Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz az országgal, ha a...

Mi lesz az országgal, ha a Fidesz miatt mégtöbb fiatal fog elmenekülni és mégkevesebben fognak gyereket vállalni? A lakosság lasan fele már nyugdíjas.

Figyelt kérdés

2019. jan. 2. 12:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Na várjunk, tisztázzunk valamit.

Nem a Fidesz hibája, hogy fogy a lakosság, ez társadalmilag a nyugati civilizációban így alakult, hogy miért, az most mindegy.

Akár a Fidesz van hatalmon, akár nem, az eredmény ugyanaz lenne. Sz*r a helyzet. Nyugaton ezt kompenzálják bevándorlókkal, Magyarországon nem lehet, mert alapvetően ez nem egy célország még a bantu négerek számára sem. Ilyen feltételek mellett nagyon könnyű azzal kampányolni, hogy "nekünk nem kell migráns, mi majd szülünk", mert nem mintha lenne másik út. Még ha Afrika legdélibb pontjától ideáig vezetnének éjszaka foszforeszkáló nyilak se jönne ide senki.


Ami szörnyű, hogy ezt a gusztustalan populizmust amit a Fidesz csinál az átlag szavazója kétpofára zabálja a két kisfröccs mögött a kocsmában.

2019. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

"De nálunk még a fiatalok nagy része is az államtól várja a gondoskodást az élet szinte minden területén, akkor hogyan lehetne egy ilyen fontos dologban, mint a nyugdíj,"


Ezt nagyon könnyű mindig kijelenteni, hogy az emberek hülyék, miért nem takarékoskodnak, de a valóság inkább az, hogy nincs miből takarékoskodniuk. 150 ezres nettóból mit vársz? És akkor még erre azt mondják, hogy jó fizetés.

2019. jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

"Bocs kedves utolsó, de a Fidesz a választást tette kötelezővé, hogy állami rendszer vagy önkéntes nyugdíjpénztár."

Igen. Megzsarolta az embereket, hogy vagy átlépnek az államiba, vagy az államiból nem fognak nyugdíjat kapni (de azért a járulékot vonják). Aztán a pénzt, amit einstandoltak, tűzoltásra költötték.

Részemről nem kérnék az állami nyugdíjból (úgysem lesz), de akkor tessék nekem ideadni azt a pénzt, amit nyugdíjjárulékként levonnak, majd én befektetem magamnak öreg éveimre. Ha kell, azt is vállalom, hogy a szüleimnek én fizetem a nyugdíjat, legalább akkor anyukám eljöhet nyugdíjba és foglalkozhat az unokákkal, ha már voltak olyan kedvesek és a gyakornoki idejét nem számolták el és így még mindig nincs meg a 40 éve...

2019. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, zsarolásról nem volt szó...Senkinek sem tiltotta meg a Fidesz, hogy maradjon a NEM állami rendszernél ,nagyon sok ilyet ismerek, ők azóta is magukról gondoskodnak (remekül).
2019. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Fidesz rengeteg jogszabályt vezetett be ami a családokat támogatja, illetve a gyerekek születését is. Mit kéne még ezen felül tenniük? Nyílván meg lehetne úgy is oldani ahogy nyugaton, hogy elárasszuk magunkat külföldről érkezett papír nélküli emberekkel, csak akkor meg nem a családok kapnák meg a pénzt hanem az érkezőket kéne szociális juttatásokkal ellátni..
2019. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

,,Igen. Megzsarolta az embereket"


De most komolyan, ilyen baromságokat ki a franc terjeszt? Leírtam, apám vígan ugyanúgy maradhatott a magánnál, nem kellett átmennie, nem zsarolták meg, stb. Ugyanúgy megy minden tovább. Akkor is emlékszek akik átmentek az államiba ugyanezeket fújták, hogy megzsarolták őket, 1-2 hónapon belül úgyis bezárják a magánnyugdíjpénztárakat, stb. De akkor se tudott senki semmit felmutatni, hogy valaki mondott volna ilyet.

2019. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Mert amikor a mai ellenzék volt kormányon német fizetések voltak ? :O
2019. jan. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"Fidesz rengeteg jogszabályt vezetett be ami a családokat támogatja, illetve a gyerekek születését is."


Egy frászt! Behozták a CSOK-ot, amit csak a gazdagok tudnak igénybe venni. Ez szépen felvitte az ingatlanárakat. Kinyírták az LTP-ket, kinyírták a cafeteria-t.

A Fidesz szemében csak akkor érsz valamit, ha gyártasz 3 gyereket és ÚJ lakást veszel. Ha ott vagy diplomásként, hogy elindulnál és szeretnél venni egy használt lakást, ahol persze később családot is alapíthatsz, na akkor magas ívből le vagy tojva! A Fidesz NEM a családoknak kedvez és NEM a gyerekvállalásnak. Legalábbis szerintem az első gyerek születését kellene támogatni, nem a harmadikét, valamint esélyt kellene adni a fiataloknak, hogy elinduljanak.

Önerőből LTP nélkül, egyedülállóként új lakást senki nem fog tudni venni a mai árak mellett...


#26: Nem az a lényeg, hogy lehetett maradni a manyupban, hanem, hogy aki maradt, az továbbra is fizeti az állami nyugdíjjárulékot úgy, hogy nem lesz állami nyugdíjra jogosult.

2019. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Mert amikor a mai ellenzék volt kormányon német fizetések voltak ? "


Mikor volt a mai ellenzék kormányon?

2019. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
#29 Gyurcsány már volt kormányon. Nem volt túl sikeres, de ennek ellenére még mindig az ellenzék szerves részét képezi, sajnos egyre inkább. Csak nem értem a többi párt miért nem veszi észre, hogy Gyurcsány személyét többen vetik meg mint amennyien szavaznának rá. Ezért összeállni vele politikailag nem túl jó.
2019. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!