Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy mi? Budapesten növekszik...

Hogy mi? Budapesten növekszik a munkanélküliség? Ez egy korszak lezárását jelentheti?

Figyelt kérdés
Pedig milyen jó volt eddig, hogy nem álltak 100-an a sorba egy munkaért, így nem lehetett másodpercek alatt lecserélni és kirúgni az embert. Most meg olvasom, hogy sajnos fordulóponthoz értünk, megint ehhez a világhoz közeledünk? Te nem félsz ettől? Nem félsz, hogy könnyen pótolható munkaerő leszel?
2018. dec. 2. 07:22
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ha Budapesten is van is munkanélkükiség az még mindig nem olyan sulyos, mint ami itt, borsodban van. Ráadásul Pesten rengeteg üzlet, cég van, ott lehet kényelmes munkát is találni. Ha van RENDES szakmád és JÓ vagy benne, akkor fix a munka jó meló Budapesten. Itt Borsosban ezzel szemben, ha találni is munkát, akkor - ha nem vagy szerencsés, - csak rossz munkák vannak, pl. állni a gyárban 3-4 műszakban minimálbérért.


Pesten meg már azzal is tudsz pár ezret keresni, ha elmész statisztának valamilyen műsorban... ülsz és tapsolsz. Budapest - és úgy általában dunántól 1000-szer jobb, mint Borsod.

2018. dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Kérdesre válaszolva pedig nem félek!
2018. dec. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Full kamu.
2018. dec. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha normálisan ellátod a feladatod, akkor nem akarnak lecserélni.
2018. dec. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Persze, hogy kamu a kérdés. Pesten munkanélküliség?


Tele van Pest álláshirdetésekkel.


Ha viszont nincs rendes szakmád, vagy rosszul dolgozol és emellé unszimpatikus is vagy, akkor ne csodálkozz ha Pesten sem kellesz sehova.

2018. dec. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amíg a főnököm pánikol, valahányszor szabadságra megyek, addig nem félek.
2018. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
#6 Ezzel én is így vagyok. Nálunk kis híján válságstábot állítottak fel. Rémísztően közel az év vége. És vannak olyanok akik még hihetelen mennyiségű szabadsággal rendelkeznek. Három nappal mint én is. Véres verejtékkel de kiírták. Kb úgy van nálunk hogy meghoznak egy döntést és tudom mondani ezt nem fogadom el. Változtassanak vagy inkább leszámolok. Na nem igazán engedheti meg magánakba cég hogy bárki elmenjen. Pláne ha meg is tudják győzni hogy maradjon. Így álltalában változtatnak a nekem nem tetsző döntésen.
2018. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Talán attól is romlanak a statisztikák, hogy egyre többen gondolják ennyi pénzért nem hajlandóak rabszolgamunkát vállalni, hiába vannak meghirdetett lehetőségek.
2018. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg a munka Pesten és szerintem hülyeség amit írsz. Inkább az a tencdencia, hogy a legszemetebb kizsákmányoló cégvezető is azt mondja emelni kell a béreket, mert 800 ft-os órabérekért még a takarító is visssza fog ugatni, hogy mennyenek az anyukba. És manapség már nem lehet játszatni az el lehet menni dumát meg nélkülözni lehet akárkit hülyeségeket. Mindenhol nagy az emberhiány és a megbizható és jó emberekből annyi van mint a fehér holló. Képtelenek megtartani az embereket és nyalniuk kell ha akarják ha nem.
2018. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont a főnököm is pár napja próbált arckoskodni. Azt mondtam neki el is mehetek ahol jobban megbecsülnek, és aztán hajrá a cégednek a nagy emberhiányban egyedül...


Már is vissza vett az arcából és kérdezte, hogy mit szeretnék...


Így működnek most a dolgok és ez szerintem helyén van, mert régen nagyon elszálltak a rabszolgatartásban egyes cégek, most fordult a kocka.

2018. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!