Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány 3 milliárd forintért...

A kormány 3 milliárd forintért megvásárolta Munkácsy Mihály Golgota című festményét. Szerintetek ez megéri?

Figyelt kérdés
Anyagilag nyílván nem, de kultúrálisan és müvésuetileg ez a festmény tényleg ekkora tétel?
2019. jan. 9. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy nem?
2019. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mármint mi nem?

Én nem tudom, pont ezért kérdezem...


Anyagilag meg tény, hogy nem éri meg, hiszen, ha csak ezt az egy festményt kiállítanák és csak ezért 4000 forintot kérnének, akkor is 750 000 embernek kéne fizetnie a megnézéséért, hogy vissza jöjjön az ára.

De amúgy akkor sem jönne, mert nem számoltuk a terembérlést, stb.


De gondolom ez művészet, tehát nem így kell hozzáállni, de akkor is van e ez a festmény ez a kategória?

Ha pl. más hasonló kultúrális értékkel rendelkező müvekhez hasonlítjuk, azok érnek e ennyi pénzt?

2019. jan. 9. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem éri meg.

A sznobok által nevetségesen túlárazott műtárgyakkal meg nem tudok mit kezdeni.

2019. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Meg.
2019. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fidesz már nem tudja hogy mire szórja el látványosan 10 millió ember adóforintjait, így úgy látszik a kutyát nem érdeklő Seuso kincs sikerén felbuzdulva most sokszorosan túlárazott műkincseket kezdenek el felvásárolni közpénzen. Sebaj, az emelt adókból futja rá, mert hát ez a legfontosabb.
2019. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

A művészetnek addig van értelme,amíg nem a pénzről szól.


Állami pénzből viszont kifejezetten káros.

Aki műkincseket akar,meg műrajongó vegyen a saját pénzén műalkotásokat,erről ez a véleményem.

2019. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nemzetközi viszonylatban ezt körülbelül 4 millió dollárral jutányosabban vásárolta meg a fityisz. Befektetésnek megérte s azon kívül azért csak Munkácsy festményről van itt szó.
2019. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy megérte e. Létezik ilyen gyakorlat szerte a világon, hogy műtárgyakat vesznek vagyonőrzés szempontjából (mert ezekre a tárgyakra nem hat az értékcsökkenés), de nyilván csak akkor lesz értelme, ha találnak majd valakit, aki inflációval együtt 3 milliárd +1 forintért megveszi. Ezutóbbit pedig szerintem senki se tudja.
2019. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Nyilvánvalóan nem. Csak a műtárgykereskedelemnek nevezett szervezett bűnözői körök pumpálták az egekbe a festmények árait. A seftesek hasznán kívül más előnye nincs. Az, hogy a melldöngetés után kirakják egy múzeumba, ahol szent áhítattal elé lehet járulni, az az ország lakosságának kis százalékát érinti.
2019. jan. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Szép festmény, de mindenki max egyszer-kétszer nézi meg. 3 milliárdot meg tuti nem ér.

Úgy is nézhetem, hogy nekem ez egy ezresembe kerül, amire azt mondom, ám legyen, de akkor ingyen akarok a múzeumba menni legalább egyszer.

2019. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!