Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogyan lehetséges, hogy...

Az hogyan lehetséges, hogy kétszer annyi most az adó mint 9 éve?

Figyelt kérdés
Most olvastam hogy 2010-ben mikor a Fidesz átvette a Bajnai-kormánytól az országot akkor 18% volt az adó, most meg 33%, bő 8 év alatt majdnem a duplája. Ez hogyan lehetséges? És még erre mondják sokan hogy jobban élünk mint bármikor, meg hogy emelkednek a bérek? Cseszhetem hogy a nettó emelkedik 5-10 ezerrel, ha az adó meg duplája majdnem mint 8 éve...

2019. jan. 7. 19:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

Tudod, ez úgy van, hogy Viktornak és pajtásainak kell a pénz, az ország meg rohad.

De ügyesen lekommunikálják, hogy a sok hülye még örül is neki, hogy agyonadóztatják...


Tudod, a munkáltatód összesen kifizet 300 ezer forintot. Ebből a te bruttó béred 248 ezer, a maradék az államé. Abból a nettód 165 ezer. Ebből ugye vásárolsz, de az ÁFA 27%.

Vagyis a munkáltatód által kifizetett minden 100 forintból 44 forint a tied, 56 az államé. És akkor még nem számoltam bele a NETA-t, a jövedéki adót és az egyéb nyalánkságokat.

Átlagosan legalább 58-60% a teljes adóprés. Ennyi adóból itt kánanánnak kellene lennie, nem rohadó kórházaknak és kátyús utaknak, csakhát a cimborák még ebből az 56 forintból is ellopnak 40-et, aztán alig marad valami.


És akkor verik a mellüket, hogy Agyarország jobban teljesít. A minimálbér a duplája. Ja, de ha a nettó is duplája lenne, akkor nem 100, hanem 122 lenne a nettó most. Kevesebb az adó a kisvállalkozóknak? Ez konkrétan hazugság, mert csak a KATA összeghatára nőtt 8-ról 12 millióra. Ez nagyon kevés embernek segít, mert a KATA-sok nagyrésze nem forgalmaz évi 8 milliót. Adó ugyanúgy 50 ezer, nem csökkent.

2019. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Én jobbat kérdezek, miért van az hogy a világon Magyarországon a legmagasabb a forgalmi adó? Direkt utánanéztem és nem találtam olyan országot ahol alacsonyabb.

A másik kérdésem pedig hogy ez miért nem érdekel senkit? :O

2019. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%
*ahol magasabb
2019. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
40%
#12 erre a sablonválasz az szokott lenni, hogy de az eszjéa húdekicsi... csak a mellette lévő nyugdíj, eho, szakképzési, stb járulékok meg emelkedtek pont annyival amennyivel az szja csökkent :D
2019. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!