontatlagokban, a hallgatói eredményekben vagy az oktatok munkájának minősítésében is meg kellene jelennie.

2018. nov. 25. 12:54
 8/13 A kérdező kommentje:

"Más magyar egyetem, vagy képzés a top 500-ba sem tudta beverekedni magát"


Nem arról volt szó, hogy nem magyar egyetem?


"Feltörekvő országok kozott 20-ból a 16." - de azt mondod, hogy nem magyar egyetem. Most akkor Kína és az usa is feltörekvő ország? Ha már a CEU amerikai diplomát ad.

2018. nov. 25. 12:59
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Szóval ha valamelyik magán cég nem top 10 az országban, akkor teljesen rendben van önkényesen betiltani Orbán személyes érzései alapján?
2018. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kérlek ne tereld a témát. Rávilágítottal, hogy amerikai egyetem, amelyről megfeledkeztem, és jogosnak tartom az észrevételedet, köszönőm. Elfogadom.

De miért a feltörekvő országok statisztikájában jelenik akkor meg? Lehetséges, hogy statisztikahamisítással van dolgunk? És ezesetben vajon az azonos forrásból származó többi statisztika mennyire lehet megbízható?

2018. nov. 25. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!