Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem támogatják a startupokat, és a kutatás fejlesztés szekciót?

Figyelt kérdés

Nézegettem több hírportál tech részeit és azt láttam, hogy mindenhol van fejlesztés és újítás, mindenhol támogatják őket, nálunk nem ( és ez így egész Kelet-Európára, illetve a Balkánra is igaz, de önző módon most csak Magyarországgal fogok foglalkozni ).

Skóciában tengertisztító eszközt, illetve ár-apály generátort terveztek. A franciáknál az úszó városokba fektetnek sok energiát. Amerikában most volt a CES, fel se tudom sorolni mennyi mindent hallottam. A németek és a dél-koreaiak műszaki újításokkal jöttek, a kínaiak pedig lassan már mindenkit köröznek a telefon- és számítógép iparban.

És akkor itt vagyunk mi. A Nobel díjasok, illetve híres kutatók 90%-a külföldön lett híres, megbecsült tudós, és ha valakinek van ötlete, az feldughatja magának mert az állam nem támogatja.

De miért nem támogatják a K+F szektort, illetve a startup cégeket?


2019. jan. 13. 00:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

#10

Hehehe, tökéletes.

2019. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azért mert foci sokkal fontosabb, mint holmi K+F.


Egyébként a kutatás egy olyan verseny az országok között, amelyben anyagi helyzetünknél fogva csak vesztes pozíción végezhetünk...


Tehát marad a foci :)

2019. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%
Én olyan gondolattal vezérelhető focicipőt fejlesztek hogy a játékosok csak vakarják a t.küket a kispadon a cipő meg gyártja a gólokat. Eddig száz milliárdot kaptam fejlesztésre de mondták, hogy van még ha kell max elvonnak valamennyit az oktatási tárcától.
2019. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Normálisan a K+F+I egy tudástranszfer láncban működik, amiben minden az alapkutatásokból indul, arra épülnek alkalmazott kutatások, arra fejlesztések és a fejlesztési eredmények bevezetései az innovációk


aminek


1. az első szeme egy alapkutatást végző kutatóegyetemi közösség. Na, ezeket nálunk alapból tönkretették, elfőiskolásították.


2. a második láncszem az egyetemi oktatók-kutatók fejlesztőcsoportjaiból félig vagy teljesen magánvállalkozásaiként működő, de az egyetem által támogatott és abból részesedő spin-off cégek. Na ezek nálunk üldözöttek, olyannyira, hogy az egyetemi dolgozók saját cégükből nem is számlázhatnak be az egyetemre, nemhogy konzorciumi partnerek lehetnének.

Agyonütik őket közbeszerzésekkel, bürokráciával, kutatási pályázatok pénzeinek lenyúlásával, "átcsoportosításával", kiszámíthatatlan és feudális viszonyokkal.


3. A harmadik láncszemet az innovációban érdekelt nagyvállalatok jelentenék amelyek az egyetemek és az egyetem körüli kis spin-off cégek körül legyeskednek, projecteket támogatnak, sponzorálnak, ösztöndíjakat alapítanak, végzett hallgatókat igyekeznek elcsábítani, együttműködési szerződéseket kötnek. Na, ezeket nálunk elkergetik lehetetlen fullasztó bürokráciával. Ahol van ilyesféle megállapodás ott a cég valójában gyarmatosítja és lerabolja az egyetemet, olcsó munkaerőként kihasználja a hallgatókat, tehát patológiás-parazita viszonyban működnek. Általában kormányközeli vállalkozó nyúlja le az állami forrásokat ilyen módon.

2019. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"4# "Először is, mi az, hogy K+F szektor?"


Kutatás és Fejlesztés = K+F"


Ezt én is tudom, nem véletlenül van ott a szektor szó is a kérdésben. Alapból hülye megfogalmazás, hogy szektornak nevezni.


Másodszor menjél el a mondjuk a Goodwill pályázatíró céghez és ott megtudhatod, hogy hány milliárd forintot nyertek az általuk K+F pályázatokon induló cégek.

2019. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a kutatási pénzeket sokszor a kutatással köszönő viszonyban sem álló cégek nyerik el, és a pénz töredékéből alvállalkozók alvállalkozóiként foglalkoztatnak néhány kutatót (ahhoz képest fillérekért) és az ő eredményeikkel igazolják a hatalmas elsikkasztott milliárdokat.


Kutatásra elköltött pénznek csak azt szabadna tekinteni, aminek az elköltéséről az a kutató döntött akinek az eredményeivel a teljesítményt igazolják. (Ha így lenne, pillanatok alatt kiderülne, hogy a "kutatásra költött pénzek" 0,01%-a fordult valóban kutatási célokra, ez ma a magyar realitás.)

2019. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!