Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fideszesek miért értenek...

A Fideszesek miért értenek egyet a rabszolgatörvénnyel is? Ők szívesen túlóráznának évi 400 órát?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam rokonnal, aki fideszes, nem is kicsit, és a rádió hatására habzó szájjal kezdte szidni a tüntetőket.

Ő egyetért a rabszolgatörvényel.



Én nem akarnék évi 400 túlórát, akár úgy osztaná be a munkáltató, hogy hatnapos hét, akár úgy, hogy 10 órát lennénk bent hétfőtől-péntekig (nagyjából így jön ki ugye, jelenleg 9 óra, akkor kb 10).


Nem akarom, hogy a munkára menjen rá a fiatalságom, az erőm, az idegeim, az egészégem.

Nekem napi 9 óra is sok.



Nagy az elvándorlás és ha 400 óra törvényes, akkor sok munkáltató élni is fog vele.

Nekem nem kell messzire mennem, jelen munkahelyemen is van igazgatóság, ahol eddig is kötelező volt a max, aláíratták velük - nem tetszik? Arra van az ajtó!



Mi a jó ebben a törvényben?


Mire jó többet keresni, ha nincs erőnk használni a pénzt?



Én jelenleg tanfolyamra járok minden második hét komplett hétvégén, tanulok, gyakorlok, sportolok, heti 42,5 óra munka, és magamról nem tudok a fáradtságtól.



Jó a rabszolgatörvény?


2018. dec. 16. 19:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%

A munka nem szégyen! A munka eredményét sem kell szégyellni! Az ember kaparjon! Aki erre nem képes az annyit is ér, annak annyi is az élete!


#Lázár János

2018. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Sehol nem lesz kötelező. Én speciel alig túlóráztam, pláne nem kényszerből. Ha most a 250-től is fényévekre votl, majd hirtelen felugrik 400-ra, nem? :D Dehogyis, vicc ez a háborgás.
2018. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%

Aki picit is intelligensebb az átlagnál, az tisztában van azzal hogy ez a munkatörvény módosítás miről szól. (mármint sikerült értelmeznie miről szól)

Sokan pl ezen az oldalon is csak fröcsögni tudnak, nyilán frusztráltak a saját teszetosza sikertelenségük miatt, és ezért a neten vezetik le a feszkót.

Szóval itt az intelligencián van a hangsúly, arról pedig senki nem tehet ha minden jöttmentnek van már net hozzáférése és bármi butaságot leírhat következmények nélkül.

Van ez a mamahoteles 0-24 gép előtt gubbasztó réteg, őket lehet alapból a legjobban hergelni mert se barátnő se szociális élet, csak a monitor meg a billentyűzet.

Nem szabad őket sajnálni vagy megvetni, nekik ez jutott. :)

2018. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A szomszéd igazgatóságon eddig is kötelező volt a 250, ha nem tetszik, ajtó, ablak
2018. dec. 16. 20:09
 5/20 Alex Fly ***** válasza:
95%
A fidesz szavazóbázisa nem arról ismert, hogy túlzottan érintené őket a túlóra vagy akár az egész Munka Törvénykönyve...
2018. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Tévedsz vannak helyek ahol kötelező. Ami én ismerek a Hankook vagy a Merci gyár.
2018. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Fideszesek azzal értenek egyet, amivel a vezér.
2018. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

"A szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon vagy mégszegényebb legyen, sőt hogy más is szegény legyen."

Például ha egy hajléktalannak adnál 1 millió Ft-ot, akkor tenne róla hogy mégszegényebb lehessen: Elinná belőle a máját és az eszét. Ugyanígy, ha a szegény embernek megadatik a lehetőség a választásra, akkor ki fogja választani azt a pártot amelyik például államosítja a magánnyugdíj pénztári vagyonokat. Hogy mire jó ez a szegényeknek? Hát arra hogy a pocsék állami nyugdíja mellé mehessen a gyárba robotolni hogy éhen ne haljon és a munkahelyéről vihessék a ravatalozóba.

Ha te nem munkával akarod elcseszni a fiatalságod akkor 3 számjegyű az IQ-d. De a szegény embereké akik a saját sírjukat ássák...

2018. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

ma 20:03

Rajtam bevasalták a 300-at, autóiparban. Az, hogy téged éppen nem érint, nem jelenti azt, hogy mást sem.

2018. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Lehetne csinálni egy tudományos kísérletet. A legközelebbi szavazáson indulna egy nem létező rabszolgatartó párt. Kihirdetné a tévében és plakátokon hogy a dolgozó láncra lesz verve és korbáccsal lesz ösztönözve az ingyen munkára. Persze nem létezne ilyen párt, csak kísérletképpen lenne elhitetve a szavazókkal. Az eredmény az lenne hogy nem a Fidesz nyerne mert van rosszabb, a rabszolgatartó párt. Ilyen hülye a szegény ember. Nem hogy javítana a sorsán, még ront is ahogy csak tud. Például a számára legkedvezőtlenebb párt megválasztásával. Amint írtad, van fideszes ismerősöd, akkor láthatod a saját szemeddel hogy tényleg így van, hogy csupa olyan változást szeretne ami mégjobban elszegényítené az országot. Azt hiszi hogy akkor ő meg relatíve gazdag lesz.
2018. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!