Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért úgy tekintenek a...

Sokan miért úgy tekintenek a progresszív ( többkulcsos ) adózásra, mint a gazdagok büntetésére?

Figyelt kérdés

Sokan úgy tekintenek a progresszív adózásra, mint a gazdagok büntetésére. A valóságban ez társadalmi szerepvállalás, hogy a tehetősebbek jobban kiveszik a részüket a gazdasági életből, többet adnak a közösbe.

Persze sokan erre úgy tekintenek hogy büntetés, és hogy "miért az én pénzemből segítség a szegényeket, amikor én is megdolgoztam érte". Azt nem veszik figyelembe, hogy ők is jól járnak azzal ha több pénz megy az államkasszába, hisz több pénzt tud költeni az állam, több tud menni az oktatásra, kórházak és középületek felújítására, támogatásra, mentőkre, rendőrökre, tűzoltókra, honvédségre, stb ( jelzem: ehhez normális államra van szükség, olyanra ahol a politikusok nem lopják el a pénzt. Ha a politikusok lopnak, teljesen mindegy hogy az államkasszába 1 milliárd forint vagy 3 kerül be, az úgyis mindegy a haverok zsebében landol ).

Ha például 200 ezer forintig 15% az adó mértéke, majd 150 ezer forintonként 10%-al nő egészen 55%-ig ( 750 ezer forint felett ), akkor egy 550 ezer és egy 850 ezer forintot kereső ember fizetése így alakul: aki 550 ezer forintot keres az első 200 ezer után adózik 15%-ot, majd 150 ezer forintot után 25%-ot, 150 ezer forint után 35%-ot és 50 ezer után 45%-ot. Összesen adózik 142 500 forintot ( jelenleg 82 500 forintot adózik egykulcsos 15%-os SZJA mellett ). Aki 850 ezer forintot keres, összesen 242 500 forintot adózik, a jelenlegi 127 500 helyett.

Csak éppenséggel ( és ez a társadalmi szerepvállalás lényege ) ő a saját megmaradt 400 ezer, illetve 600 ezer forintjából sokkal könnyebben megél, mint mondjuk aki 140 ezer forintot keres és adózik 21 ezer forintot ( tehát marad 120 ezer forintja ).


Megjegyzem, ez csak tisztességes kulcsok ( lásd: Ausztria, Németország ) és tisztességes politikusok mellett jöhet létre. Egy olyan progresszív adó, mint a 2010 előtti felesleges és rossz lenne. De ne felejtsük el, hogy az adózást mindig az adott ország gazdaságához kell igazítani.


2018. dec. 13. 02:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A 4-esnél a pont.
2018. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%

A progresszív adózás szerintem sem a gazdagok büntetése,a kapitalizmus a szegények és buták büntetése.


Nekik már eleve sokkal nehezebb ebben a rendszerben.


Be kellene látni,hogy a vadkapitalizmus ugyanolyan káros a gazdaságra,társadalomra nézve,mint a kommunizmus.


Ahogy Varga Damm Andrea is mondta az egyik felszólalásában,egyszerre nem tudunk 8 helyen lenni,vagy 2 cipőt felvenni.És irreális az az elképzelés,hogy valaki 18 generációnak is sok vagyont halmozzon fel!


A nyugati országokban ezzel tisztában vannak,és a "kevesebb néha több" elvét követik.

Így is baromi jól élnek,viszont ha lesz-rják teljesen a szegényeket,mondván "dögöljenek meg",akkor az egész társadalom alulról omlik össze.

Nálunk sajnos sokan az "élj a mának" elvet követik,lásd fideszesek,ma kapok adókedvezményt,ma van egykulcsos adó,ez megy évek óta,de már most komoly hatásai vannak,lásd kivándorlás,munkaerőhiány.

Nem fogják fel,hogy a mohóság idővel megbosszulja magát.

2018. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
10# igazad van, 17%. De a 9-es válaszoló arra gondolt, hogy ez önmagában adja a bevételek 17%-át. Ennél többet csak az ÁFA ad, ami közel 30%-ot ad önmagában. Ez a két adónem összesen 47%-ot ad, a maradék 53% 36 különböző bevételi forrásból ( és ezzel együtt 56 fajta adóból ) jön össze. Tehát ha csökkentenék a rekord ÁFA-t és nem az általam ( ha úgy tetszik hozzá nem értő mezei bugris által ) felhozott példa kulcsokat vezetnek be, hanem közgazdászok által kiszámolt pontos kulcsokat, akkor a bevételek óriásit növekednének.
2018. dec. 13. 11:47
 14/18 anonim ***** válasza:
36%
Na én akkor lépnék le az országból, ha bevezetnék a többkulcsos szja-t. Amíg azt tapasztalom, hogy ilyen sok a munkanélküli, nem akarok több szja-t fizetni. Eleve hülyeség az szja, inkább legyen magasabb az áfa, amit nehezebb megkerülni.
2018. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%

Most akkor alacsony a munkanélküliség vagy sok a munkanélküli,utolsó?


Jó lenne eldönteni....

2018. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15-ös! Nem értem, hol írtam, hogy alacsony a munkanélküliség?? A lényeg, hogy nem akarom eltartani az ingyenélőket és szerintem a kevesebb szja jobban motiválja a munkavállalást.
2018. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egy felmérés szerint 4% a munkanélküliség.

Az szerintem elég alacsonynak mondható.

2018. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

"Egy felmérés szerint 4% a munkanélküliség.

Az szerintem elég alacsonynak mondható"


De közben majdnem 1,2 millió ember dolgozik minimálbérért ( bruttó 138 ezer forint ) vagy garantált bérminimumért ( bruttó 181 ezer forint )*, úgy hogy ebbe nincs benne az, aki a kettő között vagy kicsivel felette keres ( pl: bruttó 140 ezer, bruttó 160 ezer, bruttó 180 ezer, bruttó 185 ezer forint, stb. Ez mind nincs beleszámolva ebbe az 1,2 millió emberbe, mert ők nem pontosan a minimálbért vagy a garantált bérminimumot kapják ), ráadásul közel 200 ezer közmunkás van, akiknek a bére nem számít bele az átlag számításba és messze a minimálbér alatt kapnak fizetést.

Emellé jön a 4%-os munkanélküliség, ami szintén majdnem 200 ezer főt jelent.


* [link]

2018. dec. 14. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!