Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » " 6%-ka a munkavállalóknak...

" 6%-ka a munkavállalóknak dolgozik külföldön " Mondta Orbán Viktor. Ez hogy jött ki? Nem kicsi ez a 6%?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná, hogy ezt hogy érti és hogy jön ki, mert nekem sehogy se jön ki.

Ezt a kivándorlás problémakörében említette.



2019. jan. 11. 18:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Jó, de mondjuk az 1956-ban kivándorolt magyarok és azok leszármazottjait azért ne varjuk a jelenlegi kormány nyakába.
2019. jan. 12. 09:50
 12/12 anonim ***** válasza:

11# a 10-es válaszoló vagyok. Nem varrtam semmit a fidesz nyakába. Én egy szóval nem állítottam, hogy miattuk mentek ki. Azt mondtam, hogy ennyien élnek kint, emiatt a "magyarok 6%-a" hazugság, hisz a földön élő magyarok kb 1/3-a él külföldön, nem Magyarországgal szomszédos országban.

Egyébként újra forrásokat mellékelek: csak az EU-ban, velünk nem szomszédos országokban 600 ezer magyar él*, ebből kb 200 ezer 2010 óta vándorolt ki**, és van akinek már kint született gyereke, ott alapított családot. Hiába csökken évről évre a bevándorlás ( idén már csak 25 ezren mentek ki 29 ezer helyett ), ha több százezren élnek kint.


* [link]

** [link]

2019. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!