Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tényleg munkaerőhiány van...

Ha tényleg munkaerőhiány van akkor miért nehéz munkát találni?

Figyelt kérdés
Több embertől hallottam meg itt a neten is olvastam hogy munkát keresnek,nem veszik föl nekik a telefont,nem hívják vissza őket stb.Azt is hallottam hogy Gyurcsány kormányzása alatt könnyebb volt elhelyezkedni mint most.Félrevezettek minket és nincs is több munkahely,hanem inkább kevesebb mint 2010 előtt?
2019. jan. 7. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Gyurcsány idején még nem kerestem melót(tanultam), de most tényleg nem könnyű melót találni. Hiredtve rengeteg munka van,de a legtöbbnél alapból több év tapasztalatot kérnek, máskor meg kitudja, hogy miért nem hívank. Ha meg hívnak kevés a fizu és teljesen kihasznának.

Biztos vannak még rendes helyek is, de gondolom ott ritkábban mondanak fel.

2019. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Azért,mert ahol munkaerőhiány van,ahhoz képzettség kell.

A munkaerőhiány probléma elsősorban az oktatásban keresendő.


Betanított munka az van dögivel,csak abból haladni nem lehet és káros az egészségre.

2019. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen hülyeséget sem olvastam mostanában
2019. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom, de én a Gyurcsány-kormány idején kerestem munkát a közgazdász diplomámmal, de nem vettek fel sehova. Pedig bármit elvállaltam volna már a végén, még éjszakai vonatganézást is. És mindezt Budapesten.
2019. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Van munkahely, csak 600 forintos órabért akarnak fizetni, fogyatékosra akarnak dolgoztatni, meg akarnak alázni és legyél pályakezdő 20 év tapasztalattal.

Ilyen helyek vannak dögivel.

2019. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nálunk a kórházba keresnek ápolókat, dokikat, gyertek. De a gyárba is jöhettek 8óra munka minden nap hó elején 97 ezer fizetésért. Kecsegtető ügye?
2019. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Két dolog van.


1. Az olyan szakmákban, ahol tudás, tapasztalat kell (pl. IT) igen nagy munkaerőhiány van, mert a tehetséges emberek szépen kimentek külföldre. Van, ahova lepkehálóval kell fogni az embereket. Előfordul, hogy nettó fél milliós fizetéssel sem találnak embert és aki ott van, azt minden lehetséges módon marasztalják (pl. elnézik a gyakori betegszabikat, hiányzást is egy darabig)

2. A szalagmunkára viszont rengeteg ember van, ott tényleg nehéz elhelyezkedni.


Namármost én az 1. pontot látom, az ismerőseid meg a 2.-at. Ennyi az egész.

2019. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Az a tény kicsit sem zavar, hogy a munkanélküliség az utóbbi nyolc évben jelentősen csökkent? Lehet, hogy a te készüléket ben van a hiba...
2019. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Tévedés. Már szalagmunkás sincs. Ha lenne nem importálnának ukránokat. Nálunk a melóhelyen alig hallani magyar hangot. Átlag nettó 185-190 bérért. Szinte minden területen munkaerőhiány van. Egyrészt jóval több a munka mint mondjuk 10 ve másrészt a fiatalok húznak kifele a jobb élet reményében. Igszuk is van. Kinek bejön kinek nem.
2019. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a cégnél olyan durva munkaerőhiány van, hogy bizonyos pozíciókra több, mint egy havi fizetés jár fejpénzként, ha az ember beszervez valakit.
2019. jan. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!