Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lett ennyire értelmisége...

Mitől lett ennyire értelmiségellenes a magyar lakosság?

Figyelt kérdés

Rossz ránézni, hogy miket kommentelgetnek emberek például a mostani, Magyar Tudomány Akadémiáról szóló cikkek alá.


Ahol nem támogatják a tudományt, ahol nincs tudományos kutatás, innováció, az a nemzet nem létezik a világ szemében. Márpedig ebben valaha jók voltunk.


Most meg ott tartunk, hogy 8 általánost végzett emberek kárörvendenek, hogy végre az akadémikusok is helyre vannak téve...


Ja, és nem, egy kormánynak sincs joga eldönteni, hogy mi a hasznos kutatás, és mi nem, ezt szögezzük le. Nem érti a tudomány természetét, aki ilyet állít. Mindenféle pártállástól függetlenül.



2019. jan. 18. 15:00
1 2 3
 1/22 szántóvető ***** válasza:
58%
a Magyar ember kárörvendő.ez egy általános jelenség amelynek nincs köze az akadémikusokhoz akiket említettél.
2019. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
2/3-al nyert a fidesz, szerinted? A művelődni, gondolkodni képesek nagy része már kihúzott külföldre, másik része pedig itt maradt kisebbségben és már nem is érdekli ez a gusztustalan proli ország. A 70 iq ösztönlények meg verik a mellüket ha pórul jár olyan aki kicsit is többre vitte náluk. Most jelenleg az akadémia. A magyarok nagyon nagy részének a 12 óra "kemény" gürizésen kívül nem számít más munkának. A szellemi munka fogalmát hírből sem ismerik.
2019. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Az MTA nem állt ki a jogállamiság és a demokratikus értékek sérelme ellen, nem álltak ki a gender-szak védelme mellett, nem határolódott el a kormánypropagandától amikor azok ostobaságokat hordtak össze, sorosoztak, migránsoztak. Sőt alamuszi módon öncenzúrát gyakoroltak még a közelmúltban is. Nem álltak ki bátran a diktatórikus hatalom és az illiberális jogtiprás, sorozatos alkotmány-átirogatások ellen.


Nem voltak méltók arra, hogy a "nemzet tanácsadói" legyenek. Most is csak azért szűkölnek mert a diktátor az ő pénzüket is ellopja. Amíg mástól loptak csöndben voltak.


Szerinted szolidaritást kéne érezni egy ilyen testülettel?!


Az MTA-t most leradírozzák, ahogy korábban már megtették a Nemzeti Parkokkal, városi zöldterületekkel, műemlékvédelemmel, környezetvédelemmel, egyetemekkel, kórházakkal, civil-szervezetekkel, médiával.


Az értelmiségnek vezetnie kellene a nép forradalmát, nem a nemesi előjogaikat siratni.


A fidesznyik kormány nemzetközi megítélésén már nem oszt nem szoroz, hogy ezt a testületet is kisemmizik, pénzecskéjét einstandolják, ez a legkevesebb.


Egyébként a hatékony tudományfinanszírozásnak és tudományszervezésnek ténylegesen gátja a sztálinista időkből rajtunk maradt MTA a maga urambátyám mutyimaffia eljárásrendjével, rég megérett a lebontásra.

Az más kérdés, hogy a kormány sem alkalmasabb semmivel, de ők legalább hivatkozhatnak arra, hogy őket megválasztották, majd újraválasztották.

2019. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ahol nem támogatják a tudományt, ahol nincs tudományos kutatás, innováció, az a nemzet nem létezik a világ szemében. Márpedig ebben valaha jók voltunk."


Nem voltunk. Igaz, nagyon sok híres magyar feltaláló van, nagyon sok a Nobel díjas, de őszintén... Hány lett Magyarországon híres? Hány lett magyar támogatásnak hála Nobel díjas?

Segítek, a Nobel-díj történetében két olyan díjazott volt, akik Magyarországról utaztak ki: Szent-Györgyi Albert (orvosi, 1937) és Kertész Imre (irodalmi, 2002). És 18 magyar Nobel díjas van.

Tehát nem, Magyarországon nem igazán támogatták az értelmiséget. Ez mindig is a gazdagok kiváltsága volt, és szerették megtartani maguknak.

2019. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerencsés összemosni a magyar értelmiséget az MTA-val. Hála az égnek MTA-n kívül is léteznek értelmiségiek, kutatók, de abban igazad van, hogy őket sem becsülik meg.

Valamikor tényleg voltak híres magyar kutatók. Ha jobban megnézed, láthatod, hogy a '40-es évek végéig voltunk jók tudományos kutatásokban, utána már nem futott úgy a szekér. Nem véletlenül.

A szocializmusnak nem az értelmiségi kell. Az értelmiségivel csak a baj van: gondolkodik, jobb megoldást keres és nem lehet megvenni két zsák krumplival. A szocializmus nyíltan az ún. munkás-paraszt szövetségre támaszkodott, vagyis a gyári melós és a kisparaszt volt a legfőbb embertípus. Kádár rendszere pedig egyenesen piedesztálra emelte a prolit, etette, babusgatta, jól megtömte a zsebeit, hogy ne akarjon megint '56-ot csinálni. Az értelmiségieket meg léhűtőnek, naplopónak állították be, akik csak élősködnek a keményen dógozó kisembörön, osztán az irodájukban ülve mindenféle ellenzéki hülyeségeket találnak ki. Nem hogy dógoznának ők is!

Az ún. rendszerváltás ezt nem törölte el. A politikusok rájöttek, hogy több milliónyi Kádár-árva van az országban, akikre építve a mai napig választásokat lehet nyerni. Így most is ők vannak a középpontban, gázáremeléssel, rezsicsökkentéssel, közmunkával meg lehet őket venni, az értelmiségiek pedig a korábbi titóista, trockista, és jobboldali elhajló jelző helyett most a Soros-bérenc billogot kapták meg, ezzel hergelik ellenük a prolikat.

2019. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%

Az akadémia az nem az értelmiség, sőt még nem is a tudományos kutatók igazi fóruma - a gyalog köztestületi tagoknak nem sok beleszólása van a dolgokba -, hanem egy szűkkörű klub az akadémikusok Cosa Nostrája.


"Idén az én jelöltemnek ítéljük oda a címet, pályázatot, pénzt, díjat, kitüntetést, mert tavaly a te jelölted kapta."


Az akadémia néhanapján bizony beszólogatott a kormánynak, ellene foglaltak állást több ízben, leveleket küldözgettek az európai kollégáiknak, nemzetközi nyomást akartak gyakorolni a kormányra, igyekeztek Európai szinten lejáratni az Orbán-kormányt.


Ha az akadémikusok belemásztak a politikába, most ne csodálkozzanak, ha a kormány is belemászik a tudomány ügyeibe. Meglátjuk ki az erősebb.

2019. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
10%

"A kormánynak nincs joga eldönteni, hogy mi hasznos kutatás mi nem az." Ez igaz.


Viszont azt joguk és kötelességük is eldönteni, hogy mit támogatnak az adófizetők pénzéből és mit nem.

2019. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azt joguk és kötelességük is eldönteni, hogy mit támogatnak az adófizetők pénzéből és mit nem. "


Igaz, de akkor tarsák be a jogaikat és kötelességeiket. Pl. kezdhetik azzal, hogy feljelentik a közbeszerzéses pályázataikat, keresnek hozzá egy független bírót (lehet van 1-2 amnéziás az országban, vagy hozhatnak külföldről valakit és megtaníthatják neki a jogszabályokat), megtartják a pert és felülbírálják a Paksi atomerőmű építési tervét, mert nem lenne szerencsés ha elfogyna a víz a Dunából annyira, hogy egy Csernobil szerű katasztrófa legyen.

2019. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Viszont azt joguk és kötelességük is eldönteni, hogy mit támogatnak az adófizetők pénzéből és mit nem."


Csak annyi döntésük lehet, hogy mennyi pénzt adnak vagy nem adnak az egyetemeknek és kutatóintézeteknek.


Abba viszont nem szólhatnak bele, hogy ezt a pénzt utána mire költik. Nem dönthetik el, hogy ez a kutatás hasznos, ezt támogatjuk, másik meg nem, arra nem adunk pénzt. (Ösztönzők, extra ösztöndíjak természetesen lehetnek, kiemelten fontos kutatási témák kapcsán.) Ezért is felháborító lépés a kancellárok ejtőernyőzése az egyetemek fölé. A tudománynak meg kell hagyni a szabadságát, hogy levegőt tudjon venni, csak így tud fejlődni. Ezt még csomó ún. "illiberális" országban is belátják a hatalmon lévők!

2019. jan. 18. 17:40
 10/22 A kérdező kommentje:

"Ha az akadémikusok belemásztak a politikába, most ne csodálkozzanak, ha a kormány is belemászik a tudomány ügyeibe. Meglátjuk ki az erősebb."


A tudósoknak joguk van beleszólni a politikába, mint, ahogy bármelyik magyar állampolgárnak, legyen az orvos, tanár vagy rendőr, és mindezért retorzió sem érheti az illetőt. Nem a Kádár-rendszerben élünk, vagy mégis?


Egy kormánynak viszont nincs joga beleszólni a tudomány belügyeibe.


Egy ország vezetése nem alapulhat személyeskedő bosszúkon meg adok-kapokon.

2019. jan. 18. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!