Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most ezek, ovodásat játszanak?

Lux morulus kérdése:

Most ezek, ovodásat játszanak?

Figyelt kérdés

Úgy áll ott a csaj, mint egy durcás 4 éves a cukros pult előtt. Ez a szinvonal, sajnos jelzi azt is, hogy milyen szintű embereknek szól. Értelmes, felszólalás, az emberek téjékozatása az nem megy. , de ha adnak neki egy sípot?! Látvány, a hülyéknek?


[link]



2018. dec. 12. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindegy? Semmit nem ér ha értelmesen beszélnek az sem. A Fidesz bármit, tényleg bármit megtehet, senki nem áll az útjukba. Ha holnap megszavaznák, hogy a szádba fosnak, te annak is tapsolnál.
2018. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Szabó Timinek le kellett volna vetkőznie fehérnemüre, úgy mindenki megnézte volna. Nagyobb médiavisszhang lett volna.
2018. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Mindig nevetek, amikor fideszesek az ellenzéki képviselőket gúnyolják. Egy olyan párt támogatói, ahol Németh Szilárd alelnök lehet.
2018. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Te is azt játszol ezzel a kérdéssel.
2018. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
szinjatek
2018. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, te hallottad már Kósát a parlamentben totál részegen érvelni? Vagy láttad Orbánt ebben ebben a teremben a székek folyosóján hintázni úgy, hogy két szék támláján támasztotta magát? Szerinted közöttük mit tehet egy felnőtt, józan ember, ha ezek nem értenek a szép szóból? Igazad van! Verést érdemelnének, de hát a képviselők nem büntetésvégrehajtási intézmény.
2018. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem a hintázást, hisz a parlamenti tevékenység, nem egy vidámpark.


Az ilyen nüanszok, meg az, hogy egy törvényt elfogadás előtt a képviselők el sem olvassák, csak szavaznak róla, az viszont egyenesen felháborító.


Az meg, hogy belesípolok valakinek az arcába a parlamentben, az meg már tragikomikusan óvodás szint.

2018. dec. 13. 16:01
 8/15 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy semmit nem konyítasz a parlamenti működésről.

Honnan a fészkes fenéből vetted, hogy nem olvasták el úgy mégis?.


Tehát ha Orbán hintázik, mint egy óvodás, az teljesen okés, míg ha az ellenzéki képviselők minden törvényes és "felnőttes" lehetőséget kimerítettek, ehhez a törvényes "óvodás" lehetőséghez fordultak.


Egyébként javaslom, hogy nézz utána, hogy viselkedtek a képviselők Deák idejében! Meg fogsz lepődni.

2018. dec. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Látszik, hogy semmit nem konyítasz a parlamenti működésről.

Honnan a fészkes fenéből vetted, hogy nem olvasták el úgy mégis?."


Régebben nyilatkozták le ők maguk. Akkor az MSZP volt hatalmon ha jól tudom, de nem ez a lényeg. Több képviselő is elmondta, hogy "igen ez így megy" Ha a párt igent dönt, akkor arra kell szavazni. Más kontextusban is elhangzott már ez,és az pár éve volt.


"Tehát ha Orbán hintázik, mint egy óvodás, az teljesen okés,"


Mintha nem ezt mondtam volna.Nem kell ferdíteni.


"míg ha az ellenzéki képviselők minden törvényes és "felnőttes" lehetőséget kimerítettek, ehhez a törvényes "óvodás" lehetőséghez fordultak."


Kis dömpert tolni a homokozóban, az is törvényes egy felnőttnek, ám a helyzet az, hogy mégis csak egy ovodás húzás.

Azonkívül 1 méterről belesípolni valakinek az arcába az kifejezetten bunkóság is. Ovisnak megbocsájtható, és majd rászólnak, hogy ezt nem illik. Felnőtt embert meg "pofánverik" ezért. Ahogy -azt hiszem- valami hölgy aki politikai ettikett szakértő, le is nyilatkozta.

Ha nehezményezed az ovis hasonlatot, akkor maradjunk a "türhő bunkó" megnevezésnél.


"Egyébként javaslom, hogy nézz utána, hogy viselkedtek a képviselők Deák idejében! Meg fogsz lepődni."


Köszönöm javaslatodat, és viszont adok egyet. Az iskolapad után azért még van hova fejlődni. Amit ott tanítanak, jelentős részben megkérdőjeleződik-jobb esetben- az életed során.

Abszolút nem olvassák át csak akik készítik, meg pár ember. Kifogásként az idő hiányát adták meg, némelyik bevállalósabb megmondta, hogy jobb az ha a hozzáértők munkájába nem szól bele az, akinek nem ez a szakmája.


És még egy dolog - felvetésként Deákra- megfogant bennem, mégpedig az, hogy akkor most haladjunk a taivani,koreai parlament stb. irányába ahol renszeres a verekedés és a székdobálás?


Ha már kölykök vannak a parlamentben, akkor inkább maradjon a hinta. OK?

2018. dec. 15. 07:17
 10/15 anonim ***** válasza:

Megerősítem az állításomat, szerintem fogalmad sincs a működésről, és azért mondasz ilyet.

Én nem állítottam, hogy az összes indítványt elolvassa az összes képviselő, ez felesleges is lehet. A pártoknak vannak szakértőik, munkatársaik, azok általában mindent elolvasnak, és szakértelmeznek, véleményeznek.


Különösen ebben a konkrét esetben nyilvánvaló, hogy elolvasták az indítványt, hiszen elég konkrét kifogásokkal jöttek. Komolyan életszerűnek tartod, hogy egy olyan dolgot nem olvasnak el az ellenzék részéről, csak úgy zsigerből ellenzik és kész, amiről ilyen nagy fenntartás van? Elég sok konkrét kifogással jöttek ehhez képest.

Azt viszont sokkal valószínűbbnek veszem, hogy a fideszesek el sem olvasták, csak megszavazták. Wittner Mária (aki már nem képviselő) talán még olvasni is alig tud, de Farkas Flórit egyáltalán nem féltem attól, hogy olvasószemüvegre kell költenie egy vasat is.


Akkor lehet, hogy én értettem valamit félre a hintázással. Csak mert Orbán hintázott, nem más, és ezek szerint elítéled, mert óvodásként viselkedik, jól értem?



""míg ha az ellenzéki képviselők minden törvényes és "felnőttes" lehetőséget kimerítettek, ehhez a törvényes "óvodás" lehetőséghez fordultak."

-Kis dömpert tolni a homokozóban..."


Hát ezt most te értelmezed erősen félre szándékosan, vagy nagyon tájékozatlanságból. Valahogy a törvényes mellett elsiklott valamilyen módon a "felnőttes" jelző mellett, ami jelen esetben szerintem azt jelenti, hogy "parlamenti üléshez méltó. Történetesen jogtalan húzás volt.

Előző nap meg kellett volna adni többek között minden képviselőnek a szót, aki szót kért, számtalan módosító javaslat volt, ez is felnőttes, de egyetlen szavazással olvasás nélkül lenyomták, holott bizony egyesével kellett volna róla.


Mint ahogy jogtalan az is, hogy folyamatosan szólásszabadságában sértik a ház méltóságának védelmére hivatkozva az ellenzéki képviselőket. Tudni kéne, hogy bizony a Fidesz is csak kormányon félti a Ház méltóságát, ellenzékben le se szarta. Mindenkinek világos, hogy a ház méltósága csak ürügy a képviselők elhallgattatására. Ők nem azért beszélnek így, mert nem tudnak normálisan viselkedni, mert hülyék, bunkók és az állatkertből szabadultak be. Hanem azért, mert meg van kötve a kezük, és közben mégis felelősséggel tartoznak az állampolgárok felé.

Kíváncsi vagyok, hogy te hogy viselkednél, ha be van tömve a szád, meg van kötve a kezed, és van egy felelősségteljes feladatod, amit el kell végezned. Üldögélsz csendben, mert úgy illik?!


"Azonkívül 1 méterről belesípolni valakinek az arcába az kifejezetten bunkóság is. [...] Ahogy -azt hiszem- valami hölgy aki politikai etikett szakértő, le is nyilatkozta."

Hülyeség, de mindegy. Tudod, a fél igazság az egy egész hazugság. Ha az a kérdés, hogy illik-e úgy általában belesípolni egyik politikusnak a másik képébe egyméteres távolságba, akkor az a válaszom, hogy természetesen nem. De ha a kérdést úgy tesszük fel, hogy hasonló körülmények között illik-e akkor függetlenül attól, hogy ki melyik oldalon áll azt mondom, hogy elfogadható. Gyalogosforgalom az úttesten szintén KRESZ ellenes, mégis tüntetésnél ez teljesen elfogadható. Olyankor egyik szabályt felülírja a másik.

Jó, hogy rendőr nem nyilatkozott a köztévén, amit néztél, hogy közlekedési szabályt sértettek a tüntetők, mert úttesten gyalogoltak.


Etikettről hazudni, ferdíteni tehát egy "etikettszakértőnek" is etikátlan, bunkóság, kicsinyesség... főleg nyilvánosság előtt, de ez mindegy is.


"Köszönöm javaslatodat, és viszont adok egyet. Az iskolapad után azért még van hova fejlődni. Amit ott tanítanak, jelentős részben megkérdőjeleződik-jobb esetben- az életed során."

Ezt nem tudom magamra venni, és nem is értem, miként kapcsolódik az én javaslatomhoz. Én azért mondtam, amit mondtam, hogy lásd, hogy ez a most szélsőségesnek tartott viselkedés semmiben nem sértette a ház méltóságát.

2018. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!