Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha fogy a népesség, akkor...

Ha fogy a népesség, akkor miért nem azon van a fókusz, hogy a fiatalokat az ELSŐ gyermekük születésében megsegítsék?

Figyelt kérdés

22-23 éves pár vagyunk, Budapesten élünk, és 5-6 év múlva szeretnék életet adni az első gyermeknek Pest megyében, vagy az "élvonalban" járó vidéki megyék egyikében. Kuporgatok, sok dologról lemondok, amit fiatalon át kéne élnem, csak hogy egyszer legyen egy otthonom, de egyre messzebb kerül a saját lakás lehetősége.

Ugye az is a probléma, hogy az első gyermek születése kitolódik, harmincas, negyvenes évekre és ha szeretne a pár később is gyermeket vállalni, a biológiai óra közbeszól. Nem lenne logikus, hogy az első gyermek születésének a támogatását is fő fókuszba helyezzék? A CSOK jó lehetőség egyeseknek, de pont maga a CSOK hajtotta fel az ingatlanárakat, ami a fiatal, gyermektelen párokat még messzebb sodorta a biztonságos otthon megteremtésétől. Sajnos nekünk nem adatott meg szülői segítség, hogy támogassanak ingatlanszerzésben. A fiatal házasok kedvezménye nem sok, párezer forintokról van szó. Én direkt kötöttem lakástakarék szerződést, amellyel kiszámítható kölcsönhöz juthattunk volna hozzá, de miután megszüntetta a kormány az LTP-t, a bankunk már nem szolgáltat tovább áthidaló kölcsönt, amivel a párommal eleve kalkuláltunk és működőképesnek véltük. Szóval lehet én vagyok tájékozatlan, de én nagyon úgy látom, hogy egyre szűkösebbek a lehetőségeink és hiába szerettem volna anya lenni 25-30 éves korom között, ez egyre nehezebb feladatnak tünik.


2018. dec. 9. 01:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Majd fogok bővebben is válaszolni. De egyelőre annyit szeretnék írni, hogy nyílván nem fogom aláírni a CSOK-ot míg meg nem tapasztalom, hogy milyen legalább egy gyerek nevelése.

Budapestre nem akarunk költözni gyerekestül. Agglomeráció vagy BP közeli kisváros, falu.

2018. dec. 9. 10:08
 12/17 anonim ***** válasza:

#9

Ingatlanközvetítőként dolgozom, és a CSOK bejelentése/bevezetése között számtalan telefont kaptam, hogy vigyük feljebb az árat, mert ezek a genya fiatalok úgyis ingyen kapják a pénzt az államtól. Valóban anélkül is emelkedtek az ingatlanárak, de a CSOK is erősen hozzájárult.

2018. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

"De egyelőre annyit szeretnék írni, hogy nyílván nem fogom aláírni a CSOK-ot míg meg nem tapasztalom, hogy milyen legalább egy gyerek nevelése."


NAGYON korrekt érvelés! A CSOK egy zsákutca, egy kegyetlen röghöz kötés. Azoknak éri meg, akiknek MÁR MEGVAN a 3 gyerek, vagy 2 volt és terveztek egy harmadikat. Az olyanok garantáltan zátonyra futnak vele, akiknek még nincs gyerekük.


Szülés közben komplikációk is felléphetnek, közben elveszítheted a munkád, megbetegedhetsz, a gyerek miatt állandóan garantáltan fáradt leszel, lesznek összezördülések az asszonnyal, és ez még csak az első gyerek! 2 gyerek maga a káosz, 3 pedig az ŐRÜLET! Úgy fogjátok élni az életeteket, hogy még 2 gyereket BE KELL vállalni, különben a visszafizetés anyagi csőddel jár és a már meglévővel mehettek az utcára.


A 10 millió önmagában nem fedezi az összes költséget, amit a gyerek fog jelenteni 18 éves koráig (egy még szűkösen beleférne, de 3 ?!). 1 gyerekre mondom a példát: 3 hetente pelenka+tápszer+babakaja= alsó hangon 15.000 ft (és ez mellé még nem vettél magatoknak kaját, ruhákat, játékokat a gyereknek, stb). Magán bölcsőde (mert az igényesebb államiba csak protekciós helyek vannak, ha egyáltalán van szabad hely!) 40-80.000 ft/hó. Óvoda dettó. Nos, ezekbe 2 X 120 nettóval NEM SZABAD belevágni.


Kevesebb gyerekre is felveheted a CSOK-ot (akár 1-re), vagy használt lakás vásárlására is. A trükk az, hogy ha már felvetted egyre és lesz több gyereked is később, akkor azok után buktad a CSOK-ot(legalábbis mi ezt a tájékoztatást kaptuk). Még jó, hogy a 3 gyerekesek visszamenőleg is igényelhették a támogatást... Látszik mennyire bele akarnak húzni a csőbe.


Mi használt családi házra vettünk fel CSOK-ot 1 gyerek után, kemény 600.000 Ft volt, miközben a vagyonszerzési illeték a ház után 1.000.000 Ft, szépen egy csekken, törlesztési lehetőség és türelmi idő nélkül! Micsoda családbarát kormány! Igazán hálásak vagyunk!!! Ja és 20 évre jelzálogot tesznek az ingatlanra, és ha rád omlik is, ott kell élned 20 évig, mert ez is egy feltétele a dolognak. Ha költözni kell a munka miatt, akkor beszoptad.

2018. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
10%

"miközben a vagyonszerzési illeték a ház után 1.000.000 Ft, szépen egy csekken, törlesztési lehetőség és türelmi idő nélkül!"


Ne írj hazugsagot, kérlek!

A vagyonszerzési illeték 12 havi részletben is fizethető. Abszolút nem kell azonnal. Ráadásul mi decemberben kötöttük adásvételit, az első részletet meg áprilisban kellett fizetni. Szóval még ott is volt idő gyűjteni rá.

Első ingatlan szerzés esetén ez indoklás nélkül jár, csak kérni kell (mi így kaptuk meg) Ismerősnek nem első lakás volt, de ők is simán kaptak ingyenes részletfizetési lehetőséget, szóval könnyen megadták csak úgy, mert kéri valaki "sanyarú" helyzetére hivatkozva. Csak be kell adni a kérelmet.

2018. dec. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"A vagyonszerzési illeték 12 havi részletben is fizethető."


Ha megfelelsz a feltételeknek! Tudod, nekünk nem sikerült 35 éves kor alatt összehozni egy családi házra való megtakarítást (25 misi). A másik dolog meg az, hogy mi a fészkes fene is ez a "vagyonszerzési illeték"?! Hiszen a többszörösen leadózott pénzemből veszem meg a házam! Tudod, elmennek ezek a p*csába!!!


Még ha egyesek részletre is fizethetik, ÉN bizony nem fizethettem. És egy csöppet bicskanyitogató, hogy egyáltalán létezik ez a fajta adó, ha már arról pofáznak, hogy szeretnék ha gyarapodna az ország. Ennek az első lépése a biztos családi fészek lenne. És a mai ingatlanárak mellett ez egy igencsak megterhelő adónem!

2018. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem is próbáltad meg. Pedig ha kéred megadják a 12 havi kamatmentes részletet. Ismerős is 35 felett, nem első ingatlanra megkapta. Egyszerűen írt pár sort, hogy egyben ennyit nem tud, lécci lécci.

És megkapta a lehetőséget, pedig átlag felett keres.

2018. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Abban persze egyetértünk, hogy undorító ez az adó. És mi még CSOK-ot se kaphattunk, hiába volt/van ténylegesen 2 gyerekünk, nem csak papíron egy ígéret.
2018. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!