Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország manapság miért...

Magyarország manapság miért nem próbál civilizáltabbnak mutatkozni a környező szláv országoktól? Miért inkább a volt szovjet országokhoz kuncsorgunk? Valamint miért alázzuk le magunkat a Nyugati országokkal szemben?

Figyelt kérdés

Sokan nem tudják, de Magyarország az 1890-es években sokban überelt sok nyugati országot, nemhogy a szlávokat.


Míg ezen országokban bevezettek pl. elektromos erényöveket Amerikában, hogy megakadályozzák a fiatal fiúk maszturbálását, nálunk primitív szexuálisan felvilágosító képregényeket adtak ki, és összevont nemű nyilvános vécék is voltak, ahol a nők egyszerűen felhúzták a szoknyájukat, céloztak a "berendezésükkel" és a pisszoárba pisiltek férfiak mellett.


Míg a szlávok fejében egy primitív nemzeti öntudat és Isten táncolt, addig mi számos sikert értünk el az elektronikában.


Manapság is elég ránézni egy ukránra vagy oroszra. Guggol az út szélén szar cigit szívva, szakadt melegítőben. Ha a vallását kritizálni mered, olyan lesz, mint a bika aki előtt meglengetik a vörös posztót. Komolyan ezen ösztönlényekre akarunk hasonlítani Jedlik vagy Neumann után?



2018. dec. 10. 03:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt a dolgot manapság egy afféle "anti intellektuális nemzeti populizmusban" látom.


Manapság főleg szélsőjobbosok és szélsőbalosok körében divat szídni minden okos embert, és átvenni dolgokat a kulturálatlanabb rétegekből.


Ha ránézek az oroszokra vagy az ukránokra, egyszerűen borzasztó amiket csinálnak, még egy borsodi cigány is civilizáltabb ember náluk, főleg ha belegondolok abba, hogy ahogy te is kiemelted, hol jártak a magyarok a XIX. század végén és a XX. század elején.

2018. dec. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 LeniDavisJr ***** válasza:
47%
Jártatok mostanában külföldön? Nyugat-Európára gondolok. München, Berlin, Párizs, Róma, Barcelona. Vagy bármelyik nagyobb város. Mindegyik városban jártam a fentiek közül az elmúlt 2 évben és egyáltalán nem lehet mondani, hogy Nyugat-Európa manapság szellemileg, társadalmilag, kultúrálisan bármilyen követendő példára adna okot. Óriási hanyatlás van folyamatba.
2018. dec. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

"Magyarország manapság miért nem próbál civilizáltabbnak mutatkozni a környező szláv országoktól? Miért inkább a volt szovjet országokhoz kuncsorgunk? Valamint miért alázzuk le magunkat a Nyugati országokkal szemben?"


Azért mert döbrögi azt tartja a helyes útnak ha a Putyin valagába bújik és onnan kiabálja az illiberális demokráciáját ki a népnek.

2018. dec. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, de a jelenséget én is észrevettem. Magyarország tele van öntudatos prolikkal. Talán azért van ez, mert a Kádár-rendszerben nőttek fel és nem jött be nekik a rendszerváltás, ezért visszavágynak oda? Ja és itt a 21. század, őrületes technikai fejlődés, amit nem értenek és nosztalgikusan vágynak rá, hogy megint nyakig merülhessenek a langymeleg moslékban és megint lehessen disznót vágni, pálinkát zabálni és jó nagyokat fingani mások előtt?
2018. dec. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

"Magyarország manapság miért nem próbál civilizáltabbnak mutatkozni a környező szláv országoktól?"


A válasz rendkívül egyszerű. Azért nem próbál, mert nem az.

2018. dec. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Azért a lenézett szlávoknál közben olyan emberek születtek, mint Tolsztoj, Dosztojevszkij vagy Nabokov. Nem tudom, hogy mennyit utaztál ezeken a környékeken, de én bejártam Ukrajnát Lvivtől a Krímig, Oroszországot Szentpétervártól Vlagyivosztokig és nem lenézendő emberekkel találkoztam.
2018. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

"a nők egyszerűen felhúzták a szoknyájukat, céloztak a "berendezésükkel""


Pinának hívják. Mire nagy leszel tanuld meg!

2018. dec. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

#6

Persze, Indiának is volt egy Mahatma Gandhija, de ettől még nem tartjuk az indiaiakat a legnagyobb kultúrnépnek.

Az nem jelent semmit, hogy néha felbukkan egy-egy értelmesebb ember egy többszáz milliós nép esetében.

2018. dec. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
A németet vagy az osztrákot se tarcsuk kultúrnépnek, pedig nekik is vót egy Hitlerjök.
2018. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

#9

Hitler és Gandhi között vannak ám különbségek :)

2018. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!