Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye 2019-ben is hasonlóan...

Ugye 2019-ben is hasonlóan lesz a stadionokra költve a pénz? Hiszen remekül megtérül, focistáink sorra érik el a hatalmas sikereket.

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

abban biztos lehetsz.

gyakorlatilag már új üzleti profil lett mo-n,hogy költsünk milliárdokat meg nem térülő felesleges befektetésekre.

és akkor lehet mutogatni,hogy tessék nézni milyen szép,milyen jó,milyen európai.

2018. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A fizetésem 90%-át felajánlanám, csak láthassam a tehetséges magyar focistákat bevetés közben. Múltkor volt szerencsém látni, hogyan edzenek a focisták. Legalább 2 km/h-val lötyögtek, és volt, aki 5-600 m-nél is többet tudott futni!

Azt sajnos nem volt szerencsém megpillantani, hogy sikerül-e eltalálni a labdát.

2018. dec. 29. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Inkább adják egyből Mészárosnak, a focin csak elsirom magam.
2018. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most már nem építenek sokat, a meglévőket kell fenntartani. Igaz hogy ez 8x annyiba fog kerülni mint az építés, de kinyögjük.
2018. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Hely mèg van hozzá, tehát igen.

Válogatott, külföldi játèkosokkal leginkább, de lesz Nemzeti Futtballunk is.

2018. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a magyar foci a világ élvonalába tartozna, akkor is hazaárulás lenne közpénz eurómilliárdokat elverni rá.
2018. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért kizárólag csak stadionokat lehet építeni közbeszerzés alapú mutyizásnál?


Tehát, miért nem lehet mondjuk kórházakkal, óvodákkal, középiskolákkal, egyetemek számára kutatólaboratóriumokkal, kollégiumokkal, bérlakásokka, botanikus kertekkel elmutzizni ugyanazt a pénzt?


Értsd, nem k#rva mindegy most Lölő akármelyik cégének, ami az építkezéseket folytatja, hogy most az a 3 millió köbméter beton egy századik stadionban lesz-e, vagy egy kollégiumban Szegeden-Debrecenben-Budapesten?

Miért fontos hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG stadionban lehet az a beton? Miért fontos hogy a többszörösen túlszabott költségvetésű építkezés végterméke stadion legyen, és ne valami közhasznú dolog?


Ezzel a folyamatos stadionozós dologgal idővel már a fideszes nyuggerek szimpátiáját is csökkenteni fogják.

Értem én hogy a fidesz a mucsai erős Pista szerepre gyúrt rá az elmúlt 4 évben, amiben mi vagyunk a fél kézzel szekér rudat emelgető Toldi féle falu vitézei, és ehhez a szerephez jobban illik a sportlétesítmény. Ezt egy haverom úgy fogfalmazta meg hogy minden kulturálisan jobbos identitású autoriter rendszerben erősen él a test kultusza.

De mondok egy új perspektivát: Nem lenne az jó fogás Orbán részéről, ha most már nem stadionok közbeszerzéses lopásain keresztül gazdagodna-gazdagitana, hanem kórházak, kollégiumok, iskolák közbeszerzéses lopásával?

Ugyanannyit lophatna, hisz egy kollégiumot is meg lehet épiteni hatszoros költségvetéssel, DE betömhetné az ellenzék száját, hisz már nem mondhatja rá senki hogy céáltalan baromságokra költ és lop, hanem csak annyit mondhatnának továbbra is hogy lop.


És milyen jó személyi marketing lenne az ha már nem csak olyanokat mondhatna magára, és irhatna róla az udvari sajtója, hogy "Európa védelmezője", meg "a sport védelmezője", hanem olyan új cimeket is kaphatna hogy "az egészség védelmezője", vagy "a tudomány támogatója".

Értitek, sokkal jobban járna Orbán is az egész fidesszel együtt, és ami fontos, MI is!

Oké, sokszoros áron kapnánk meg a fentieket, DE megkapnánk!


Szerintem még én is azt mondanám megfelelően kivitelezett, és elégséges számú új közintézmény beigérésére, hogy "Egye fene hogy a költségvetés felét ellopják, legalább lesz helyem lakni, dolgozni, és nem csak a tetves stadionok meg konzervgyárak nőnek ki a földből!"

2018. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt nem értem, hogy miért kizárólag csak stadionokat lehet építeni közbeszerzés alapú mutyizásnál?"


Ne aggódj el van ott mutyizva a vasútból is, hisz az új pályán azért "száguld" a vonat 60km per h-val.

2018. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!