Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elégedetlenkedők összekovác...

Az elégedetlenkedők összekovácsolódnak, viszont a munkamániás szolgalelkűek és a nyugdíjasok csak még inkább Fidesz-támogatóvá válnak a mostani események hatására. Nem lehet, hogy a harcot, nekünk, állampolgároknak kéne megvívnunk egymással?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy addig nem lesz jobb a helyzet, amíg az ország nagyrésze munkamániás, és imádja kidolgoznia belét. Egyszerűen szolgalelkű.

Amíg a munka nem "szükséges rossz", hanem egy "érdem", egy "erény", amíg a "szorgalom" egy pozitív dolog és nem a hülyeség egy fajtája (biológiai szempontból pl. a szorgalom az intelligencia hiánya) addig mindig lesz egy zsarnok hatalom aki ezt a buta hozzáállást kihasználja.


Lehet h most elkergetjük a Fideszt, de amíg lesz ember az országban aki hajlandó túlórázni ahelyett hogy a családjával legyen vagy értelmes dolgokat csináljon (sport, szórakozás, pihenés) addig mindig rá fogják kényszeríteni a többi emberre.


Mint ahogy a társadalom kiveti magából az alkoholistákat, drogfüggőket, lehet hogy a munkamániásokat is ki kéne vetnie magából. Ez viszont már nem a politikusokon múlik, hanem rajtunk, nem?


2018. dec. 18. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Majd ez járjon a fejedben akkor is, ha egy szép téli szombat délután elromlik a lakásokban a fűtés, vagy lerohadsz az autóddal az Isten háta mögött.
2018. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nincs semmi baj a munkamániával. 250 (kollektív szerződés esetén akár 300) túlórát eddig is vállalhatott, aki akart. Akinek ez sem elég, vállalhat másodállást vagy éppen vállalkozhat. Viszont aki nem akar ennyit dolgozni, annak ne legyen kötelező. Meg ne 2-3 év múlva fizessék ki a túlóráját, mert addig esetleg elfelejtődik, vagy tönkremegy a cég.
2018. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem támogatom a Fideszt sem most, sem régebben nem tettem.

Mégis munkamániás vagyok.



Jaj most mi lesz?

Vajon bocsánatot kérsz tőlem?

2018. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

#2

"Viszont aki nem akar ennyit dolgozni, annak ne legyen kötelező."


A vicc az, hogy így lesz. Ugyanúgy szakszervezeti beleegyezéshez és munkavállalói beleegyezéshez lesz kötve a túlmunka. Ez most egy médiahiszti, de az élet majd rendet tesz jövőre és mki a saját tapasztalatából kiindulva levonhatja a következtetéseket, kinek volt igaza.

Kivéve a nyugdíjasok és a diákok. Ők maradhatnak a pártcsatornák vagy a FB véleményrabjai. :)

Tisztelet a kivételeknek!

2018. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Harcol a társadalom ellen! Igen! Attól megváltozik a törvény, amibe a társadalomnak nincs beleszólása. Aha... Hogyne! Még nagyobb Gyűlölet és még nagyobb széthúzás biztos segít a népen.
2018. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3-as, kiváló pszichológusok vannak az országban :)


4-es: "A vicc az, hogy így lesz." Most akkor élve a szokásos szlogenetekkel: Te dolgoztál már valaha? Mert ha igen tudnád, hogy ez eddig sem így volt. Olyan helyen dolgozok ahol nem fizetik ki a túlórát mégis kötelező. Törvénnyel szembemegy, már nagyon sok éve, fura módon még sose indult per ellenük. De legalább szombaton nem kell bemenni.

Innentől kezdve, bele sem merek gondolni hogy egy gyárban mi lehet.

2018. dec. 18. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Dolgozok régóta. A szakszervezetekkel leegyeztetett kollektív szerződés szabályozza a túlórát. Igen, sokszor a pénz miatt önként jelentkezünk túlórára. Két szombattal, majdnem plusz egy heti pénzt meg lehet keresni. Ez nem munkamánia! Ilyenkor hétköznap kevesebbet dolgozunk, hogy hétvégére be tudjunk jönni túlórázni! :)


Amiről te írsz, hogy törvénytelenül túlóráztatnak, az ellen ahogy írtad az előző törvény sem véd, úgy a mostani sem ront!



"Innentől kezdve, bele sem merek gondolni hogy egy gyárban mi lehet."

A gyárakban jobb a helyzet, ahol van szakszervezet, ilyet nem tudnak megcsinálni!

2018. dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os : ha tudod hogy átvágnak ,miért nem számolsz le ? Gyárban dolgozok,ha valaki bemegy túlórázni,normálisan kifizetik,semmi gond nincs.Ja,és önként megy be,nem kötelezik.
2018. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Függetlenül a politikától, elképesztő ez az eszmefuttatás. Képzeld, az én munkám klassz. Élvezem, motivál. Ha hétvégén mem dolgoztam, akkor vasárnap este már alig várom. Most szülési szabadságon vagyok, de mindennap eszembe jutnak a kollégáim, és emlékeztetnem kell magam rá, hogy nem örök az "elválás".

Esténként a PHD-met csinálom, amiért én fizetek. Számolatlanul ingyen túlóráztam évekig, de nem is tartottam túlórának. Nem mondom, hogy sose voltam fáradt és volt elegem, de a szakmám az egyik legnagyobb ajándék az életemben. Nagyon sajnálom azokat, akik a sajátjukat szükséges rossznak tartják...

2018. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy amilyenek a fizetések, az emberek többsége nem munkamániából túlórázik...
2018. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!