Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kb mennyi magyar illetve...

Kb mennyi magyar illetve magyar állampolgár vándorolt ki 2008-10től napjainkig?

Figyelt kérdés

Számon vannak tartva ők hol vannak? Illetve a családjuk?

Na igazából Magyarország demográfiai problémája miatt gondolkoztam el ezen. A ki vándoroltak kint szaporodtak, ha ők haza jönnének az elég nagy létszám lenne. Persze az is igaz hogy az ott ki alakított életet nem adják fel hogy itthon szenvedjenek...


2018. dec. 28. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kb. 6-700 ezer. De ugyan miért kellene visszajönniük?
2018. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Évente 1 millió ember, mióta a 2010 előtt megszokott svájci életszínvonalat szomáliaira züllesztette a Fidesz. Köszönjük Narancsosok!
2018. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az a vicc, hogy ezek ez az 500-800 ezer ember statisztikailag beletartozik a 9.7 millióba, aki itt él, a valóságban már 9 millióan sem vagyunk az országban...
2018. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Pontos szám nincs,500 ezer közelében lehet.Mi még jól is állunk,egész Kelet-közép Európa küszködik ezzel a problémával.2012-ben nyílt meg a munkaerőpiac a keleti munkavállalók előtt azért növekedett meg a létszám.
2018. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Honnan a szám?

Egyetértek: minek kéne visszajönni: A rosszabb egészségügy miatt, vagy a kevesebb fizetés miatt? Vagy a drágább lakhatás miatt? Vagy az értékelhetetlen focimeccsek miatt? Esetleg az ingyen torrent miatt? Az fokozatosan romló oktatás miatt? A nem létező munkahelyek miatt?


Persze, nagyobb lenne a létszám. Ha lenne munkahely, ha lenne fizetés, ha lenne értelmes oktatási színvonal, ha lenne jövőkép a fiataloknak, ha nem lenne kiszámíthatatlan és gyakran változó a gazdasági rendszer a sok "Magyarország jobban teljesít" program miatt, akkor visszajönnének. Sokan így is visszajönnek: tetszik nekik a segííj rendszer, miszerint 2-3 évig nem kell dolgozni, ha gyereket vállalsz.


De sokaknak meg nincs annyi pénzük, hogy lakhatást biztosítsák.


Okkal mentek ki az emberek és okkal nem jönnek vissza.

Néhányan vissza jönnek. Tipikusan azok, akiknek nagy tartalékaik vannak és élvezni akarják a gyerektámogatási rendszert.

2018. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Józan paraszti ész: KSH > Népesség > Nemzetközi adatok


[link]


[link]


Bár szerintem a 700 ezer is kevésnek tűnik. Érdekes adatok vannak a hivatalosan "hamisított" kiadványban.

2018. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát ha tényleg nemzeti kormányunk lenne akkor valahogy de vissza csábítanám őket. Nem is értem miért afrikai ázsiai meg ukrán munka erő kell mikor magyarokat is lehetne be hívni. Azaz hogy persze értem én, kell a hely másoknak, meg a magyar az "drága " munka erő... Nemzeti Kormány... Inkább csak kurmány.

Pedig szerintem sok magyar haza jönne ha látná értelmét, kellene egy olyan civil szervezet mint a magyarok Világszövetsége, össze fogni az összes magyart bel és külföldön egyaránt. Saját pénzből el takarítani a nem kellő embereket és nemzeti államot épiteni.

2018. dec. 28. 21:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Ukrajnában most nem vidám a helyzet. Egyrészt vannak olyan gyárak, amiket a szakadárok elfoglaltak és gépfegyverrel állnak ott és nem engednek be dolgozni, ezért ha kell, munka irány külföld, de oroszok nem fognak neked adni és Romániában nem fizetnek annyit, így marad Magyarszki, Lengyelszki, és MerkelLand.

Orbán meg örül annak, hogy silány minőségű házak épülnek darab számra, mert őt csak a darabszám érdekli.


A kormánynak nem az a hibája, hogy a külföldieknek nem nyalja ki a se99gét, hanem az, hogy az itteniek sejjhaja alól kihúzza a maradék szőnyeget, szépen lassan, szálanként. Miközben másik rétegnek kötegeket ad belőle és néhány foszlányt csurgat azoknak, akiket könnyű megvezetni és megtanulták, hogy "szavazni el kell menni, különben nem vagy ember", azaz a nyu99ereknek. Így van egy biztos szavazó tábora, hiszen a nyu99erek kapnak ezt-azt és édesen mérgező szavakat is, hogy "mennyire jó a fiataloknak", de ezek az idősek már nem látják, hogy milyen jó a fiataloknak, csak azt látják, hogy az ő fiatalságukban mennyire volt rossz és ahhoz képest kb egy afrikai ország is jobban állt akkor is és most is. Szóval nincs magasan a léc, amit át kell ugrania a "jólétnek".


A fiatalok nem hülyék. Tudnak nyelveket és nem csak egy fórumról szerzik az információt. Nem fognak bedőlni a propagandának. Nem félnek a migránsoktól (bár vannak itt is fóbiások). Nem hiszik el, hogy olcsóbbak a termékek, amikor látják, hogy nem igaz. Nem hisznek abban, hogy nő az átlag jövedelem, amikor látják, hogy a reálbérek nem nőnek. Nem hiszik el, hogy repülővel szállítja ide Soros Gyuribácsi a tiltakozókat. Nem hiszik el, hogy a teázgatás azonos egy támadással.

Azok, akik meg voltak annyira tehetségesek és akaratosak és életképesek, hogy kimentek és meg tudnak élni külföldön, azok sokkal jobban tudják, hogy mi az, ami nekik kell, mint azok, akik kényszerből (család), megszokásból és lustaságból maradnak.


Akkor fogod tudni visszacsalni a külföldieket, ha látják, hogy az itthoniak elégedettebbek, kiszámíthatóbb a jövőjük (ami most a sok változás miatt bukta), szabad gondolkodás mellett nem veszted el a munkahelyedet, stb.


Azaz mint a tanár és a pedagógus között akkora a különbség a két gondolkodásmódban: A tanár azt akarja, hogy... A pedagógus azt mutatja, hogy ... A tanár követel, a pedagógus példát mutat.


Példát most is mutatunk országos szinten, de nem olyat, amitől megindulnak a tömegek haza.

2018. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó egyetertek veled kivéve ezt- Azok, akik meg voltak annyira tehetségesek és akaratosak és életképesek, hogy kimentek és meg tudnak élni külföldön, azok sokkal jobban tudják, hogy mi az, ami nekik kell, mint azok, akik kényszerből (család), megszokásból és lustaságból maradnak.


Nem kényszerből, megszokásból vagy lustaságból maradtam itt ahogy sokan mások, hanem mert magyar vagyok!

Ennyiből Komplett népesség csere lehetne mert a magyaroknak nem jó itt mennek nyugatra, helyünkre meg jönnek románok ukránok....

Mondjuk hasonló dolgok alakulnak most is...

2018. dec. 30. 11:08
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem kényszerből, megszokásból vagy lustaságból maradtam itt ahogy sokan mások, hanem mert magyar vagyok!"


Akkor a "magyar" Nobel-díjasok, akik itthon nem tudták megvalósítani magukat, miért magyarok? Ők külföldre mentek, mert itthon nem volt lehetőség és támogatottság a fejlődésre, meg valósításra. Minden "magyar" Nobel-díjas a te logikád szerint nem magyar.

2019. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!