Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel Magyarországon nincs...

Mivel Magyarországon nincs demokrácia, hanem erőteljes önkényuralom (autokrácia, diktatúra), ezért terveztetek (elsősorban fiatalok) a közeljövőben költözni egy élhetőbb európai országba?

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 10:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Habár nagyon zavar amit a politikusok (kormány, ellenzék) csinálnak, és azzal is egyetértek, hogy ez a rendszer nem demokratikus, ez még nem késztet(ne) kiköltözésre.


Pl. Amerikában sztem nagyobb a "diktatúra" már ha a megvalósult orwelli disztópiát annak tekintjük.

Anglia, Franciaország, Németország politikája szintúgy taszít, Olaszország, Spanyolország meg tök jó hely lehetne de ott is a politkusok cs . sznek el mindent.

Ami marad, Dánia, Hollandia, Benelux - unalmas országok, skandináv országok - na ezek már szimpatikusak.


De ami engem elvándorlásra késztet az nem a politika, hiszen az szükségszerűen rossz, és igazából az embereken múlik, namármost ha sok magyar kimegy Belgiumba, előbb utóbb ott is rossz lesz a politika. A képviseleti demokrácia koncepcionálisan hibás, és technikailag meghaladott, az első ország ahol bevezetik a közvetlen demokráciát, én másnap ott vagyok (ha beengednek).


De ami mégis elvándorlásra késztet: az hogy Európa Kis-Indiája vagyunk, és csak rosszabb lesz, egy rabszolgamunkából feltartott óriási összeszerelőüzem.

Hiába végez az ember egyetemet, ha itt csak a nyugatiak kiszolgálása történik, nincs K+F, nincs tervezés, semmi innovatívabb dolog, csak az összeszerelés, gányolás olcsón, visszabeszélés nincs, még ha a nyugati "főnök" agyilag sehol sincs hozzám képest. A fizetés negyede, ötöde a kinti béreknek. Nincs távmunkalehetőség, nincs részmunkaidő, a családokat semmivel nem támogatják (ja de, túlórázhatsz 400 órát - igen, pont ez kell 3 ovodás gyerek mellett). Kegyetlen kevés az államilag adott szabadság, betegszabadságot nem éri meg kivenni mert 4 óra alatt nem kerülsz sorra az orvosnál. Nincs lehetőség pihenésre, sportolásra, rekreációra, családdal eltöltött szabadidőre.

Nagyjából ez az ami a legfőbb különbség, hiszen a többi dolog kint sincs kolbászból. Pl. közlekedés minden nagyvárosban rémálom (csak emiatt fejlettebb országokban már "feltalálták" a home officet), az egészségügyi rendszer a legtöbb helyen méregdrága (ez fiatalon még nem zavar), és túltelített (bár nálunk rosszab azért talán nincs), az oktatás északra jó, de nyugatra már inkább az elbutítás folyik ott is (de cserébe, többet lehetsz a gyerekeddel).


Ami különbség tényleg az, hogy a munkaerőpiac mennyire teszi lehetővé nekem hogy szabad legyek, hogy a munkám értelmes legyen, és sok szabadidőm legyen mellette amiket hasznos dolgokkal tölthetek el.

Illetve, hogy mennyit tudok félrerakni, mert azért előbb v utóbb, de én hazajönnék.

2018. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!