Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van az a...

Magyarországon miért van az a berögződés, hogy az alkalmazott az egy cseléd?

Figyelt kérdés

Egy vállalkozás működéséhez az alkalmazott munkája legalább,ha nem jobban szükséges,mint a vállalkozó tőkéje.


Ennek ellenére a legtöbb vállalkozó úgy érzi,hogy ő olyan az alkalmazott felett,mint a szülő a gyerekkel szemben.


Miért kellene törvényszerűnek lennie,hogy a munkáltató diktálja az összes feltételt?


2018. dec. 11. 12:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A hierarchiában a szakértelem hol foglal helyet?

Mert a pénzt önmagában nem lehet megenni.

2018. dec. 11. 13:54
 12/21 anonim ***** válasza:
47%

#8

Már ne is haragudj, de egy lógós, lusta, trehány bugrissal hogy kellene bánni?

A tisztességes munkaerőt minden munkahelyen megbecsülik.

2018. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%

"És ha nem csinálod meg a munkát,ő miből él?


Meg tudja csinálni?"


Akkor te repülsz, és felvesz helyetted mást.

Másrészt miért ne tudná? Volt már pár munkahelyem életem során, de olyan főnököm még sosem, akinek ne kellett volna pontosan ismernie az összes munkafolyamatot. Egy egyszerű alkalmazottat nem is azért szoktak felvenni, mert olyat tud amit más nem, hanem csak kell plusz két kéz...

2018. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ahhoz,hogy valaki vállalkozó legyen,nem kell hozzá semmiféle iskolai végzettség,akár 8 általános sem.


Erre írtam a szakértelmet.

2018. dec. 11. 14:09
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ahhoz,hogy valaki vállalkozó legyen,nem kell hozzá semmiféle iskolai végzettség,akár 8 általános sem."

Igen, és?

Most ebből azt szűrted le hogy a vállalkozó az valami tőkét biztosító, de semmihez nem értő jótékonysági szervezet, aki felvesz néhány random alkalmazottat, akik majd saját feltételeket diktálva maguknak dolgoznak valamit, ami nekik tetszik?

2018. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a kérdezőnek az alapfelvetésében, az alkalmazott egy üzleti partner és nem alattvaló.


Persze nem minden főnök ilyen, sajnos nagyon sok basáskodó főnökkel volt már dolgom.

2018. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%

Én csak egy helyen nem tapasztaltam a hierarchiát, az úr/szolga viszonyt, a szülői gazdaságban. És a mai napig sem értem a következőt: Ott nem is a legkorszerűbb technológiával, hanem a múlt századival is virágzott és boldog, sikeres és szabad voltam benne. Míg egy "modern" munkahelyen, akár a legkorszerűbb ipari robotok közt és piacképes diplomával meg modern rabszolga voltam és életem finoman mondva pocsék volt.

Úgy is fel szoktam tenni a kérdést ismerőseimnek hogy hogyan lehet az hogy jobban érzem magam a társadalomból kivonulva mint oda "bevonulva". Hisz egységben az erő. És az automatizálásban a jövő. Vagy mégsem?

Szóval motoszkál a fejemben az hogy parasztként ha tudom milyen boldog, szabad és jómódú voltam, akkor a munkaerő piacon a modern technológiával fűszerezve, piacképes diplomával vagy akár anélkül, és sok ember összefogva miért nem a várt arányosság szerinti ájulást okozó jólét, gazdagság, szabadság és hierarchia-mentesség tapasztalható?

Szóval jogosnak tartom a kérdező kérdését.

2018. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%
A munkavállalónak meg kell tennie, amire a főnöke utasítja, ahogy egy sportolónak azt, amit az edzője vagy akár a csapatkapitány, egy diáknak, amit a tanár, egy papnak amit egy főpap, egy állampolgárnak, amire a rendőr utasítja, egy betegnek amit az orvos mond sok esetben, stb. Szerintem az a visszataszító, ha valaki a feljebbvalójával vitatkozik, utasítgatja, kiabál vele, teljes tiszteletlenségről árulkodik.
2018. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%

"A munkavállalónak meg kell tennie, amire a főnöke utasítja"


Nem, nem kell megtennie. Ha azt mondaná a főnököd, hogy vágd el egy kollégád torkát, megtennéd? Tudom hogy szélsőséges példa, de szerintem jól illusztrálja, hogy a főnök nem utasítgat, hanem vezet, és az alkalmazott tudja, hogy van értelme a feladatnak, ha pedig nincs, akkor ezt jelzi.


"Szerintem az a visszataszító, ha valaki a feljebbvalójával vitatkozik"


Ez itt a lényegi pont. Az alkalmazott nem alattvaló, a főnök nem feljebbvaló.

A vita nem visszataszító, a vita konstruktív és fontos.


"kiabál vele, teljes tiszteletlenségről árulkodik."


Ebben egyetértünk, de ez igaz a főnökre is és amúgy is bármilyen élethelyzetben.

2018. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igen,ebből is látszik,hogy a rabszolgaörvényt ki is használnák,amennyire lehet a munkáltatók.


"Meg kell tennie,amit a főnöke mond"

2018. dec. 11. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!