Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz az országgal, ha a...

Mi lesz az országgal, ha a Fidesz miatt mégtöbb fiatal fog elmenekülni és mégkevesebben fognak gyereket vállalni? A lakosság lasan fele már nyugdíjas.

Figyelt kérdés

2019. jan. 2. 12:57
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

,,Ez szépen felvitte az ingatlanárakat. "


Most komolyan ennyi baromságot honnan a francból szedtek össze?

Előbb az, hogy bezárták a magánnyugdíjpénztárakat, aztán ez a zsarolás, most meg ezt a baromságot találjátok ki?

CSOKnak semmi köze a magas budapesti és egyéb nagyvárosi ingatlanárakhoz képest. Ott azért növekedtek, mert volt rá kereslet. Ugyanis itthon mi megy? Há' mi az, hogy he, én ne Budapesten lakjak? Há' mi a tökömet képzeltek tik? Há' azt hiszitek majd én fogok buszozni, vonatozni, hévezni, autózni? Há' mi a tökömnek hisztek ti engömöt? Meg há' Budapestön van minden.

Na, pont az ilyen mentalitás miatt mentek fel az árak, mivel mindenki mindenáron oda akar költözni. Közbe meg máshol a padlót verik az ingatlanárak, mert marha kevés pénzért se tudják eladni. Mi az egyik házunkra csak a tetőre költöttünk 2 milliót, bentre is költöttünk legalább már 3 milliót, úgy, hogy bent csak az egyik szoba van, a fürdő meg a WC van ténylegesen megcsinálva, konyha, spajz, másik szoba kész sincs, így azok is jó pár millióba fog majd még kerülni. Aztán tudod mennyiért tudnánk max eladni? 2-2,5 millió. Ez a kereslet-kínálat. Nem boldog, boldogtalan Budapestre akarna felköltözni akkor ott se olyan árak lennének. Addig amíg viszont van olyan hülye, aki ennyiért is megveszi vagy kiveszi (nem kell a gazdagokra fogni mindent, minimálbéreken élő család is simán kiveszi, csak azért, hogy elmondhassák Budapesten laknak), addig nem is fogják lentebb adni az árakat.

2019. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
31-es. Minimálbért keresők Budapesten vesznek ki albérletet? Azt hogy csinálják, amikor Budapesten 100 ezertől indulnak az albérletek a minimálbér meg valahol nettó 90 ezer körül mozog? Vidéken a padlót verik az ingatlan árak?? És melyik vidéken? Csak mert én egy rossz semmi közepén lévő kis faluban élek, de még itt is full felújításra szoruló házakat 5 millióért lehet venni. Alatta nem igazán van semmi max olyan telek,amin halomra áll a szemét.
2019. jan. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"Ugyanis itthon mi megy? Há' mi az, hogy he, én ne Budapesten lakjak?"

Magyarország vízfejű. Budapesten kívül sajnos alig van valami.

Én pl. nem Budapesten, hanem egy megyeszékhelyen élek, és munka ugyan van, de kultúra és szórakozási lehetőség konkrétan semmi. Ha valaha Budapestre mennék (előbb megyek külföldre), akkor is inkább Gödöllőre, Érdre vagy Vácra költöznék, mert Budapest túl nagy, túl büdös és lehetetlen közlekedni.


"Közbe meg máshol a padlót verik az ingatlanárak, mert marha kevés pénzért se tudják eladni."

Itt ahol lakom, nem érdemes a város határán kívülre költözni, mert ugyan ott 20-30%-kal olcsóbbak az ingatlanok, de nincs infrastruktúra. Aszfaltozatlan utcák, csatornázás nincs, vezetékes gáz nincs, internet max mobilon, ami semmit sem ér, buszmegálló fél km-re, kocsival egy óra, mire reggel beérsz a városba, ergo élhetetlen.


Namármost én azt veszem észre, hogy az elmúlt 3 év alatt az ingatlanárak konkrétan megduplázódtak! 3 éve 16 millióért lehetett venni kertvárosi házat, ma ugyanaz legalább 30 millió. Épülnek az új lakások, de azok megfizethetetlenek. A CSOK az új lakások árát hajtotta fel, de az meg felhúzta a használt lakások árát is.

Nekem ne mondja senki, hogy nem a CSOK okozta! Ja, és amúgy a CSOK sem ér lófütyit sem, mert oké, szül a szerencsétlen 3 gyereket, megkapja rá a 10 millió támogatást meg a 15 millió hitelt. És a maradék 10 milliót honnan vegye?! Mert 35 millió alatt nem lehet olyan ÚJ lakást venni, ami elég nagy egy 5 fős családnak!

2019. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

32: Talán úgy, hogy nem egyedül veszik ki? Ne csak családokra gondolj itt, vannak olyanok, akik inkább élnek másokkal együtt egy kis zugba is, csak azért, hogy elmondhassák ők már budapestiek.

Baromi sok helyen verik az ingatlanárak. Itt nálunk Borsodban is normálisabb falvakba (nem, nem egész Borsod egy totális gettó, az se mindenhol van) 2-2,5 milliókért alig tudnak eladni normális házakat is. Egyik ismerősöm itt nálunk lassan féléve nem tudja 7 millióért eladni a nagyobb házát. Pedig ez tényleg nem is a semmi közepén lévő falu, 25Kmre Ózd, kb. ugyanennyire Kazincbarcika is, Miskolc is csak 45km, de nem veszik meg. Iskola, óvoda is van a környéken meg minden, így arra se lehet fogni.


,,Magyarország vízfejű. Budapesten kívül sajnos alig van valami."

Bőven lenne Budapesten is, csak ahogy írod Magyarország vízfejű. Hiába rendeznék meg ugyanazokat a rendezvényeket is, mint Budapesten, az ország óriási többsége akkor is azzal jönne, hogy "há' Budapestön akkor is több a program, szórakozási lehetőség, ésatöbbö".


,,Itt ahol lakom, nem érdemes a város határán kívülre költözni, mert ugyan ott 20-30%-kal olcsóbbak az ingatlanok, de nincs infrastruktúra. Aszfaltozatlan utcák, csatornázás nincs, vezetékes gáz nincs, internet max mobilon, ami semmit sem ér, buszmegálló fél km-re, kocsival egy óra, mire reggel beérsz a városba, ergo élhetetlen."

De én nem is ilyen helyekre értettem. Ahogy írtam 20-25kmre van tőlünk Kazincbarcika, meg Ózd is. 20-25km meg nem a világvége, autóval, de még busszal, vonattal is simán kibírható. De akkor se, akkor is Budapest kell, mert ez így élhetetlen, stb.


,,A CSOK az új lakások árát hajtotta fel, de az meg felhúzta a használt lakások árát is."

A CSOKnak továbbra sincs semmi köze hozzá. Leírtam, egyes helyeken növekedtek csak az árak, azért, mert ott van rá kereslet. A Kereslet-Kínálat miatt nőttek ennyit az árak. Nem venné meg senki azokat, akkor azokon a helyeken se nőtt volna meg. A CSOKra hivatkozás pusztán egyszerű kifogás. Ez ugyanolyan, mint az albérleteknél fent BPen. Mindenre ráfogják, hogy miért nőttek, aztán mindig kiderül, hogy valójában csak a tulajok pusztán az albérletbe adásból akarnak megélni, csak kell valami kifogás, mert nem akarják bevállalni, hogy pénzéhesek csak.

2019. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!