Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja sok embernek ezzel...

Mi a baja sok embernek ezzel a 400 óra túlórával?

Figyelt kérdés
Úgy sem lehet érvényesíteni, ha nem hagyják. Ha valaki engem túlóráztat és nem fizeti ki, akkor tiplizek másik céghez vagy külföldre, nem? Ez ennyire egyszerű.

2018. dec. 4. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Aha, nem lehet érvényesíteni, ha nem hagyják? Mond, te eddig melyik országban éltél, mert tuti nem Magyarországon. Nem mész bele túlórárba? Oké, mehetsz fegyelmivel kirúgva. Hogy hova mész például egy olyan helyen, ahol nem nagyon vam más munkahely? Az kit érdekel. Külföldre nincs pénzed kimenni? Kit érdekel?
2018. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Épelméjű országokban egyre kevesebb a munkaidő, mégis egyre jobbak a fizetések, Orbánisztánban meg pont forditva működik minden.
2018. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ha nekem nem fizetnék ki a túlórámat egy melóhelyen, akkor húznék is el onnan rögtön, nem várnék 3 évig, de még a következő hónapig sem. :)
2018. dec. 4. 13:03
 4/14 A kérdező kommentje:

#2

Akkor el kell menni az országból. Én itt is megélek nagyjából, de nem vagyok elégedett az életszínvonalammal, ezért most idegen nyelvet tanulok és megyek én is külföldre, de ezen nincs mit hőbörögni. Majd ha nem hagynak lelépni az országból, na majd akkor hepaj lesz a részemről is, de amíg elmehetek, addig nincs gond.

2018. dec. 4. 13:06
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

,,Hát nem tudom, ha nekem nem fizetnék ki a túlórámat egy melóhelyen, akkor húznék is el onnan rögtön, nem várnék 3 évig, de még a következő hónapig sem. :)"


Akkor leírom megint: egy olyan helyen hova mész máshova dolgozni, ahol nem nagyon van más munkahely? Külföld? Felejtsd el, mert ahhoz pénz kell. Költözés olyan helyre, ahol van munkahely? Felejtsd el, mert nincs rá pénzed. Eladod a házadat és abból? Aha, kivenné meg egy olyan helyen, ahol csak ilyen munkahely van és abból is ez az egy? Eladod abból se tudsz máshova költözni. Elmész olyan helyre, ahol adnak szállást? Megsúgom legtöbb ilyen helyen olyan szinten lehúznak anyagilag, hogy megse érik (arról nem is beszélve, hogy az ilyen helyeken semmi értéked nincs biztonságban).

Ez a törvény pont az ilyen munkahelyeken dolgozókat fogja szívatni.

2018. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát ha már annyi pénzem sincs, hogy felüljek egy nyamvadt buszra és kimenjek vele legalább Ausztriába, akkor lényegében csöves vagyok már Magyarországon is és olyan életkörülmények között élek, hogy ha gyalog elindulok nyugatra, már azzal is előrébb vagyok. :D
2018. dec. 4. 13:17
 7/14 A kérdező kommentje:
Az is érdekes, hogy piára, cigire és kaparósra mindig telik az ilyen embereknek, de buszra nincs pénzük, hogy Bécsig el tudjanak utazni belőle.
2018. dec. 4. 13:20
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"Hát nem tudom, ha nekem nem fizetnék ki a túlórámat egy melóhelyen, akkor húznék is el onnan rögtön"


Egyrészt vennének fel helyetted mást, neked meg attól még nem lenne a munkád kifizetve, másrészt én nem olyan országban szeretnék élni, ahol az a megoldás, hogy felülök a buszra és átugrom Ausztriába, pedig megtehetném, mert itt élek a határ mellett.

2018. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Ne nyomd már fullba a kretént. Nagyon érthetsz a témához, hogyha szerinted csak felülsz egy buszra és kész. Tényleg utána néztél volna a témához tudnád, hogy bőven vannak költségek. Normális munkaközvetítő nem is ajánlja a kimenetelt, míg nincs legalább 250-300 ezer forintnyi tartalékod, mert a fizuig valamiből meg kell élni. Szállásadós se ingyenes, akik ki is visznek, annak is csengetni kell.

Ott meg ahol alig élnek meg a fizujukból miből rakjanak félre? Mikor lesz elegendő félretett pénzük? Ne hidd azt, hogy mindenhol 88 gyár, stb van. Leírtam, nem azokat fogja szívatni ez a törvény, ahol töménytelen konkurencia van a munkaadónak, hanem azokat, akik olyan helyen dolgoznak, ahol nem nagyon van más. Azokkal meg simán megcsinálják majd ezt a fajta túlóráztatást, mert rá lesz kényszerülve, különben repül. A többi munkahelyen meg utána lehet ennyit se kapna.

2018. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*Mert lehet a határ melől meg tudod tenni, hogy felülsz a buszra és átjársz dolgozni, de pl.: egy szabolcs megyei egyáltalán nem, neki ki kell költözni, ahhoz meg pénz kell.
2018. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!