Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól sejtem, hogy a dolgozó...

Jól sejtem, hogy a dolgozó emberek igen nagy részét nem is érinti a túlóratörvény, csak némely gyári munkást, vendéglátóst és közfeladatot ellátó személyt, akik eddig is amúgy is majdnem ennyit túlóráztak?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 21:56
1 2
 1/18 anonim válasza:
35%
A mi családunkba nem nagyon érint senkit... aki eddig sokat dolgozott most is azt csinálja, aki meg túlórázik azt fizetik mint eddig.
2019. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Olyan szempontból mindenkit érint, hogy minden munkavállalóra vonatkozik az új szabályzás.


Továbbá a munkavállalók 50%-át szerintem a jövőben sem fogja érinteni, mert őket olyan nagyvállalatok foglalkoztatják, akiknek ez nem fér bele a cégvezetési politikájába.


Az új törvény szerintem pont hogy a mikro-, és kisvállalkozásokban dolgozókat veszélyezteti, feltéve, ha simlis a főnök. 3 évre kihúzza a túlóra kifizetését, de pont előtte csődbe megy a Lacika Kft. Másnap, meg már Petike Kft. néven futtatja az új vállalkozását (kis túlzással persze).


Egyébként még tényleg nincsenek jelek arra vonatkozóan, hogy éltek volna az új törvénnyel. Az a furcsa, hogy pozitív példát sem hallani, amitől indokolttá válna a változás. Majd az idő megmondja.

2019. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

a közértekben dolgozókat érinti,de ott már pár multi pl a spár szakszervezete kiharcolta,hogy maradnak a 250nél.

a buszvezetőket is érinti,de oda eleve úgy vettek fel embert,hogy tavaly még alá kellett írnia,hogy önként vállal 300 túlórát.

2019. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor átfogalmazom, úgy értettem, hogy negatívan érinti.
2019. jan. 11. 22:37
 5/18 Alex Fly ***** válasza:
46%

Nem jól sejted.

Minden bolgozót érint a Munka törvénykönyve -és természetesen az isb ha ezt módosítják.

2019. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es kommentem.
2019. jan. 11. 22:40
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
A jelenlegi helyemen és az előzőn is (jól fizetett) csak akkor lehetett túlórázni, ha azt kérték, de ilyen egyetlen alkalommal történt(40 órányi). Ennek a felét szabadságban, a felét pénzben kaptam meg.
2019. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg ennyire sötét vagy? Vagy fizetnek neked érte? Tudhatnád, hogy ez olyan: Bacni jo!!! de ha kötelezö akkor bacca meg aki kitalálta!
2019. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Igen, a dolgozó emberek egyenesen örülnek neki, hogy mostantól még többet fognak cumizni.
2019. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 LazyJones ***** válasza:
54%
Ápolók, rendőrök, tűzoltók, katonák és katasztrófavédelmisek, mezőgazdasági munkások, vendéglátósok, utcaseprők és szemetesek... Szerintem ez pont elég ember a szalagmelósok nélkül is.
2019. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!