Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fog összeomlani a...

Mikor fog összeomlani a magyar gazdaság?

Figyelt kérdés

Sajnos számomra teljesen egyértelmű, hogy be fog következni. Gazdasági területen dolgozom és rengeteg döntés aggasztó, amit a gazdaság fejlődése érdekében hoznak, azonban véleményem szerint hosszútávon fenntarthatatlan állapotokat fog eredményezni.


Jelenleg a gazdaság motorja az uniós források. De ezt az elképzelhetetlenül sok pénzt az évek alatt nem tudtuk értelmes módon felhasználni.


A magyar vállalkozások jelentős része nem termel exportra.

A multikra épülő gazdasági modell pedig éppen kifulladóban van a nagymértékű munkaerőhiány miatt.


Ezzel szemben a gazdaság túl lett hevítve. A jelenlegi gazdasági növekedéi ütem halálbiztos, hogy nem lesz fenntartható.

A világpiac alakulásáról és a brexit várható hatásairól nem is szólva.


Nem részletezném tovább, mert ahhoz nem elég ez a felület.


A kérdésem a kollegáim felé, hogy ti is ilyen aggasztónak látjátok a helyzetet, mint én? És ha igen, szerintetek mikor üthet be a krach, ha a gazdasági politika nem változik meg gyökeresen, és rövid időn belül?



2019. jan. 13. 15:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
Vagy ha a fidesz csírák kerülnének kormányra.
2019. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#10 Voltak jó intézkedései a Fidesznek, de jelenleg bármelyik párt tudna hozni hasonló gazdasági növekedést, mivel rengeteg pénz ömlik be az országba. Az egyik problémám pont az, hogy túl gyors ütemben növekedik a gazdaság. Nem bírjuk egyszerűen megtermelni.


Nem akarom védeni az MSZP-t, mert nem bírom őket, de a gazdasági világválság bármelyik kormány alatt lenullázta volna az országot. És örüljünk annak, hogy nem lett belőle államcsőd.


Hogy valami jót is mondjak a jelenlegi kormányról, jó döntésnek tartom, hogy a forintot gyengén tartják, mivel az uniós pénzekből így kvázi még több folyik be. Viszont ennek is megvannak a kockázatai, amiket most nem részleteznék.


Viszont ennek sincs sok értelme, mivel egyszerűen nagyon rosszul vannak elköltve ezek az iszonyatos összegek.


De nem akarok pártpolitizálni. Egyik pártot sem kedvelem, soha nem bírnék szavazni egyikre sem a jelenlegiek közül.

2019. jan. 13. 18:02
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nem akarsz pártpolitikát, csak gazdasági kérdések érdekelnek, és szeretnél értelmes, szakmai hozzászólásokat olvasni, illetve a válaszokra hasonló színvonalú reflektálásokat látni, nagyon rossz helyen állsz.

Itt az "elmúlt 8 év", "mert az MSZP rosszabb", "a fidesz a mi érdekünk szolgálja", "Soros", és ehhez hasonló válaszokra kell számítani.

Sajnos kérdésedre nem tudok szakmailag válaszolni, én is azért olvastam el, mert érdekelt. Nem lepődtem meg túlságosan, de nem jött.

Szubjektív vélemény, de én abban látok problémát, hogy nem megfelelő helyre helyezik a pénzt. Az iparban zajló fejlesztések minimálisak, a kutatást és fejlesztést nem támogatják, de erre sajnos igény sincs, ugyanis nincs az új technológiának felvásárló piaca ( Magyarországon ). Ezen kívül a GDP növekedés és főként az építkezéseknek, és hasonló állami beruházásoknak tudható be, de mindenki tudja, hogy nem lehet örökké építeni.

Az amerikai és kínai gazdaságról érkező ( csak részben szakmai ) hírek alapján úgy gondolom, hogy akár néhány éven belül bekövetkezhez a válság, amely az egész világot ( de legalábbis az USA-val kereskedő államokat, így a teljes EU-t ) érinteni fogja, és ezt sajnos nem fogjuk tudni megoldani, mert nincs hátterünk és tartalékunk hozzá.

Persze ez csupán érdeklődő, "civil" hozzászólás, szakmai szinten nem vagyok otthon benne.

2019. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"mivel egyszerűen nagyon rosszul vannak elköltve ezek az iszonyatos összegek."

De hát az Eu-nak nem célja az összegek helyes elköltése. Az Eu célja, hogy ezek az összegek a saját multijaikhoz szivárogjanak vissza és a nép a felújtott falusi főtereken ünnepelje, hogy ha nyitnak a közelben egy nyugati összeszerelő üzemet.

2019. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
27%
Bilderberg terv szerint 2020-ban szakad szét az eu,tehát ha hűen követik a forgatókönyvet,előzményként már ezév második felében dőlhet a dollár,a bankok elkezdték kiszórni a hitelesek ingatlanjait a piacra,Kína eszméletlen mennyiségű aranyat vásárol folyamatosan,aztán ott vannak az elmúlt 2 év aggasztó hírei és előrejelzései amivel televan a gazdasági sajtó...persze én is csak egy fodrász vagyok...
2019. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretem azt mondani, hogy én megmondtam, de sajnos az történik most, amitől tartottam. Én 3-5 év múlva vártam, de a jelenlegi helyzet felgyorsította a folyamatot.
2022. dec. 18. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!