Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon diktatúra...

Magyarországon diktatúra van,2018.12.12-étől hivatalosan is. Az alábbi - diktatúra jellemzőiből - szerintetek melyik passzol Magyarországra? Szerintem mind.

Figyelt kérdés

Az alábbi cikket először azt hittem, hogy az Orbán kormányról írták ellenzékiek, annyi minden passzolt.... (szám szerint mind) és ezért komolyan sem vettem először.


De aztán láttam, hogy ennek semmi köze a politikához és így valóban elgondolkodtam, hogy szerda óta, amióta a bíróságokat is a Fidesz felügyeli, tényleg diktatúrában élünk.


Mit gondoltok?

[link]



2018. dec. 16. 17:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%
Egyik sem. Amíg a hozzád hasonló idiótakat nem börtönzik be egy ilyen kérdésért, addig nyomokban sincs diktatúra, maximum a te ballib fejedben
2018. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Mind passzol, ezen nincs mit ragozni. Ezt mondja mindenki határon belül és kívül aki magyar és a többi demokratikus ország is így értékeli Magyarországot és az Orbán rendszert. Ezt az egész világon csak a fideszesek szégyellik beimerni.
2018. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
#1: Nagyon binárisan látod a világot. A diktatúra kiépítése nem úgy történik, hogy 11:59-kor még Svájc vagyunk, 12:00-kor meg már Észak-Korea. Szépen, lépésről lépésre történik a dolog, pontosan olyan eszközökkel, amelyekről a linkelt cikkben olvashattál volna. Szerinted ma Magyarországon nem egy ember/párt kezében összpontosul a hatalom? Nem cél a sajtó feletti teljes kontroll? Nincs egy ellenség, akit már olyan szinte tesznek felelőssé, ami önmaga paródiájává vált? A vezér és családja nem gazdagodik? Bizony mind a nyolc pont a helyén van, itt diktatúra épül, még ha nincs is még teljesen kész.
2018. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, én is így látom. :(

Ha Fideszes hozzászól, kérném észérvekkel támassza alá az állítását, mutogatás és pocskondiázás nélkül, nem úgy mint az első hozzászóló. Persze tudom hogy ez a Fideszes stílus :)

2018. dec. 16. 18:02
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Diktatúra nem is, de autokrácia van.


Amúgy egy fontos elem kimaradt. A nemzeti felsőbbrendűségi tudat.

Annak hangoztatása, hogy az az ország a "legjobb", miközben mindenki más hanyatlik. Nép ezt el is hiszi, miközben kívülről nézve nyomorog, éhezik, vagy legalábbis mérföldekre le van maradva. Ez megy most is Észak-Koreában.

Ezzel is tartják sakkban az embereket, hogy ne lázadjanak, mert a diktátor nélkül biztos minden csak rosszabb lesz.

2018. dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos egyet kell veled értenem kérdező.
2018. dec. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Félelmetes.
2018. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

1. A HATALOM EGY EMBER/PÁRT KEZÉBEN ÖSSZPONTOSUL

Teljes mértékig passzol.


2. SAJTÓ FELETTI TELJES KONTROLL

Félig-meddig. A sajtó feletti kontroll sokkal nagyobb mértékben a fideszé, mint amennyi egészséges lenne, de azért van jelentős ellenzéki sajtó is. Viszont a Fidesz nagyon nagy energiát fektetett abba, hogy minél kisebb legyen az ellenzéki sajtó, úgyhogy ez nem az ő érdemük, hanem inkább azért nem passzol teljesen, mert kénytelenek voltak bizonyos keretek között dolgozni (EU), és nem tudták elérni.


3. LESZÁMOLÁS AZ ELLENZÉKKEL, ELLENFELEKKEL

Többnyire nem jellemző. Pl. a Jobbikkal való pénzügyi leszámolás vagy most a Momentumos csajszi bevitele a rendőrségre ilyenek voltak, de azért ezek meglehetősen apró ügyek. Nem ölik halomra az ellenzékieket, nem csuktak le koholt vádak alapján senkit több évtizedre.


4. KELL EGY ELLENSÉG, AKITŐL A DIKTÁTOR MEGVÉD

Tökéletesen passzol.


5. AZ ERŐS VEZETŐ MÍTOSZA

Passzol.


6. A VEZÉR ÉS CSALÁDJA MEGGAZDAGODIK

Tökéletesen passzol.


7. IRÁNYÍTOTT ELIT

Tökéletesen passzol.


8. IRÁNYÍTOTT OKTATÁS

Többnyire nem jellemző. Próbálkoztak ilyen irányba, de nem mondanám sikeresnek. A mai fiatalok nem agymosott fideszesek, hiába próbálta ezt elérni a Fidesz. Felülről megmondták, hogy kötelező mindenkinek a fideszes tankönyv, de a szakmai szinteken megbukott a próbálkozásuk. A tankönyv írókra és a tanárokra nem sikerült rákényszeríteni a fideszességet.


Szóval én egy szolid 5,9/8-at adok a Fidesznek. A 2. pontra 0,5-öt, a 3. és 8. pontokra 0,2-0,2-t kaptak.

2018. dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Ezek mindegyike igaz hazánkra.
2018. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Pumukli alfahím ***** válasza:
15%
Tetszet volna tanulni.
2018. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!