Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit akar a kormány párt?...

Mit akar a kormány párt? Nyomorék magyarországot? Ez most komoly? :O

Figyelt kérdés

Jan 1-től élethosszig kapja a minimálbért, aki fogyatékos gyermeket nevel. (nem sajnálom ne tessenek félre értelmezni)

Jan 1-től lép életbe a rabszolgatörvény is. (Aki akar... ha-ha-ha)

Vagyis, ha nincs kedve dolgozni valakinek, vagy olyan helyen lakik, hogy csak messzebb lenne lehetőség, az egyszerűen csak szül egy beteg gyereket. Akivel ugyebár koldultatni is lehet. Hozzá pedig megkapja gond nélkül élete végéig a minimálbért, ami ugye jóval több mint a minimál nyugdíj- amit a befizetett járulékok után kap az ember, ha eléri azt a kort.

Egy átlagos 1-3 egészséges gyereket nevelő családfő ugyan azt a minimálbért kapja meg adott helyeken, úgy hogy a munkáltató most már rá is kényszeríti a túlórára. "Ha nem tetszik el lehet menni" Kisebb településeken, hová menne? Ezáltal szinte elszakítva a családjától, egészséges gyerekeitől.

Ez teljesen normális??? Rákényszeríteni vidéki embereket, hogy egészséges gyerekei mellé összehozzon egy nyomorékot is, ha a családjával szeretne lenni???



2019. jan. 4. 10:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Ha a politikai nézeteid is olyanok, mint az alapgondolkodásod, márpedig valószínű, akkor te maradj meg nyugodtan ebben a hitben...
2019. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"miért csak egy bizonyos réteg van vizsgálva"

Milyen rétegre gondolsz? Az állapotos nőkre? Mert én azokra gondoltam.

2019. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

#22

Miért akarod ezt csűrni-csavarni?

Nem az állapotos nőkre gondoltam, hanem a cigány állapotos nőkre. És mivel a válaszom amire reagáltál erről szólt, tehát egyértelmű volt, hogy te is erre gondolsz.

Ezen a rétegen kívül még nem hallottam arról, hogy valaki szándékosan nyomorékká tegye a magzatát, anyagi haszon reményében. Ha te tudsz ilyenről, akkor bocsánat!

És a másik:

"Lehetőséget megtartani, hogy nyomorék gyereket lehessen abortálni még korai szakaszban."

Ez mindig is megvolt és megvan, vannak akik élnek vele, vannak akik nem. Ismerek olyat, akinél közel 6 hónaposan indították el a szülést, mert a gyereke súlyos vízfejűséggel és nyitott gerinccel született volna.

Csakhogy pont aki szántszándékkal veri szét a gyereke fejét még a hasában, az nem fog abortuszra menni, mert nem az a célja.

2019. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszodat. A feltételezésed "és mivel a válaszom amire reagáltál erről szólt, tehát egyértelmű volt, hogy te is erre gondolsz" csak feltételezés. Semmit nem tett egyértelművé. Ezért írtam és írok most is. A többiben egyet értek, amit írtál.


És sosem gondoltam, hogy csak a cigányoknál kell ezt bevezetni. Mert ezzel nem "rassz" alapon való megkülönböztetést akartam kreálni. Az, hogy náluk ez gyakoribb és csoportosan megfigyelhető, nem jelenti, hogy csak ők csinálják. A célom a magzat védelme és a további nyomorék gyerekek születésének visszaszorítása. Ezért MINDEN állapotos nőnek szigorú ellenőrzést vezetnék be, amit persze megtagadhatnak, de akkor a segííjről is lemondanak. Írásban. Persze.


Remélem így már nem "egyértelműen" félreérthető, amit írtam, hanem valóban egyértelmű.

2019. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ohh és ez nem "csűrés-csavarás", ezt úgy hívják, hogy tisztázás, avagy megerősítés, ezek a kommunikáció alapjait képezik. :)
2019. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%

Léteznek egyszerűbb képletek is, amik pici ráfordítással kivitelezhetőek.


1. Aki szellemifogyatékossággal van leszázalékolva és a 8 osztály sincs meg, hogy lehet jogosítványa?

Egyszerű nyilvántartásból megbolygatható...


2. A lelencbe beadott, majd a nagyanyja által kihozott cigánygyerekért miért kap nevelőszülői fizetést a mamika, holott ugyanabban a putriban laknak mindannyian mint a lelenc előtt?


3. A hülye jány után miért vesz fel az anyja pénzt, mikor a szegény jány már 5 ször szült és ő is szedi fel a családit és a segélyt?


4. Szociális segélyből összespórolt 20 milliós BMW-kre és egyebekre miért nem figyel a NAV? Egyszerű nyilvántartásból meg lehet nézni a gazdája mennyi adót fizetett be a fizetéséből, hisz valamiből vette. Ha semmit, akkor elkobozni a pitsába.

2019. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 principella válasza:
74%

Maguk csodálkoznak ezen? Viktor apánknak csak a mennyiség számít, a minőség NEM.

Aki szellemileg alul maradott, azt tudja befolyásolni és neki ez a lényeg. Azzal tudja a marhaságot megkajáltatni és azokat tudja csak 2 kiló krumpliért vagy 10 ezer utalványért megvenni.

2019. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Én mélységesen elítélem a kormány szociálisan érzéketlen hozzáállását, de az az elképzelés, amit itt vázolsz szerintem beteges. Nem a kormányt védem, hanem a szülőket a rosszindulatú képletedtől.

Az egy dolog, hogy minimálbérnek megegyező összeget kapnak az állandó ellátásra szoruló gyereket gondozó szülőt, de azt felvázolni, hogy ezért a minimálbérért majd kalapáccsal ütik a nők a hasukat, hogy súlyosan fogyatékosak legyenek (tudod, így kéne mondani), nos ez beteges. Vannak olyan rosszindulatú híresztelések, hogy cigányoknál ez gyakori, aminek valóságalapját és gyakoriságát inkább nem firtatnám, de hogy ez valaha is széles körben elterjedt lenne, ez beteges elképzelés. Ne hidd, hogy bőkezűen, széles körben osztogatja ezt a kormány! Olyan súlyos fogyatékosságról van szó, hogy 24 órás szülői felügyeletre legyen szükség az év minden napján. Nincs normális szülő, aki ezért elcsábulna, és beszámítva, hogy olyan sorsú gyereke legyen. Tudod, hogy ilyen gondozásra szoruló gyerekek szülei milyen arányban válnak el, hogy romlik meg a házasságuk, mert soha nem tudnak kikapcsolódni, elmenni társaságba? Iszonyatosan elszigetelten élnek, nem véletlenül nem tudja elképzelni sem a többségi társadalom, hogy miként élnek, mik a szükségleteik. Hidd el, hogy ezek a szülők boldogan dolgoznának ingyen is hetente 8 órát, ha ennyin múlna a gyerekük egészsége!


Amúgy meg a minimálbérnél sokkal több elmenne, ha lenne miből fizetni rehabilitációra, képességfejlesztésre.


Ezért sértő a kérdésed. Nem a Fideszre nézve, hanem a szülőkre és gyerekekre nézve.


Egyébként a minimálbérnek megfelelő összeget, sem önszántából adta a Fidesz, hanem összellenzéki és társadalmi nyomásra. Persze eleinte itt is sorosoztak egy sort, de hát a 2010-es ígéretükben eleve benne volt, ha jól tudom; azzal szembesítették őket. Kormányon egyáltalán nem akarták ezt megvalósítani, egyáltalán nem voltak ilyen szociálisan érzékenyek. A Pető intézetet is tönkre akarták tenni ingatlanmutyi miatt, a Fóti gyermekváros ingatlanja is pénzéhség áldozata lett.


Ezzel azért mégse viccelj!


Nem bagatellizálom el a minimálbéres dolgozók helyzetét, ezt se értsed félre. Azt csak azért nem írom le ilyen részletesen, mert szinte mindenki megérti, el tudja azt képzelni, főleg egy önállóan élő szingli esetén.



Viszont óvva intelek attól, hogy a Fideszhez hasonlatos megosztó hátrányos társadalmi csoportokat állíts így szembe egymással!


Biztos volt már jobban sikerült kérdésed a gyakorin, ez nem sült el jól.

2019. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
50%

,,Akkor hogy lehet, hogy a Sargentini jelentés szerint nem bánunk velük megfelelően, sőt, üldözzük őket?"


Azért, mert a nagy pénzek reményében a cigányság vezetői behazudnak mindent. Így üldözik őket, úgy üldözik őket. Nézd meg mi lett a borsodi fővajdából. Régen köztiszteletnek örvendett a magyarok körében is mikor felszólalt azellen, hogy a cigányok igenis bűnöznek. Mára mi lett belőle? Közröhej tárgya, mivel amiatt kezdett el rinyálni, hogyha bejönnek a migráncsok, akkor nem jutt majd pénz segélyre a cigányságnak.


,,Eddig még senkinek nem sikerült."

A rendszerváltás után esetleg, de előtte különös mikor nem ingyen szavazógép volt a cigányság kordában tudták tartani őket. Annyi kellene csak, hogy szigorúbban ellenőrzés kell minden választáskor, hogy ne lehessen velük trükközni és utána máris meg van oldva a probléma, mert egyből nem nyalna be nekik Orbán és egyből tudnának intézkedni ellenük a rendőrség. Emiatt olyanok már amilyenek, mert tudják, hogy úgyse engedik a rendőrséget fellépni ellenük. Meg, ha fel is lépnek ellenük úgyis csak röhejes büntetéseket szabnak ki rájuk.

2019. jan. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

,,Ezen a rétegen kívül még nem hallottam arról, hogy valaki szándékosan nyomorékká tegye a magzatát, anyagi haszon reményében"


Bocs a dupla posztért, ezt már csak azután láttam, hogy elküldtem.

De, van ilyen, ismerek ilyet személyesen. Annyi, hogy ő nem gumikalapáccsal ütötte a hasát, hanem nem volt hajlandó elvetetni a gyerekét, aki már magzat korban olyan egészségügyi állapotban volt, hogy megmondták az orvosok csak szenvedés lesz az élete. De a nő akkor se volt hajlandó, hiába, hogy előtte egészséges magzattal is elment abortuszra.

A kínszenvedés azt szószerint kell érteni, óvodába például alig akarták felvenni, első évben mikor mennie kellett volna fel se vették, mivel annyira gyenge volt a szervezete. Bejött a hideg októberben már a kórházi ágyat nyomta, annyira gyenge volt a szervezete, hogy minden betegséget elkapott. Ez meg annyira legyengítette a szervezetét, hogy volt egyszer olyan, hogy simán megállt otthon a szíve, a bátyja nincs otthon és nem kezdi el egyből az újraélesztést meg is hal. Mindezt miért? Hogy a gyerekre állandóan segélyt vegyen fel, pénzt kolduljon (volt olyan, hogy azt hazudta vinni kell a gyereket Hajdúszoboszlóra gyógykezelésre sóbarlang féleségre, össze is koldult több, mint 100 ezer forintot, aztán derült ki, hogy valójában csak nyaralni akartak menni), stb.

De a prímet akkor is azt vitte mikor mindenáron beakarta mesélni, hogy a lánya ételallergiás, a lisztre, és valójában nem dagadt (ekkor párosult 150-160cmhez alsóhangon 100 kiló a lánynál), hanem fel van puffadva. Nem értette senki se, hogy miért mondogatja ezt állandóan, utána mondták, hogy azért, mert valami kedvezményt kapnak az ételallergiások és azért akarta volna elintéztetni a papírt neki (persze nem orvosnál, az orvoshoz nem volt hajlandó menni).

Szóval nem csak cigányságnál jellemező ez már sajnos.

2019. jan. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!