Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánykritikus médiában...

A kormánykritikus médiában miért terjed az, hogy vidékre nem jut el az információ? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Négy idézet:

1) „csak mi egész egyszerűen kizártuk a látóterünkből azt a Magyarországot, aminek része a migránsoktól félő, létbizonytalanságban élő, vidéken a nyilvánosságtól elszigetelt"

(Forrás: [link]


2) „az a sokszínűség, amit mi a médiához, az információkhoz társítunk, egyáltalán nem ismert a magyar szavazók millióinak" (Itt a MI a budapestiekre vonatkozott, a milliók a vidéki szavazókra)


„Az index-olvasók jó részének furcsa lehet, hogy milliók élnek Magyarországon olyan életet, amiben az információgyűjtés körülbelül annyira releváns a mindennapokban, mint mondjuk Önnek, hogy milyen madár csipog az ablaka előtt. Madár, és kész."


„Az átvert embereknek ugyanis szinte lehetőségük sem volt máshogy dönteni. Mindenki ugyanazt mondta körülöttük, a legtöbbjükkben fel sem merült, hogy ami a tévéből, rádióból, plakátokról, lakossági fórumokról rájuk zúdul, valójában nem igaz"

(Forrás: [link]


Szóval bocsánat, de nem értem, mi jár a fejükben. Tömören annyi a lényege a fenti cikkeknek, hogy a vidéki szavazók nem hülyék, csak nem jut el hozzájuk annyi információ, mint a budapestiekhez, ezért szavaztak ott a kormánypártra. Kiemelném, hogy ezek a cikkek tényként kezelik, hogy vidéken a fideszre szavaztak, Budapesten pedig az ellenzékre, de ignorálják azt az aprócska tényt, hogy Budapesten is megnyert 3 választókerületet a fidesz, de ahol nem nyert, ott se sokkal maradt le, ahogyan vidéken is rengetegen szavaztak az ellenzékre, csak a fideszre többen. Ergo a rengeteg budapesti fidesz szavazót és a vidéki ellenzéki szavazókat teljes mértékben figyelmen kívül hagyják, holott milliós számokról beszélünk.


Másik dolog. Mi az, hogy nem jut el az információ, nyilvánosság elől elszigetelt? 2018 van, az internet világát éljük. Még a legkisebb falvakban is van internet, nembeszélve nagyvárosokról (Győr, Szeged, Pécs, Miskolc, Debrecen, Veszprém, Székesfehérvár stb). Mit gondolnak? Hogy Budapesten kívül nincs internet meg RTL Klub, HírTV, ATV? Hogy vidéken csak az m1, a TV2 és a Kossuth rádió fogható, ha meg van is internet, ott csak az Origo-t, Magyar Időket és a Mediaworks oldalait lehet megnyitni?!

Köszönöm szépen, én Szegeden élek, egyetemista vagyok, és semmivel sem jut el hozzám kevesebb információ. Ugynúgy olvasom az indexet, mércét, 444-et, 24-et, BBC-t, CNN-t (és egy-két német online lapot is), ahogy a budapestiek is olvassák a Mediaworks vidéki propagandasajtóját, ami az internet által szintén nem csak vidékre jut el, ahogy a fent felsorolt kormánykritikus médiumok sem csak Budapestre jutnak el.



2018. ápr. 14. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Már a legutolsó tanyán is van internet, tehát sajnos le kell hülyézzem azokat, akik azt állítják, hogy a vidékiekhez "nem jut el az információ", mert ez már tényleg egy elkeseredett baromság és magyarázkodás, amivel a saját kudarcukat próbálják kimagyarázni az ellenzékiek.
2018. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

A magasan kvalifikált Budai negyedekben is hülyék ülnek? :XD


Az index cikkének írója nem olvasta lapuk másik cikkét [link]

2018. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

#2


Ez rossz példa, mert Buda az pont nyugger környék. Minden fővárosi fiatal akit ismerek a Pesti oldalon lakik. Tehát ez csak még jobban felerősíti a "fideszre csak a hülye nyuggerek, romák és közmunkások" szavaztak sztereotípiát.

2018. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

NYILVÁN nem Szegedre gondoltak mint vidékre.


De most képzelj egy szegény embert egy zsákfalubana világ végén ahol a fő információs forrás a megyei újság, rádió, és mondjuk a Mindig TV csatornái:

[link]


A megyei újságokban és a rádióban fideszes propagandát fog hallani, a Mindig TV honlapja szerint a kódolatlan csatornákban ott van az egész közmédia, a TV2, és az RTL klub. Magyarul összesen egy információs forrás van (az RTL) ahol nem ömlik rá a szennypropaganda. Persze hogy rettegni fog a migránsoktól.

2018. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért van, emrt ha objektíven megnézed, a Fidesznek tisztességes kampányban esélye sem lett volna, és mivel a média nagy részét uralja (pl. 7-et a mindig tv kínálatából, egy csomó rádiót és minden vidéki lapot), azok akik nem tájékozódnak internetről, vagy csak a saját buborékukban, azok (és főleg az idősebbek) egyáltalán nem szembesültek azzal, hogy a Fidesz hazudik. + Akik nem foglalkoznak élénken a politikával, és nem tájékozódnak mélyrehatóan, azokat ez a túlsúlyban lévő, szégyentelenül hazudozó propaganda kampány érte el legjobban.
2018. ápr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én ezt mind értem. De ezek a cikkek (meg úgy a baloldali sajtóban megjelent cikkek en block) vidék alatt nem a zsákfalvakat értik, ahol 80 éves nénikék meg bácsikák laknak. Budapestről beszélnek és vidékről. Utóbbiba pedig beletartoznak 150 ezres megyeszékhelyek is. Tény, hogy kis falvakba nem jut el minden információ, de ezt kiterjeszteni az egész vidéki Magyarországra hatalmas csúsztatás. Egy vidéki városban lakó fiatal, teszem azt egyetemista, semmivel sem jut kevesebb információhoz, mint a budapesti társai.
2018. ápr. 14. 14:04
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

- Durván a háztartások negyedében nincs internet,

- Durván a háztartások negyedében nincs tévéelőfizetés.


Magyarul valóban elég sok helyre nem jut el információ. És ha még el is jut, sokan nem úgy szocalizálódtak, hogy fenntartásokkal kezeljék az elhangzottakat (ez nem azt jelenti, hogy az öregek hülyék - egy kórházban egy fehérköpenyesnek én is elhinnék mindent). Erről szólt az index cikk.


Ezzel együtt én sem gondolom, hogy csak ezen múlott a Fidesz győzelme.

2018. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
12%

Ekkora marhaság már fájdalmas.

Mi az, hogy ide vagy oda nem jut el minden infrmáció?????


ELJUT!


Csak az emberek másképpen döntöttek ezek alapján az információk alapján, mint ahogyan az ellenzéki megmondóemberek gondolták.


Az országban 8 millió választópolgár van és 106 választókerület. Kb. 75 000 ember tartozik mindegyik körzetbe és mindben van kisebb, nagyobb település, eldugottabb vagy szegényebb régió. Budapesten is vannak olyan területek, ahol a Maunikasót értik csak meg. És akkor mi van????


Jó lenne már felfogni, hogy az emberek nem egy helyben élik az életüet, még a kistelepülésen élők is járják az országot munka, ügyintézés, orvos vagy a család miatt. Mindenhol elérhető minden hír - csak nem biztos, hogy fontos az illetőnek annyira, hogy el is érje.


Nem kell ez a csökött gondolkodás, hogy a másik hülye, azért nem tudja amitén tudok és azért nem gondolja amit én gondolok.

Miért is van az, hogy míg itt lehet szövegelni arról, hogy aki a kormánypártokra szavazott az el van zárva az információktól, mikor pont azért szavaztak rájuk, mert szélesebb a látókörük és a valóságot jobban ismerik, értik, mint a nagyon okos ellenzékiek? Nem mind, csak akik ilyen lekezelően beszélnek a vidékiekről.


Mi látjuk azt is ami a világban megy, ismerjük a történelmet, tudjuk, hogy mindaz ami most folyik itt és körülöttünk az nem egyedi eset, már megtörtént és azt is látjuk, érteni véljük, hogy hová vezethet, mit okozhat nekünk. EZÉRT nem szavaztunk azokra, akik ezt nem értik, nem látják és még a tényeket is elhazudják.

Nem azért mert nincs informálódási lehetőségünk.

2018. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

7-es. De amiket te leírtál, ugyanaz az általánosítás. Ezek országos átlagok. Budapest szegényebb negyedeiben sem mindenhol van TV, internet, és vidéken is rengeteg helyen van (főleg városokban), bár tény, hogy ez a 25%-os adat a falvakból jött össze nagyrészt, ami még mindig nem egyenlő vidékkel, mert a vidéki városokban a legtöbb háztartásban van internet, és nem kapálásból és állattenyésztésből élnek.


8-as, ezt akartam még leírni. Miért gondolják, hogy valaki azért szavazott a Fideszre, mert nem jutott hozzá el a Mérce, 444 és Index cikkei? Csak mert ezt tényként kezelik, hogy nem lettek felvilágosítva a valóságról (értsd, amit ők gondolnak valóságnak). Az miért nem fordul meg a fejükben, hogy de, eljutott a vidékiek nagy részéhez a kormánykritikus információ, csak nem mellettük voksoltak. Azért ne csináljunk úgy, mintha olyan nagy választék lett volna, vagy lett volna normális alternatíva.

Jobbik: szélsőjobbos párt volt, majd a centralizálódás után közölték, hogy ők korábban hazudtak, Mirkóczki le is nácizta a korábbi szavazóikat... hiteles párt.

LMP: az Ungár családon kívül is több szállal kötődik a Fideszhez, ezenkívül sosem volt egy erős párt, mindig voltak feszültségek (PM kiválása, Schiffer visszavonulása stb)

MSZP-P és a DK: Gyurcsány és a szocik? Na, ne vicceljunk már. Komolyan jobb választás lett volna, akik már egyszer szétlopták az országot?

A Momentummal meg az a gond, hogy ők tényleg pesti újgazdag gyerekek, akik tavaly alakultak. Van bennük potenciál, de még tapasztalniuk, tanulniuk kell a világról a magyar valóságról, hogy mi van a nagykörúti rózsaszín buborékon kívül.

Sokan nem a propaganda miatt szavaztak szerintem a fideszre, hanem mert nem volt jobb, egy vicc volt az egész ellenzék.

2018. ápr. 14. 14:45
 10/19 anonim ***** válasza:
12%

Hasonlóan gondolom én is.


Jó lenne és nagyon fontos is lenne sok olyan ellenzki párt, amelyik másként látja az ország jövőjét vagy másként az oda vezető utat és ezzel szembesítené a kormányzatot a parlamentben is nap mint nap.

Akkor más szemszögből is el lehetne gondolkozni a dolgokon.

De amit a jelenlegi ellenzék az összefogósdival, taktikai szavazással és hazudozással csinált, az nevetséges.

Még az lmp-t is bevitték a fasorba, pedig tőlük előtte pont ilyen politikát láthattunk, amivel bár soha nem értettem egyet, de tiszteltem és figyelembe is vettem a véleményüket.

2018. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!