Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoltatok még arra hogy...

Nem gondoltatok még arra hogy a Himnuszunkat ideje lenne újragondolni?

Figyelt kérdés

#himnusz #Győzelmi induló #Győztes himnusz
2019. jan. 12. 20:57
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
29%

A himnuszváltás egy politikai változáshoz köthető, mint pl. amikor a német himnusz első versszakát (Deutschland, Deutschland über alles) eltörölték. Vagy amikor 1949-ben Kelet-Németországban zsír új himnuszt írtak.


A Himnusz a reformkorhoz meg a nemzeti öntudatnak mint olyannak a kialakulásához köthető. Az egyetlen amit el tudnék fogadni ha mondjuk a Szózatra cserélnék, vagy ha felpörgetnék (ahogy eredetileg is volt úgy mellesleg!!!). De most 2019-ben csak azért íratni egy új himnuszt mert a régi már uncsi szerintem felesleges. Bár ha van annyira színvonalas mint a mostani himnuszunk csak pörgősebb akkor el tudnám fogadni, nem a nemzeti jelképeinkkel kelek meg fekszek...

2019. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
37%

Na az előbb ellentmondtam magamnak, ügyes vagyok... Inkább így fogalmazom meg:


*Az egyetlen változás amit ÉSSZERŰ VÁLTOZÁSNAK TARTANÉK ha mondjuk a Szózatra cserélnék, vagy ha felpörgetnék (ahogy eredetileg is volt úgy mellesleg!!!).

2019. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
40%

Kitérő.

Tényleg Trianon után lassították felére a Himnuszt; majd visszaállítódik, amikor rend lett Trianon körül.

A Himnusz nem csatadal, nem harcba induláshoz "tervezték" eleve, mint a gyarmattartó országokéit. Honvédelemre meg vannak katonadalaink.


Aki nem tud azonosulni a magyar - nem a "Magyar", hanem magyar, helyesen- történelemmel, az meg keressen magának más hazát. Ehhez a hazához ez a történelem, ez a himnusz jár, még a lassítással együtt is. Ezt kell szeretni, ezt kell vállalni, ez a mienk.

Aki menetelni akar himnuszra, az meneteljen máshol.

2019. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
54%

Pár havonta előkerül ez a kérdés és minden a szokásos nóta megy.

Másrészről meg nem édes mindegy? Szerintem az emberek nagy része akkor hallotta utoljára egyben mikor még tanult, és évnyitó, évzáró stb volt. Aki meg naponta ezt hallgatja annak biztos tetszik a mostani. Szóval részemről tényleg totál mindegy, nem oszt vagy szoroz semmit a mindennapokban, sokan túlmisztifikálják ezt az egész himnusz dolgot.

2019. jan. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
78%

A Kádár-rendszerben gyorsabb volt a himnusz tempója, szerintem az jobb volt, mint a mai gyászinduló sebességű:


https://www.youtube.com/watch?v=9HqZDRu4eTw

2019. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 Andizsuzsi ***** válasza:
63%

Ez a változat szólt a riói olimpián. Szerintem ez teljesen rendben van.

[link]

2019. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
0%

46

Külön mondták, hogy fel KELLETT gyorsítani, hogy valami szabálynak megfeleljen az olimpián.

2019. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem állandóan a gyorsított verziót kéne leadni, mert sokkal szebb, és nem egy tömegsír ásásának hangulatát kelti.
2019. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"fel KELLETT gyorsítani"


Nem kellett felgyorsítani. Énekhang nélküli másfél perc zenekari játékot ír elő a nemzetközi standard, amit közösségi éneklésre is alkalmas hangnembe írtak. A NOB nem várja el egy nemzettől sem, hogy megváltoztassa a nemzeti himnuszát. A himnusz eredetileg is gyorsabb volt, a későbbi feldolgozások lassultak le.

2019. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
0%

49

Akkor ha másfél perc kellett, hogy legyen, akkor biztos különben hosszabb, és azért gyorsították fel.

A megadott "standardoknak" való megfelelés pedig muszáj, akár tetszik, akár nem.


A trianoni lassítás visszagyorsítása pedig nem lenne indokolt, nem történt semmi, ami indokolná.

2019. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!