Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért számít még mindig...

Miért számít még mindig kiemelt bérezésnek az 1000 forintos órabér Budapesten?

Figyelt kérdés

Annyira magas lóról írják a profession.hu-n az állásajánlatoknál, hogy KIEMELT bérezés (vagy versenyképes fizetés) és utána hogy 1000 HUF/óra. Mintha ez olyan sok pénz lenne, egy ilyen drága városban. Ráadásul ami még bicskanyitogató amikor egy fél oldalas elváráslistát írnak mellé, hogy CSAK az jelentkezzen aki ilyen meg olyan, meg hogy kalandorok, komolytalan emberek KÍMÉLJENEK. Sok helyen még valami egzotikus nyelvtudást is elvárnak, láttam már japán, szlovák, horvát, szerb nyelvtudást igénylő kisegítő munkás állásajánlatokat is ennyi pénzért.

Most komolyan, hol vannak a felrobbant bérek?


2019. jan. 13. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Itt vidéken 500 forint az órabér,mit panaszkodtok?
2019. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
A munkaügyis visszatért.
2019. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aztán csodálkoznak, hogy nem találnak embert, meg első fizetés után mindenki felmond.

Az is vicces, mikor kiderül, hogy az 1000 ft az a bruttó... vagy minimálbérre leszel bejelentve, a többi feketén.

Bútoráruház bruttó 300 ezerrel hirdet, első interjún lesz belőle 270 plusz cafeteria, mire aláírod, bruttó 230. Ez 3 gyerekkel elvileg majdnem nettó, alig van levonás. Aztán kiderül, hogy csupán 186 ezer nettó, és nem 8 óra, hanem 10. És az én ku.rvaanyám, amiért felmondtam.

Miközben 1500-at egy analfabéta segédmunkás is kézhez kap (feketén).

2019. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
#1 Én is vidéken élek. De 15 éve is több volt az órabérem mint 500. Hogy miért számít kiemelt bérezésnek nem tudom ? Tlük kellene kérdezni. Persze értetlenül állnak az előtt hogy nem kapnak melóst. Fel kellene fogni hogy 200 nettó alatt normális betanított munkást se találnak nem hogy még végzetséghez kötött munkákhoz normális szakembert.
2019. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!