Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért egyenlő minden szavazat?

Miért egyenlő minden szavazat?

Figyelt kérdés

Miért egyenlő minden szavazat, ha lehetnek olyanok akik nem képesek rendesen dönteni a jövőről?

Kellene egy teszt ami alapján be kellene sorolni kinek mennyit ér a szavazata.



2018. dec. 5. 19:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

#19

Először is, írtam, hogy akinek szakmája van, az ugyanúgy 1-nek számítana. Kétlem, hogy anyósod és apósod se rendelkezik bármilyen szakmával.


És szerinted az a sokszázezer C típusú ember, akit 2 kiló krumplival meg 1 doboz cigivel bármire rá lehet venni? Ők is megérdemlik? Tudják a döntésük következményeit?


De lennének még ötleteim a selejt kiszórására:

-Aki írni, olvasni nem tud, automatikusan kizárásra kerülne

-A szavazólap mellé kéne mellékelni mondjuk egy 10 kérdésből álló tesztsort állampolgári ismeretekből. Aki 7 vagy többet ér el, annak a szavazata érvényes, a többieké semmis.

-Aktív tanulói jogviszony,legalább 1 éves folyamatos munkaviszony, maximum 3 hónap megszakítással + nyugdíjasok.

2018. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"8 osztály alatt: 0"


Apósomnál értelmesebb embert keveset ismertem. 6 elemit végzett, felnőtt fejjel 8 osztály kiegészítőt, mindent végig szín kitűnővel. Az volt csak a "bűne", hogy klasszikus parasztcsaládba született 8., nagyon késői gyerekként. Mire kamaszkorú lett, fiú testvérei már felnőttek, elköltöztek, ő maradt otthon a szüleinek segíteni, a gazdaságot továbbvinni.

Élete végéig rendkívül tájékozott volt, 80 évesen is szépirodalmat olvasott. "Kiolvasta" a gyerekeim összes irodalom, történelem és földrajz könyvét :)

2018. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
73%

#21

Most be is mutattad, hogy mennyire nincs összefüggésben az értelem az iskolai végzettséggel.

Leírtam, hogy 6 elemit végzett, neked meg fogalmad sincsen ezek szerint arról, hogy ez mit jelent.

Annyit tesz, hogy a 6. osztályt járta csak ki az általános iskolában és utána 12-13 évesen már ment dolgozni. Ahogyan írtam anyósomról, hogy 8 osztályt végzett. Vagyis az általános iskolát és vége.

Hogyan lenne szakmájuk ha itt vége az iskolai éveiknek?

Dolgoztak egész életükben, okosak, értelmesek és szorgalmasak. Te mégis elvennéd a szavazati jogukat - pedig ha ők olvasnának el egy ilyen pár mondatos szöveget, értették volna és nem írnak rá butaságot.

2018. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
64%

Jó akkor módosítsuk. Ugyanaz lenne érvényes amit írtam, kivéve a rendszerváltás előtt születettekre. Nekik ugyanúgy egy egységet érne a szavazata. Így már jobb?


Sajnos nincs egy általános módszer az értelmi fogyatékos szavazók kiszűrésére, de több szűrő alkalmazásával már egész jól ki lehetne szűrni a hozzá nem értőket.


Meg lehet kövezni, de szerintem nagyon sok olyan ember van, akinek fingja sincs se a választásról, se annak következményeiről (politikai nézettől függetlenül).

Pl ahogy említettem: Munkaviszony/tanulói jogviszony/nyugdíj megléte,teszt állampolgársági ismeretekből stb.


Továbbá ismét meg lehet kövezni, de a határon túliaktól is elvenném a szavazatot, mert egyszerűen nonszensz, hogy valaki aki 10 évente jár Magyarországon, akkor is átutazóba/nyaralni/rokonokhoz beleszólhat a Magyar belpolitikába úgy,hogy egy fillérnyi adót,járulékot nem fizet ide.Én sem szólok bele, hogy mi történjen Erdélyben/Felvidéken/Kárpátalján. Ez alól kivételt tennék, ha önkéntes alapon mondjuk 100000 Ft-ot befizet évente az államkasszába, vagy itt működik vállalkozása ami után itt adózik stb.

2018. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kérdező neked tudathasadásod van, hogy saját magaddal beszélgetsz?


Mi a garancia, hogy egy dietetikus tájékozottabb, mint egy bádogos?

2018. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#16: Magyarországon sincs egy ellenzékinek se képviselete, csak a hozzád hasonló agymosott fideszeseknek. Bár még nektek is árt a kormány, csak ti hülyék vagytok hozzá hogy felfogjátok.
2018. dec. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Elsősorban azért, mert az az alapvetés, hogy minden ember egyenlő.

Ennek megváltoztatása diszkiminatív volna.

Ugyanakkor valami minimum tényleg nem ártana. Pl elvárnám, hogy a paraszt ne legyen analfabéta, legyen valami minimális társadalmi imerete. Mert amikorbolyanokat látok, hogy az embernek fingja nincs, ki a miniszterelnök, bem ismeri a pártokat, csak annyit tud, hogy az Orbánra kell szavazni, akkor erősen kérdőjeles, hogy megfonrolt döntést tud hozni egy ilyen ember. Most ez nem a fideszre volt kihegyezve, amiket láttam zömmel videomegoaztókon, ott épp Orbánt említették. De a lényeg nem ez. Hanem az, hogy ezt is csak azért tudták, mert valaki mondta nekik. Ezzel az erővel bármilyen nevet mondhattak volna.

2018. dec. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!