Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Véglezárásként csak üzenem...

"Véglezárásként csak üzenem annak a bajszos f. sznak és az összes fideszes képviselőnek – legyen kecskeméti, félegyházi, szegedi vagy bárhonnan –, hogy álljon hátrébb eggyel, és b. ssza arcon magát. ” Nagy Blanka Mit szóltak ehhez?

Figyelt kérdés
Ellenzék, gyűlölet
2019. jan. 18. 20:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
8%

Ez a fejlődés a liberálisoknak. Náluk ez mindennapi szöveg. Ha véletlen rájuk mondta volna és jobboldali lenne a csaj, most menne hogy elnyomja a diktatúra a liberalizmust meg mossák a gyerekek agyát.


2ősmérce

2019. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%

"Szerintem akármilyen Fidesz-gyűlöletből sem szabadna egy 18 éves lánynak így beszélnie nyilvánosan az államfőről..."


Szerintem meg az államfőnek nem egy bábnak kellene lennie. Ha jobban tetszik nem egy Bólogató Jánosnak. És akkor nem szolgáltna rá, hogy egy 18 éves így gondolkodjon róla.

2019. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Alaptörvényből idézek:


IX. cikk

(1) Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához.


(4) * A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat mások emberi méltóságának a megsértésére.


A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat a magyar nemzet, a nemzeti, etnikai, faji vagy vallási közösségek méltóságának a megsértésére. Az ilyen közösséghez tartozó személyek - törvényben meghatározottak szerint - jogosultak a közösséget sértő véleménynyilvánítás ellen, emberi méltóságuk megsértése miatt igényeiket bíróság előtt érvényesíteni.


Na most ebből melyiket sértette meg Nagy Blanka? És melyiket Bayer Zsolt?

2019. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
93%

Ha szépen mondjuk: ezek még a gondolataikat se tudják összeszedni, gyenge lipsikék.

Ha csúnyán mondjuk:juuuuj, csúnyát mondott, hát szabad ilyet egy lipsinek?

2019. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%

Azt gondolom, hogy ez a megnyilkatkozás annak az eredménye, amit a kormány vagy kormány pártiak közölnek a fiatalok felé. Ez a kormány gyűlölet és uszító párti. Ugyan nem értek egyet ezekkel a trágár szavakkal, én máshogy fogalmaztam volna meg a beszédet, de pár nap alatt gyakorlatilag belekerült a politikai életbe, sokan megismerték, felfigyeltek rá, műsorba meghívták interjúra, tehát volt úgymond eredménye.

Egyébként egy értelmes és nagyon szépen megfogalmazott mondatokban megnyilatkozó lány, látszik, hogy minden egyes megnyilatkozása mögött van tartalom és van miértje is.

Akik ellenzik, azok így is, úgy is belekötöttek volna valamibe. Bayer Zsolt meg egyébként ugyanúgy nyilatkozott róla, ugyanolyan trágárul, szóval nem értem, ezek után hogy minősíthetik.

Szólásszabadság van, mindenkinek joga van erről véleményt alkotni, nyílván sokan lesznek akiknek nem tetszik ez a fajta megnyilatkozás.

Sajnos egyébként egyre több ilyen lesz és ezek a fiatalok nem fogják magukat hagyni, fel fognak lázadni.

2019. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Alex Fly ***** válasza:
95%

Hogy mit szólok hozzá, hogy egy 18 éves fiatalnak is van véleménye arról, ami itt történik és az ő jövőjéről szól?

Ráadásul sikeresen: az állampárt addig csak annyit fogott fel, hogy "az ellenzék tüntikézik" és fogalmuk sincs, mi a problémájuk -de ezt a szöveget már képesek voltak felfogni.

És hogy hogyan lehet így beszélni egy köztársasági elnökről? Nos, nem "egy köztársasági elnökről" van szó, hanem egy bizonyos köztársasági elnökről. Lehet, hogy nem tűnt fel, de Göncz Árpádot, Mádl Ferencet vagy akár Sólyom Lászlót soha senki nem illette ilyen vagy hasonló jelzőkkel. Vajon miért? Csak nem tett valamit Áder azért, hogy "bajszos.szar" néven kerüljön a történelemkönyvekbe?


És a végére én is írok egy idézetet: "Nincs olyan pedagógia, amely megengedhetné azt, hogy megbüntessünk egy gyereket azért, mert a szamarat szamárnak nevezte." (Makarenko)

2019. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Ypszilon1980 ***** válasza:
94%

Alex Fly:

Valahol ez is egy nagy igazság. Eszembe nem jutott volna sosem pl. Göncz Árpádra ilyet mondani és senkinek sem.

Nos igen, a jelenlegi politikusok elvesztették már a tiszteletet és főleg a baj az, hogy nem csak az ellenzékiektől, hanem már a fiataloktól is. Ez nagyon megdöbbentő akármelyik oldalról nézzük, és ezzel szembesülni természetes, hogy kiveri a biztosítékot, ezekkel a fiatalokkal ők nem tudnak már mit kezdeni.

2019. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
94%
Igaza van 36-37-nek, jól megfogták a lényeget. Ahogy a tiszteletet, úgy a megvetést is ki lehet, sőt ki kell érdemelni. Nekem sem jutott volna eszembe a régebbi köztársasági elnököket pocskondiázni. Sőt, továbbmegyek, eleinte Ádernek is megadtam úgymond az esélyt, az első 1-2 évben eléggé visszafogottnak tűnt, még mondtam is magamban hogy "Na ez lesz az az ember aki majd féken tartja a Fideszt, egész értelmesnek néz ki, talán még egyenes ember is" - az évek sajnos nem ezt igazolták. Tévedtem, jó nagyot. Mostanra ő is egy elvtelen gépiesen aláíró pártkatona lett aki rászolgált a becenevére, gúnynevére. Aki képes újév első perciben jókívánságokat hantázni az embereknek akiket éppen az ő hathatós közreműködésével hajtanak idén rabszolgasorba, nos az az ember nem hogy nem érdemel tiszteletet és megbecsülést, de azt mondom amit a 18 éves lány mondott rá még igen visszafogott volt.
2019. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Még mondhat ilyet, de ha pártalapító lesz, vagy egy párt tagja; a parlamentben mandátummal, akkor már nem mondhatja ki mit gondol valójában.

Persze nem nagy művészet olyan frázissal zárni a beszédet, amivel sokan egyetértenek, ő csak kimondta, ami a levegőben volt.


De az, hogy bajszos igaz, a másik része nem, na itt ütközik ki a kora. Az a jelző erő, helyesebb a bajszos kuki-t használni.

2019. jan. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez is igaz, szerintem is lehetett volna máshogy fogalmazni, ami nem ilyen alpári. A kérdés az, hogy ha nem így tesz, akkor van-e ekkora visszhangja. Most emiatt a kormány oldal fortyog és hát mennyire ciki az, hogy egy 18 éves lányt akarnak meghurcolni emiatt. És lám, bizony kiderült, hogy nekik is kell moderálni magukat és nem egy 18 évessel felvenni a harcot, hanem elgondolkodni.
2019. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!