Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugdíjasként várhatóan...

Nyugdíjasként várhatóan mennyi lessz, a nyugdíj összege magyar forintban havonata?

Figyelt kérdés
Édesanyám most 2018 decemberében megy nyugdíjba. Az édesanyám 1955-ös születésű most idén (2018)-ban 63 éves. A nők 40 éves munkaviszony kedvezményével megy el nyugdijba. Le dolgozott 46 év 7 hónapot. Az édesanyám a születési dátuma alapján 64 évesen mehetne el leg hamarább nyugdíjba. De mivel a 46 év 7 hónap alatt végig fizikai munkát végzett így már nem bírja tovább egészségügyileg. Így kénytelen el menni egy évvel korábban már most nyugdjba. Ebbe a 46 év 7 hónapban, volt 6 év gyes. De ha a gyest le számoljuk akkor is meg van a negyven éve. Most 2018-ban jelenleg 156.800 Ft/hó a nettó fizetése. Tavaly 2017-ben pedig 142.423 Ft/hó volt az alap fizetése. Erre jön rá a havi nettó 8.000 Ft/hó kafetéria amit folyó számlára / bank számlára utalt a munkáltatója édesanyámnak. Akkor mennyi lesz szerintetek a nyugdíja?

2018. nov. 30. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Kb 120
2018. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A Gyes beleszámít a munkaviszonyba, a gyerekek után is jár neki kedvezmény. Viszont levonódnak a betegállományok.

Vannak olyan munkahelyek, ahol adnak az évek után valami kedvezményt, mert mondjuk egészségkárosító volt. Ha jól tudom a MÁV-nál is van valami magasabb szorzó.

Ezt halandó ember neked így látatlanban nem fogja tudni megmondani, a nyugdíjbiztosítónál is egy roppant bonyolult program számolja ki.

Arra viszont számítsatok, hogy 2-3-4 hónapig nem lesz ellátása, viszont utána egy összegben megkapja.

2018. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

:)))))

Ennyiből nem fogja neked senki kiszámolni a nyugdíjat, ez egy elég bonyolult folyamat.

2018. nov. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válasz író! Köszönöm válaszodat. Igen én is úgy tudtam, hogy bele számít a gyes mint szolgálati időnek. De munka viszonynak nem. Ezt onnan tudom, hogy édesanyám már egyszer 2012 nyarán össze számoltata az éveit a nyugdíjfolyósítóval, és akkor 40 év 3 hónap szolgálati időt, és munkából származó időt pedig 34 év 4 hónapot állapítottak meg. Ez 2012 nyarán volt. De azóta is dolgozott, a mai napig. A mai (2018.11.30.) nappal szünik meg a munka viszonya, a munkahelyén. Egy önkormányzati óvodában dolgozott, dajkaként. Tehát állami / önkormányzati helyen, közalkalmazottként. Az általad írt 2-3-4 hónap miatt akar édesanyám nyugdíj előleget kérni. Ezt a nyugdíj kérelemkor kell igényelni. Létezik a nyugdíj előleg az biztos, mert édesanyám egyik volt koléganője 2017-ben ment el nyugdíjba és ő is kért nyugdíj előleget, és meg is kapta. A nyugdíj előleg a meg élhetéshez és a rezsi fizetéséhez kell. Mert tartalék pénze nincs! És épp ezért félő hogy mire eg kapja az eső nyugdíjat addigra már kint lesz az utcán hejéktalanként. Mert rezsit kell fizetni.
2018. nov. 30. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó 5 év átlagából szorozzák ki úgy, hogy ne érezze tól jól magát sajnos.
2018. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#5

Nem az utolsó 5 év átlagából, hanem az utolsó LEGJOBB 5 év átlagából. Nekem a nyufig-on mondták.

2018. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Én idén februárban mentem nyugdíjba, elég friss a tapasztalatom. Azt tudom neked mondani, hogy még a Nyugdíjfolyósító se tudja kapásból megmondani, hogy mennyi lesz a nyugdíj végösszege. Az előzetesen becsült és a végső átlagjövedelem között volt eltérés. Ráadásul nálam meg kellett várniuk, hogy az ez évi valiorizációs szorzók megjelenjenek -minden évben frissül-, és ez idő alatt automatikusan kaptam egy becsléssel számított előleget. Nem kellett külön kérni, de ha kéritek, az gondolom nem probléma. Az előleg a határozattal megállapított nyudíj összegének kb. 2/3-a volt, mint később bebizonyosodott, a különbözetet a határozat kézbesítésével szinte egyidőben fizették.

Az #1 válaszoló szerinti 120 ezer nem tűnik rossz közelítésnek, de azt tudni kell, hogy a nyugdíjat nem feltételen az utolsó 2 év határozza meg -bár ezek szorzója a legnagyobb-, hanem a figyelembe vett évek valiorizációs szorzókkal szorzott átlagjövedelmeinek az átlaga. Tehát ha a korább években voltak kiugróan magas vagy kiugróan alacsony éves átlagok, akkor bizony eltérés várható.

2018. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok, az #5 és #6 válaszok nem jók.

Az 1988-tól a nyugdíjbavonulás napjáig szerzett jövedelem szolgál a nyugdíjszámítás alapjául. A kiszámítás módja több helyen megtalálható, például itt:

[link]

2018. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én most mentem a negyven éves munkaviszonnyal nyugdíjba. Beleszámít a Gyed és a Gyes, csak ők megbontják, hogy legalább 32 év munkában töltött idő és plusz a Gyes, Gyed.

Mivel munkanélkülin is voltam, az ebbe a jogosultsági időbe nem számított be, de a szolgálati időbe beleszámított. 1988-tól számítják a nyugdíj összegét. Validációs szorzókkal stb. Nekem tíz éve alig nőtt a fizetésem, gondolom e miatt, ugyanannyi lett a nyugdíjam. Ahogy elértem volna a negyven éves jogosultságot, két héttel előtte kértem a nyugdíjat, 3 hét múlva már megkaptam.

2018. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Kiszámolták nekem, hogy mennyi volt 1988-tól a havi átlagom. Akinek 50 éves munkaviszonya van, annak 100%.

Nekem negyvenkettő van, ennek az ő általuk számított átlagnak a 84%-át kaptam.

2018. dec. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!