Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » HADIÁLLAPOT VAN UKRAJNÁBAN -...

HADIÁLLAPOT VAN UKRAJNÁBAN - Miért nem kezeli ezt kiemelt hírként a magyar média?

Figyelt kérdés
Azt még megértem, hogy a kormánymédia nem veri nagydobra azt, hogy a szomszédos ország hadiállapotot hirdetett a "baráti" Oroszországgal szemben, de a nem kormánypárti médiában mi a nyüves fenéért előzik meg ezt az elképesztően fontos hírt a bűncselekmények és a politikai sárdobálások, és miért nem ez szerepel az online hírportálok főcikkei között?

2018. nov. 29. 08:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

"És ez szerinted rendben van?


Hogy egy ország félelemből/védekezésből kénytelen átadni a területeit?"


Csak akkor, ha az adott területen élők egy másik országhoz akarnak tartozni, mint ahogy történt az a Krím-Félsziget esetében is. Donyeck a donyeckieké és nem Ukrajnáé.

2018. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
10 - "a nép, az istenadta nép" félreértené a híreket és pánikba esne. Persze nem annyira egyszerű a képlet, hogy az oroszok el akarják foglalni Ukrajnát. Közben békésen repkednek a usa bombázói és úszkálnak hadihajói. Valójában usa ráuszítja Európát a helyzetre, hogy oldják meg egymás pusztításával azt, ami az ő érdekük. Maradjon inkább "a nép az istenadta nép" a bulvár mellett, ki-kivel-hol közösült.
2018. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

11. És most szerinted ez a helyzet? Az ukránok Oroszországhoz akarnak tartozni? A tankok megindultak.

Ha már itt tartunk: a magyarok Oroszországhoz akarnak tartozni?


12."Félreértené" és "pánikolni kezdene.

A hozzászólások alapján a többség nem kezd pánikolni, amennyire én látom, riasztó tompaság és értetlenség a válasz.

Én szerinted "félreértem" és "pánikolok"?

Hogyan kell jól érteni ezt a helyzetet? Mi a helyzet félreértése?

Mi minősül ebben a helyzetben a helyzet megfelelő értékelésének, óvatosságnak, körültekintésnek, megfelelő reagálásnak? Hol kezdődik a pánik?


Nyilván a tömeges kivándorlást, bankszámlabeszüntetést, ingatlaneladásokat, anyagi javak tömeges kimentését senki nem szeretné, mert borulna az egész kócerálj bankostól, tőzsdéstől, gazdaságostól, a politikai hatalommal együtt.

Vajon alaptalan reakció lenne ez a tömegek részéről? Ha Oroszország bekebelezi Ukrajnát, vajon nagyon rövid időn belül nem Mo. lesz-e a birodalomépítési menü következő fogása?

2018. nov. 29. 10:42
 14/26 anonim ***** válasza:

Szeretném, ha mesélne valaki arról, mennyiben érintette Magyarországot a volt Jugoszlávia szétesése, és az azt megelőző hosszú háború.

Akkor a család nem volt Magyarországon, úgyhogy csak a külföldi híreket ismerem, azok meg nem számoltak be a magyar helyzetről, illetve a háború hatásáról otthon.

Mert az is nagyon közel zajlott Magyarországhoz.


Kérdező, bocsáss meg az offért, csak a párhuzam miatt érdekel a dolog.

2018. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"szerinted "félreértem" és "pánikolok""

Nem, te nem. A tömeg azonban máshogy viselkedik, mint egyesével az ember. Tömegpszichózis külön kategória.

Ennek megértésre egy irodalmi példa, kérlek olvasd el: Karinthy Frigyes: Barabbás

[link]

2018. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

14. A kérdésed részben jogos, de Oroszország akkor egészen más helyzetben volt. Meggyengült hatalom volt, széthullott a szofjetúnió, elvesztette a tagállamait, erőforrásait, és az akkori nemzetközi helyzetben nem kezdhetett volna újra terjeszkedni, visszaépíteni a Szovjetuniót.

Most ezzel szemben Oroszország erősödik, nő a hadi- és gazdasági ereje, szövetségesei vannak és intenzív propagandát folytat a közvélemény átformálására, illetve annak érdekében, hogy egy esetleges NATO- vagy egyéb közbelépést a szuverenitás súlyos megsértésének lássák és ellenezzék.

Ha Putyinn Magyarországot is be kívánná vonni valamiféle szövetségbe/unióba, vagy azt akarná, hogy belépjünk a háborúba az ő oldalukon, szerinted mi történne?

Orbán Viktor akkor is olyan mellszélességgel kiállna az állami szuverenitásunk, önrendelkezésünk és saját érdekeink védelme mellett, mint az Európai Unióval szemben? Ezzel ugye senki nem álltatja magát?

2018. nov. 29. 10:51
 17/26 A kérdező kommentje:

Szovjetunió.

Bocsi, nem olvasom vissza amit írok :D


15.

Én már nem tudom, mi ütné itt át az emberek ingerküszöbét... itt már nincs pánik, csak a végtelen tompaság.

Jajveszékelnek, hogy itt is terrortámadás történhetne, de ha megtörténne, arra is ugyanez lenne a reakció. Amíg a szomszéd házban történik, addig szenzációkeltés.

2018. nov. 29. 10:53
 18/26 anonim ***** válasza:

"1. Szomszédos ország! Szerinted tényleg nem érint minket közvetlenül, ami a szomszédban történik?"


Nem, az a lényeg, ami a szövetséges országokban történik. A szomszédba nem megyünk át harcolni, szövetséges országba igen. Nagyjából semmi közünk Ukrajnához, a kettős állampolgárokat leszámítva.


"2. Kettős ukrán-MAGYAR állampolgárok menekülnek a besorozás előtt, MAGYARországra is."


Volt ez már így sokszor, meg lesz is még. Naponta jönnek menekültek az országba, nem tudom, Ukrajna miért nagyobb hír, mint bármely más ország menekültjei.

Megvannak a szabályok az ilyen helyzetek kezelésére.


"3. A másik érintett fél Magyarország "nagy barátja" Oroszország, amely nem mellesleg történelmileg is egy agresszív, expanzív birodalmi törekvésekkel jellemezhető ország. Ha megnyerik ezt a háborút, szerinted megállnak?"


Igen, megállnak.

Ukrajna egy ütközőállam a nyugat és a ruszkik közt. Mint a rongy, amit két oldalról rángatnak a morgó kutyák. Nem hangzik szépen, de az a csoda, hogy ha Ukrajnában béke van.

Ukrajna az elmúlt évszázadokban szinte folyamatosan orosz terület volt (részben vagy egészben), míg Magyarország nem.

Mi NATO tagok vagyunk, Ukrajna nem. Én kicsit sem aggódok azon, hogy a ruszkik felénk imperialistálkodnának.


"4. Ennek a "nagy barátnak" gazdasági és egyéb támogatásokra lesz szüksége a szövetségeeitől, így Magyarországtól is a háborúhoz (emberek, ellátmány, egyéb támogatás. Már csak földrajzi helyzetünkből adódóan sem kerülhetjük el az állásfoglalást és azt, hogy támogassuk az egyik oldalt!"


Hát akkor támogatjuk!

De ez amúgy nem kötelességünk, nincs olyan szövetség, ami kötelezne rá, így nyugodtan mondhatjuk, hogy bocsi, nem.

Stratégiai okok fognak dönteni arról, hogy kit fogunk támogatni, de én is azt gondolom, hogy Oroszország mellé fogunk állni. Porosenko pedig megharagszik ránk. És akkor mi van?

A kettős állampolgárok mellett ki kell állni, de ez elsősorban a kormány feladata.

2018. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

18. T0ba

1. Amennyiben Mo. háborúba vonulna Oroszo. oldalán (lásd 4. pont), igenis, át menne harcolni.


2. Nem csak a belpolitikai menekültkérdés miatt írtam. Magyar emberekről van szó, akiknek az élete és az egzisztenciája veszélybe kerül. Ukrajna része Kárpátalja is, ami meg magyar terület volt korábban, nem orosz, ahogyan írod a következő pontban.


3. Ha már itt tartunk, magyarország a Szofjetunió egyik állama volt. Oroszországnak akkor volt a legnagyobb birodalmi kiterjedése. Szerinted csak úgy elfogadták és vállat vontak azon, hogy ez '89-'91 során felbomlott, megszűnt?

A gazdasági erőgyűjtés, szovetségeskeresés, nemzetközi propaganda erre engedne következtetni?

Oroszország amit megtehet, meg is teszi. Nem állnak meg.

Mo. MÉG része a NATO-nak (ami nem teljesen garancia arra, hogy a NATO hathatós védelmet biztosítana), de a Oroszország nyomására akár ki is léphet, a törekvések meg vannak erre.


4. Bocsi, de ez tényleg vicces: "nyugodtan mondhatjuk, hogy bocsi, nem." Szerinted mi történne a következő pillanatban?

Oroszo. elzárná a gázcsapot. Ne adj Isten megindulna Mo. felé.

Ezer és ezer módon van Mo. és a (mind kormánypárti elit mind ellenzéki) politikai elit nagy része. Ügynököket bujtogatnak/rejtegetnek, Oroszország számára előnyös, számunkra pedig kedvezőtlen és rosszul működő alkukat fogadnak el (Paks II., metrófelújítások stb.), az orosz hatalmi technikákat alkalmazzák, az orosz propaganda és kommunikáció módszereivel élnek, elképesztő sűrűséggel látják vendégül Putyint és egyértelmű gesztusokat tesznek az irányába.

Így néz ki egy nem kötelező érvényű szövetségkötés?

2018. nov. 29. 11:46
 20/26 anonim ***** válasza:

1. Amennyiben Mo. háborúba vonulna Oroszo. oldalán (lásd 4. pont), igenis, át menne harcolni.


Odaküldünk 500 tartalékost, és? Máshova is küldünk, mégsem kerül be a hírekbe.


"2. Nem csak a belpolitikai menekültkérdés miatt írtam. Magyar emberekről van szó, akiknek az élete és az egzisztenciája veszélybe kerül. Ukrajna része Kárpátalja is, ami meg magyar terület volt korábban, nem orosz, ahogyan írod a következő pontban."


A kárpátaljai kisebbségnek segíteni kell, ez rendben van.


"3. Ha már itt tartunk, magyarország a Szofjetunió egyik állama volt. Oroszországnak akkor volt a legnagyobb birodalmi kiterjedése. Szerinted csak úgy elfogadták és vállat vontak azon, hogy ez '89-'91 során felbomlott, megszűnt?"


Azért Magyarország és Ukrajna helyzete közt van egy csöppnyi eltérés. Magyarország néhány évig a Szovjetunió része, ami egy _államszövetség_, Ukrajna pedig hosszabb-rövidebb ideig részben vagy egészben volt az Orosz állam része.


"Oroszország amit megtehet, meg is teszi. Nem állnak meg.

Mo. MÉG része a NATO-nak (ami nem teljesen garancia arra, hogy a NATO hathatós védelmet biztosítana), de a Oroszország nyomására akár ki is léphet, a törekvések meg vannak erre."


Ha a jelenlegi kormányt nézzük, sokkal nagyobb szüksége van az EU-ra meg a NATO-ra, mint Oroszországra. Ha dönteni kellene, biztos vagyok benne, hogy Orbánék az EU mellett döntenének, mindenféle hangzatos duma ellenére, mert sokkal jobban megéri, mint az Orosz érdekszféra.


"4. Bocsi, de ez tényleg vicces: "nyugodtan mondhatjuk, hogy bocsi, nem." Szerinted mi történne a következő pillanatban?

Oroszo. elzárná a gázcsapot. Ne adj Isten megindulna Mo. felé."


Nem hinném, hogy Oroszország jelen pillanatban fel van készülve egy ilyen lépésre, másrészről Putyin nem sokra menne a mi kis országunk elfoglalásával, ellenben nagyobb hasznot hajtunk neki EU tagként.


"Ezer és ezer módon van Mo. és a (mind kormánypárti elit mind ellenzéki) politikai elit nagy része. Ügynököket bujtogatnak/rejtegetnek, Oroszország számára előnyös, számunkra pedig kedvezőtlen és rosszul működő alkukat fogadnak el (Paks II., metrófelújítások stb.), az orosz hatalmi technikákat alkalmazzák, az orosz propaganda és kommunikáció módszereivel élnek, elképesztő sűrűséggel látják vendégül Putyint és egyértelmű gesztusokat tesznek az irányába."


Ez igaz, de az Ororszországgal való gazdasági együttműködés eléggé elkerülhetetlen, lévén nem egy nyúlfarknyi országról beszélünk.

2018. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!