Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az elfogadott...

Szerintetek az elfogadott túlóra törvény és egy áttörőbb béremelés elmaradása miatt hányan készülhetnek ki az új évben külföldre?

Figyelt kérdés
Nektek van ismerősötök, rokonotok, családtagotok, barátotok, esetleg szomszéd akinél ez már napi szintű téma és erősebben fontolgatja, hogy kimegy?

2018. dec. 25. 16:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi munka főleg azoknak jön be akik nagyon jól beszélik annak az országnak a nyelvét ahová kimentek, és van egy kint is hiányszakmának számító képzettségük. Nem szeretem az olyan kamusztorikat, amik arról szólnak, hogy kint tárt karokkal várták őket, és egy év múlva már kacsalábon forgó palotában éltek és minden problémájuk megszünt...ezeknek sztoriknak a java egy hazugsághalmaz.

Aki az ilyen történetek miatt megy ki, az meg is érdemli.

2018. dec. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"külföldön még mindig magasabb az engedélyezett túlórák száma"


Ez igaz, csak éppen nem élnek vele a munkáltatók, mert tiszteletben tartják a magánéletet. Tapasztalat.

2018. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 szp72 ***** válasza:

Akkor a #10-es állításával szemben mégsem kamu. Mellesleg hacsak a saját tapasztalataimat nézzük, akkor az eddigi 300 túlóra lehetőség sem lett kihasználva, s nyilván nem vagyok egyedül.


Bizonyára vannak munkahelyek ahol sokat lehet vagy kell túlórázni. Miért ne legyen az önkéntes túlmunka legális? Mi rossz van az önkéntes túlmunka engedélyezésében? Semmi.


Én nem állítom, hogy nincs olyan munkahely, ahol nem tudják kikényszeríteni a munkavállaló látszólag önkéntes beleegyezését, de a helyzet az, hogy törvénytelenül eddig is kikényszeríthettek akármekkora túlórát: egy kis módosítás a jelenléti íven és már is nincs annyi hivatalos túlóra.

2018. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alex Fly ***** válasza:

@13: Miért ne lehetne az önkéntes túlóra legális? A gond azzal van, ha egyáltalán nem önként kell bemenni, hanem a munkáltató dönti el helyettem.

A munkáltató által elrendelhető (kötelező) túlóra egyetlen európai országban sem éri el az itthon megszavazott mértéket -normális helyeken ez nem is létezik...

2019. jan. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sokan tervezik, hogy külföldre menjenek. Ez még csak rosszabb lesz.

És hozzátartozik, hogy a demográfiára is kihat, mert inkább kivárnak, hogy majd akkor vállalják a gyereket, amikor már kint megállapodtak. Gyerek nélkül azért sokkal több a lehetőség.

Persze azok körében is kevesebb lesz a gyerek, aki nem megy ki.

2019. jan. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!